Opole Lubelskie

2 maja 2022 r.
15:57

Zjechali łyżwiarze, wbiegli tenisiści. Kort w Opolu Lubelskim już otwarty

Autor: Zdjęcie autora agdy
Hala namiotowa z lodowiskiem lub kortem to gminna inwestycja
Hala namiotowa z lodowiskiem lub kortem to gminna inwestycja (fot. UG Opole Lubelskie)

Łyżwiarze byli bardzo zadowoleni, co potwierdzała frekwencja. Teraz w Opolu Lubelskim, w miejscu sztucznej tafli, jest niebieski kort dla grających w tenisa i badmintona. W soboty i niedziele czynny 12, w pozostałe dni 8 godzin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza, symboliczna wymiana piłek odbyła się przed majowymi świętami. Na gminny kort weszli: burmistrz Sławomir Plis, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Stachowicz i Henryk Piłat, prezes Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które zarządza obiektem. Miejsce przy ul. Fabrycznej znane jest mieszkańcom świetnie, bo od grudnia 2021 do połowy marca 2022 działało sztuczne lodowisko. Teraz w wielkim namiocie zmiana sezonowa – jest kort.

– Jeszcze nie sprawdzałam, jak się tam gra, znam tylko opinię znajomego, że pełna profeska. Głównie interesowała mnie ocena nawierzchni, bo grę na gumowym korcie bardzo się czuje w stopach i kolanach – mówi Monika Teresińska z Opola Lubelskiego, która szacuje liczbę osób zainteresowanych tym sportem na około pół tysiąca.

– Do dnia, w którym otwarto nowy kort tenisiści mogli w ciepłe miesiące korzystać z wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 1. Tam trzeba było wykorzystywać czas, gdy nie grali uczniowie, głównie koszykarze. Oni mieli pierwszeństwo, co zrozumiałe, bo orlik powstał dla nich. Zimą i jesienią jeździliśmy do Puław albo Urzędowa, gdzie są hale balonowe i można wynająć kort – dodaje pani Monika.

Mieszkańcy Opola dobrze wspominają korty tartanowe, które były koło Szkoły Podstawowej nr 2. Profesjonalna nawierzchnia, z której korzystali, od wielu lat nie istnieje. Najpierw została uszkodzona, a potem teren przy szkole urządzono zupełnie inaczej. Podejrzewają, że już wówczas mógł być pomysł na halę z kortem i sztucznym lodowiskiem, więc nie było sensu robić kolejnego miejsca do gry w tenisa.

Na razie nie ma zbyt wielkiego zainteresowania grą przy ul. Fabrycznej w Opolu Lubelskim. W poniedziałek od godz. 13 byli użytkownicy, ale 3 maja (czynne od godz. 9 do 21) i w kolejne dni (środa-piątek 13-21; sobota-niedziela 9-21) terminy były wolne.

– Jeśli coś jest dobrze wymyślone, to nie ma powodu do krytyki. Już lodowisko okazało się świetnym rozwiązaniem, bardzo dużo osób z niego korzystało. A był to pierwszy sezon. Mogliśmy wówczas ocenić samą halę, jej oświetlenie, wentylację. Teraz, jeśli słyszę pozytywne opinie o nawierzchni kortu, tym lepiej – uważa Monika Teresińska, która zaczęła poznawać podstawy gry jeszcze w opolskim liceum. Jak wspomina, to było w latach 90. ubiegłego wieku, na asfaltowym korcie przy szkole, bo profesor Tadeusz Ryczek, który uczył ją wf, bardzo zachęcał młodych ludzi do uprawiania tej dyscypliny sportu. Dziś w tym miejscu jest boisko do piłki nożnej.

Cennik wynajmu kortu tenisowego

Cena kortu tenisowego 40 zł/godz. * Karnet miesięczny (8 wejść) 300 zł * Wypożyczenie rakiety tenisowej 6zł/godz. * Wypożyczenie kosza z piłkami tenisowymi 6zł/godz. Kontakt: 669305700.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium