Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

11 grudnia 2016 r.
14:10

Juna marzy o karierze wielkiego sportowca. Marzenia się spełniają

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
4 grudnia w Galerii Atrium odbyła się XXV edycja Mikołajkowego Turnieju dla Dzieci w Karate Tradycyjnym, podczas którego Justyna Marciniak promował swoją książkę<br />
4 grudnia w Galerii Atrium odbyła się XXV edycja Mikołajkowego Turnieju dla Dzieci w Karate Tradycyjnym, podczas którego Justyna Marciniak promował swoją książkę

Rozmowa z Justyną Marciniak, zawodniczką Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego i autorką książki „Karate - nie tylko dla dzieci”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Skąd pomysł na napisanie książki „Karate - nie tylko dla dzieci”? Do tej pory raczej nie znaliśmy pani od tej strony.

- Jestem w tym sporcie już od dwudziestu lat i jest on całym moim życiem. Wiadomo, że czasu nie oszukam, więc powoli zbliżam się do końca mojej kariery zawodniczej. Nie chcę odchodzić z karate nic nie zostawiając po sobie. Dostałam od tego sportu naprawdę dużo i w ten sposób chcę oddać swoisty hołd tej sztuce walki. Dzięki karate zwiedziłam cały świat i rozwinęłam się jako człowiek. Oczywiście, były też trudne chwile, litry potu wylane na treningach czy łzy. Karate zawsze jednak było dla mnie najważniejsze i moją książką chcę mu podziękować. Zaczynałam trenować jako dziecko, wiec wspólnie z Velvet Factory Books naszą publikację kierujemy właśnie do tej grupy. Autorem ilustracji jest Jarek Kajdana, pomysłodawca serii książek „Do Dzieci”.

• To rodzaj autobiografii?

- Raczej nie, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas. Powiedziałabym, że to książka inspirowana moimi przygodami. Sama zaczęłam trenować karate jako dziecko. Wychowałam się na Starym Mieście, a wiadomo, jaką opinią cieszyła się w Lublinie ta dzielnica. Życie wielu moich znajomych nie potoczyło się tak, jakby chcieli. Natomiast ja zostałam mistrzynią świata. Na początku duża rolę odegrał mój trener, Andrzej Maciejewski. Dodatkowo, miałam iskierkę talentu, a także olbrzymią chęć wyrwania się ze Starego Miasta. Historia opowiedziana w „Karate - nie tylko dla dzieci” ma być swoistym drogowskazem dla młodzieży, ale również ich rodziców. Dorośli często mylą karate z agresją. To jest natomiast sztuka walki, a ten sport ma olbrzymie walory edukacyjne oraz zasady, którymi kierowałam się całe życie.

• Trener Andrzej Maciejewski to pani wzór?

- Bardziej mentor. W dzieciństwie pasjonowały mnie filmy o sztukach walki, jak „Rocky” czy „Kickboxer”. To przede wszystkim styl życia. Trener pokazał mi ścieżkę. Najważniejsza jest wytrwałość i determinacja do bycia lepszym. Sportowiec musi być obecny na treningu niezależnie od pogody czy samopoczucia. Karate pozwoliło mi stać się samodzielną w bardzo młodym wieku.

• Ile czasu pracowała pani nad książką?

- Miał być rok, ale skończyło się na sześciu miesiącach. Chciałam, aby została wydana przed świętami Bożego Narodzenia i była świetnym prezentem pod choinkę.

• Sporo w niej obrazków...

- Tak, bo dzisiejsza młodzież nie lubi czytać, woli oglądać obrazki. Najważniejszy jest przekaz, dlatego zdecydowałam się na przyjęcie takiej formy. Trafiłam na wspaniałego ilustratora w osobie Jarosława Kajdany. Po ilustracjach w naszej książce widać, że to jego życie i pasja.

• Główna bohaterka to Juna. Skąd pomysł na to imię?

- Od dwóch pierwszych i ostatnich liter mojego imienia. Ona, tak jak ja kiedyś, obserwuje karate z przyklejonym nosem do szyby i marzy o karierze wielkiego sportowca. Rodzeństwo przyprowadza ją na trening i w ten sposób rozpoczyna się jej przygoda z tym wspaniałym światem. Na kolejnych stronach będziemy obserwować jej dzieciństwo, okres nastoletni czy dorosłość. To, jak poznaje się lepiej każdego dnia i pokonuje swoje słabości. Myślę, że młodzież w „Karate - nie tylko dla dzieci” znajdzie mnóstwo rad dla siebie.

• Jaki przekaz daje pani dzieciom w swojej książce?

- Chcę im powiedzieć, że marzenia się spełniają. To nie jest pusty slogan. O marzenia trzeba walczyć, wtedy można je zrealizować.

„Juna odkryła swoją pasję w dniu, w którym przypadkiem zobaczyła trening karate. Miała wtedy osiem lat. Odtąd całkowicie poświęciła się treningom. Uczyła się zasad, poznawała techniki, zdobywała kolejne stopnie i brała udział zawodach. Stawała się coraz lepszą zawodniczką, a jednocześnie dowiadywała się mnóstwo o sobie - jakie są jej mocne strony, nad czym powinna jeszcze popracować, jak postępować zgodnie z ideami karate”.

Książka skierowana jest dla dzieci, ale nie tylko. W końcu rodzice trenujących dzieci, będą mogli zrozumieć filozofię sztuk walki, którą posługują się instruktorzy. Poznają zasady i kulturę funkcjonującą w karate. Trenerzy również znajdą coś dla siebie: w książce zostało umieszczone specjalne przesłanie funkcji szkoleniowca. Każde dziecko, które przeczyta książkę, znajdzie nić porozumienia ze swoim szkoleniowcem. Zrozumie, jak ważna jest to postać w jego treningu i jak wiele może osiągnąć współpracując z nim. W książce bardzo mocno podkreślona jest etykieta i ‚’dojo kun’’, czyli swoisty kodeks każdego karateki.

Czytelnik dowiaduje się wszystkiego z pierwszej ręki - autorką publikacji jest Justyna Marciniak, ikona światowego karate, wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski.

Książka - będąca trzecią publikacją w serii „Nie tylko dla dzieci” (poprzednie poświęcone były aikido i judo) - prezentuje podstawy karate i zachęca najmłodszych (i nie tylko) do wypróbowania Książka jest na stronie Justyny Marciniak: www.justynamarciniak.pl

Pozostałe informacje

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić
galeria

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić

Lublin. Ulica Chłodna, niedaleko ulica Kunickiego. Niedaleko dworzec, tuż przy skrzyżowaniu komisariat policji. A tuż za nim istne wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Miasto o tej sytuacji wie, ale nie może zrobić praktycznie nic.

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Współczesny marketing internetowy wymaga ciągłego mierzenia efektywności działań. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwiają to monitorowanie, są KPI (Key Performance Indicators), czyli kluczowe wskaźniki efektywności. Dzięki nim można precyzyjnie ocenić, czy strategie marketingowe przynoszą pożądane rezultaty. W artykule tym przyjrzymy się definicji KPI w marketingu internetowym oraz przedstawimy konkretne przykłady wskaźników, które warto stosować, aby optymalizować działania marketingowe w sieci.

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy
patronat

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy

W Teatrze Osterwy wiosna pachnie premierami. Pachnie też ... dziecięcą wyobraźnią! A wszystko za sprawą Inkubatora Osterwy – miejsca, gdzie marzenia o teatrze materializują się bardzo szybko.

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we współpracy z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez hiszpańskie organy ścigania. Mężczyzna zostanie deportowany do kraju, gdzie będzie odbywać karę.

Ponad 14 tysięcy kibiców na meczu Motor Lublin - Stal Mielec
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Ponad 14 tysięcy kibiców na meczu Motor Lublin - Stal Mielec

Pełna rehabilitacja. Piłkarze Motoru świetnie odpowiedzieli na porażkę z Górnikiem Zabrze. W niedzielę rozbili u siebie Stal Mielec 4:1. Spotkanie na Motor Lublin Arenie oglądało 14195 osób i chyba nie było takich, którzy wychodzili ze stadionu niezadowoleni. Sprawdźcie nasze zdjęcia z trybun.

Jak wyłonić najlepszy software house w zaledwie 3 ruchach?

Jak wyłonić najlepszy software house w zaledwie 3 ruchach?

Wybór odpowiedniego software house’u to jedna z najważniejszych decyzji, jeśli chodzi o tworzenie sklepów internetowych. Aby zwiększyć sprzedaż, zoptymalizować koszty i wykorzystać nowoczesne technologie, musisz znaleźć partnera, który rozumie Twoje potrzeby. Oto trzy najważniejsze kryteria, które pomogą Ci w podjęciu decyzji: doświadczenie, elastyczność technologiczna i komunikacja. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Litoterapia – czym jest i jak można ją stosować w domu?

Litoterapia – czym jest i jak można ją stosować w domu?

Już w starożytności wierzono, że różne rodzaje kamieni mogą oddziaływać na organizm człowieka poprzez przepływ energii, co z kolei ma przekładać się na wzmocnienie ciała i harmonizację ducha. Współcześnie litoterapia jest zaliczana do metod medycyny niekonwencjonalnej. Staje się coraz bardziej popularna w kręgach osób poszukujących naturalnych sposobów na poprawę jakości życia.

Zlecenia transportowe – jak je pozyskiwać?

Zlecenia transportowe – jak je pozyskiwać?

Pozyskiwanie zleceń transportowych jest jednym z najważniejszych wyzwań dla firm przewozowych. W artykule omówimy skuteczne sposoby zdobywania zleceń oraz wskażemy, jak nowoczesne technologie mogą ułatwić ten proces.

W meczu kolejki Ruch Izbica zremisował z Astrą Leśniowice 0:0

Ruch - Astra 0:0, Bug nie zwalnia tempa i komplet wyników chełmskiej klasy okręgowej

W spotkaniu kolejki Ruch Izbica podzielił się punktami z Astrą Leśniowice. Włodawianka nie dała szans Spółdzielcy Siedliszcze. Unia Rejowiec ograła Hetmana Żółkiewka. Bug Hanna pokonał Spartę Rejowiec Fabryczny

Jak ubiegać się o odszkodowania komunistyczne za krzywdy sprzed lat?

Jak ubiegać się o odszkodowania komunistyczne za krzywdy sprzed lat?

Wielu Polaków, którzy doświadczyli represji w latach 1944-1989, może ubiegać się o odszkodowania komunistyczne oraz zadośćuczynienie za poniesione krzywdy. Ustawa z dnia 23 lutego 1991 r. daje taką możliwość osobom niesłusznie skazanym, internowanym lub represjonowanym za działalność na rzecz "niepodległego bytu Państwa Polskiego".

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium