Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

20 maja 2011 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Wielki powrót Red Box

Autor: Zdjęcie autora JOAN
Red Box (mat. zespołu)
Red Box (mat. zespołu)

Brytyjski zespół synth pop powstał w latach 80. Publiczność na całym świecie do dziś śpiewa ich największe hity: "For America”, "Chenko”, "Lean On Me”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po 20 latach przerwy powrócili z nową płytą "Plenty”. W Lublinie zagrają 4 czerwca w klubie Graffiti. Wokalista zespołu, Simon Toulson-Clark opowiedział nam o inspiracjach muzycznych i powodach rozpadu kapeli.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?
Pochodzę z muzycznego środowiska. Mój ojciec był pierwszym członkiem wielopokoleniowej rodziny muzycznej, który nie zajmował się muzyką. Został dziennikarzem. Muzyka klasyczna była zawsze wokół mnie. Mój ojciec wprowadził mnie w zachwycający świat muzyki Elgara. Śpiewał w samochodzie niemelodyjnym basem, ale ja i tak wyłapywałem o co chodzi. Potem w naszym domu było sporo muzyki pop i rock. Moja starsza siostra zainteresowała się rewolucją w dziedzinie muzyki lat 60 i wczesnych lat 70. Moje inspiracje pochodzą właśnie z tych czasów. Wówczas grali m.in. The Beatles, The Who, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Eagles.

Jako nastolatek wprowadziłem siostrę w świat muzyki Lou Reed, Cat Stevens, T.Rex. Sam tak zaraziłem się tą pasją, że przez kopiowanie moich ulubionych artystów nauczyłem się tworzyć własne kawałki w wieku 13 lat.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Gdy kłóciliśmy się o nazwę i nadal nie było żadnego rezultatu, nasz perkusista powiedział: "Jak myślisz, skąd The Doors (ang. drzwi) mają taką nazwę? Prawdopodobnie, ktoś wskazał na drzwi i powiedział "drzwi”. Równie dobrze mogę wskazać na czerwone pudełko i powiedzieć "Red Box” (ang. czerwone pudełko). To podobna sprawa. Wybierzmy w końcu jakąś nazwę”.

Dlaczego przestaliście grać?
Wówczas myśleliśmy, że dobry zespół powinien nagrać kilka przebojów i przejść na emeryturę. W 1991 roku doszliśmy również do wniosku, że nasze stosunki z Warner Bros (wytwórnia płytowa) nie ulegną poprawie. Nie mieliśmy wspólnego kierunku. Mogliśmy się im podporządkować, albo oni by nas nie promowali.

Mimo wszystko czułem, że jeszcze kiedyś moglibyśmy coś nagrać, ponieważ wydawało się, że muzyka to wciąż nie zamknięty rozdział. Nadal mieliśmy mnóstwo pomysłów na granie.
Nie wyobrażałem sobie, że takie połączenie nastąpi dopiero po 20 latach! Mnóstwo czasu zajęło nam zdobywanie doświadczenia i sprzętu to stworzenia nowego albumu w naszym studiu, które jest niezależne.

Ja w tym czasie produkowałem lub pisałem piosenki dla różnych artystów. Nauczyłem się również montażu muzyki oraz tego, jako powinno być zbudowane dobre studio muzyce.

Co Was inspirowało w trakcie nagrywania najnowszej płyty?
Napędem była muzyka. Nie powiedzieliśmy: "Chcemy powrotu zespołu, więc musimy nagrać jakieś kawałki”. Było zupełnie inaczej. Najpierw nagrywaliśmy, sprawiało nam to przyjemność. Potem pojawiła się myśl, by reaktywować zespół. Teraz było mniej więcej tak samo jak w latach 80, gdy zakładaliśmy Red Box. Spotykaliśmy się na jam session jako przyjaciele. Wokół nas były zawsze jakieś urządzenia nagrywające.
Nie sądzę, by brytyjska publiczność aż tak bardzo się zmieniła. W 1985 roku pewnego dnia sprzedaliśmy 30 tysiecy egzemplarzy "Lean On Me”.

Teraz to nie jest takie proste, nie ma takiego show, na które przyjdzie 50% populacji w jednej chwili. Jednak mamy teraz bezpośredni kontakt z fanami, a to nie było możliwe w latach 80. Oczywiście nadal musisz nagrać dobry materiał. Bardzo dużo czasu spędzamy na pisaniu piosenek.

Nasz sukces w Polsce jest spowodowany otwartością i mentalnością polskich mediów. Radiowa Trójka grała nasze nowe piosenki, ponieważ pamiętali o nas. W Wielkiej Brytanii media są przerażone pojawianiem się czegoś, co jest niemodne.

Jak zmieniła się wasza muzyka po reaktywacji?
Myślę, że na to pytanie będzie łatwiej odpowiedzieć z upływem czasu. Oczywiście nasza muzyka jest inna, ponieważ zasada naszego zespołu zakłada, by próbować iść do przodu. To co według mnie wyróżnia naszą najnowszą płytę "Plenty”, to podobieństwo do wcześniejszych nagrań. Melodycznie, duchowo i lirycznie stanowimy całość. Najlepsza muzyka musi mówić prawdę. "Plenty” pochodzi prosto z serca.

Pozostałe informacje

Załoga karetki uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy

Załoga karetki uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego. Jego dalszą jazdę pod wpływem zakończyli ratownicy medyczni.

Świdniczanka wywalczyła w sobotę cenny punkt

Świdniczanka urwała punkt rywalowi z czołówki

Na początek wiosny cztery zwycięstwa z rzędu. W sobotę zanosiło się z kolei na trzecią kolejną porażkę. Świdniczanka powalczyła jednak z Podhalem Nowy Targ i urwała wyżej notowanemu rywalowi punkt.

„Oswoić skoliozę  Nie Tylko dla Rodziców” najlepsze specjaliści po raz drugi w Lublinie
NASZ PATRONAT
17 maja 2025, 0:00

„Oswoić skoliozę Nie Tylko dla Rodziców” najlepsze specjaliści po raz drugi w Lublinie

W dniach 17-18 maja w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego na ulicy Chodźki 4 odbędzie się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji "Oswoić skoliozę – nie tylko dla rodziców".

Alarm chemiczny w Kraśniku. Na miejscu 12 zastępów strażaków
ZDJĘCIA
galeria

Alarm chemiczny w Kraśniku. Na miejscu 12 zastępów strażaków

W piątek po godzinie 17:00 w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Kraśnika doszło do groźnie wyglądającej awarii instalacji technologicznej. Akcja strażaków trwała prawie do północy.

Smaki i kolory Wielkanocy na Starym Mieście. Ruszył Jarmark Wielkanocny w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Smaki i kolory Wielkanocy na Starym Mieście. Ruszył Jarmark Wielkanocny w Lublinie

Kolorowe pisanki, aromaty świeżo pieczonych bab i swojskich wędlin, a do tego rękodzielnicze cudeńka i ludowa muzyka na żywo – tak rozpoczął się tegoroczny Jarmark Wielkanocny na Rynku Starego Miasta w Lublinie.

Rafał Brzoska przedstawi plan 400 propozycji deregulacji do 1 czerwca

Rafał Brzoska przedstawi plan 400 propozycji deregulacji do 1 czerwca

Pełnomocnik rządu ds. deregulacji zapowiedział złożenie 400 projektów upraszczających przepisy. Pierwsze zmiany mogą wejść w życie już w czerwcu, a wdrożenie 150-200 propozycji będzie oznaczać sukces inicjatywy.

Lublin uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

Lublin uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

W piątek, 11 kwietnia, w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy, przedstawiciele władz oraz delegacje instytucji złożyli hołd zamordowanym przez NKWD w 1940 roku.

Festiwal Roślin w Lublinie już trwa
ZDJĘCIA
galeria

Festiwal Roślin w Lublinie już trwa

Miłośnicy roślin doniczkowych od rana odwiedzają Halę Targów Lublin. W ten weekend odbywa się tam Festiwal Roślin – największy w Polsce targ zielonych okazów. W sprzedaży setki roślin w atrakcyjnych cenach i fachowe porady.

Nie żyje Andrzej Bubeła, wieloletni dyrektor CKF „Stylowy” w Zamościu

Nie żyje Andrzej Bubeła, wieloletni dyrektor CKF „Stylowy” w Zamościu

Zmarł Andrzej Bubeła, wieloletni dyrektor zamojskiego kina i organizator najważniejszych wydarzeń filmowych w mieście. Miał ogromny wkład w rozwój lokalnej kultury.

zdjęcie ilustracyjne

Świąteczna akcja PCK w Lublinie. Pomagaj, twórz, ciesz się magią Wielkanocy

Lubelski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza mieszkańców do udziału w wyjątkowych przedświątecznych inicjatywach. W trwający weekend (12-13 kwietnia) odbywają się zbiórki żywności, warsztaty rękodzieła oraz jarmark charytatywny. To doskonała okazja, by połączyć pomoc potrzebującym z wprowadzeniem świątecznej atmosfery do swoich domów.

Latino vibes
foto
galeria

Latino vibes

W sobotnią noc Lublin rozgrzał się do czerwoności za sprawą imprezy Latino Vibes w klubie El Cubano. Klub pękał w szwach od gości spragnionych tańca i szalonej zabawy. Parkiet kipiał energią. Za konsoletą DJ serwował hit za hitem – od zmysłowej salsy, przez gorącą bachatę, po elektryzujący reggaeton – nie pozwalając nikomu na choćby chwilę wytchnienia. Jeśli jesteście chcecie zobaczyć, co się działo, to zapraszamy do naszej fotogalerii.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Od pierwszej minuty bardzo dobrze czuliśmy się na boisku

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Od pierwszej minuty bardzo dobrze czuliśmy się na boisku

Górnik Łęczna po w ostatnich czterech meczach zdobył 12 punktów, a w piątek pokonał na wyjeździe walczącą o utrzymanie Wartę Poznań. Jak spotkanie podsumowali szkoleniowcy obydwu zespołów?

Wielkanocny klimat na lubelskim Rynku. Jarmark pełen tradycji

Wielkanocny klimat na lubelskim Rynku. Jarmark pełen tradycji

W czasie trwającego weekendu, 12-13 kwietnia, Rynek Starego Miasta w Lublinie zamieni się w świąteczny jarmark. W programie kiermasz regionalnych produktów, występy zespołów ludowych oraz warsztaty rękodzieła.

foto
galeria

Fluo Party w Unicorn

To była najbardziej świecąca impreza tego roku czyli Fluo Party w klubie Unicorn. Było wszystko: hostessy, które malowały farbami UV, świecące pałeczki fluo na rękę oraz doskonała muzyka i imprezowy klimat. Nikt tej nocy nie stał pod ścianą – wszyscy bez wyjątku dali się porwać szaleństwu na parkiecie. Żywiołowe rytmy utrzymywały wysoki poziom energii do białego rana. Zobaczcie zdjęcia z tej szalonej imprezy.

Spektakularne widowiska cyrkowe na Carnavale Sztukmistrzów 2025

Spektakularne widowiska cyrkowe na Carnavale Sztukmistrzów 2025

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają artystów i kolektywy do udziału w wyjątkowym projekcie Incydent polski. To szansa na zaprezentowanie swojego spektaklu podczas 16. edycji Carnavalu Sztukmistrzów, największego festiwalu cyrkowego w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 21 kwietnia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium