Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W ciągu najbliższych dwóch lat na Politechnice Lubelskiej ma studiować o 2,5 tys. osób mniej. Uczelnia w ten sposób dostosowuje się do wytycznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W katedrze zamojskiej i archikatedrze w Lublinie podczas piątkowej Drogi Krzyżowej modlono się w intencji ofiar duchownych-pedofilów. Problem w tym, że wierni nie wszędzie dowiadywali się o tej intencji. – To pokazuje, że nas – ofiar księży – się nie szanuje – komentuje szef Fundacji „Nie lękajcie się”.
Minister środowiska ma przejąć kontrolę nad wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska. Zdaniem samorządowców, chodzi o stanowiska i pieniądze, jakimi dysponują jedne z najbogatszych instytucji w kraju.
Były lata, kiedy nikt nie zawracał sobie głowy rozkładami jazdy. Pasażerowie byli szczęśliwi, kiedy autobus czy trolejbus w ogóle podjechał na przystanek. Do środka i tak nie zawsze udało się wejść każdemu, bo był taki ścisk. Nikt wówczas nie marzył o automatach z biletami czy klimatyzacji.
Nałęczów ma prawo czuć się skrzywdzony, bo mimo że Urząd Marszałkowski przyznał się do błędu i przyznał zaległe punkty projektowi rewitalizacji Parku Zdrojowego, to pieniędzy uzdrowisku nie wypłaci. Władze miasta liczyły na dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych, a dostaną jedynie ułamek tej kwoty.
Rozmowa z Grzegorzem Sierockim, fotografem przyrody z Puław.
– Jak w Białej Podlaskiej chcecie odzyskać wiarygodność, skoro korzystacie ze stanowisk, które dał wam PiS? – pyta działaczy Platformy Obywatelskiej Paweł Siłakiewicz, lider miejscowego koła Nowoczesnej. Michał Litwiniuk szef PO w mieście i wiceprezydent, odpowiada że to "umowa dżentelmeńska", a nie formalna koalicja z PiS.
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, szpital im. Jana Bożego i szpital neuropsychiatryczny mogą zostać połączone. Nie wszystkim placówkom ten pomysł się podoba.
Nałęczowski chleb był tak dobry, że niektórzy kuracjusze – po wyjeździe z uzdrowiska – zamawiali go do domu. Przez wiele lat w kurorcie popularny był także kumys z mleka kobylego, a schab pod beszamelem jest już dzisiaj jedynie wspomnieniem.
Uciekał przed Niemcami w 1939 roku, utknął na Ukrainie i wpadł w ręce sowietów. Wrócił do Polski z oficerem NKWD, a potem skończył zapomniany pod orzechem. Przed przetopieniem w hutniczym piecu ocalił go Robert Piętka z Lubartowa. Dziś biały Chevrolet Master Sedan rocznik 1937 wygląda, jakby przed chwilą opuścił warszawską montownię Lilpop Rau i Lowenstein
Bezpieczniejszy dla pacjenta i bardziej efektywny niż tradycyjne rozruszniki. Do tego jest wielkości kapsułki. Tak działa najmniejszy na świecie stymulator serca
Prokuratura wyjaśnia sprawę byłego policjanta, który miał psychicznie znęcać się nad podwładnymi. Ich przełożeni nie dopatrzyli się nieprawidłowości. Policjant posądzany o nadużycia zdążył tymczasem przejść na emeryturę.
Śledczy wyjaśniają sprawę bibliotekarki, która zaciągała pożyczki na konto czytelników. Wykorzystywała przy tym ich dane osobowe. Poszkodowanych może być ponad 90 osób.
Ksiądz Krystian Szyszko, starszy szeregowy, rocznik 1938. Duchowny jest jednym z nielicznych alumnów lubelskiego seminarium duchownego, który musiał służyć w wojsku. W sumie w kraju przymusową służbę wojskową w latach 1959-80 odbyło około 3 tysięcy alumnów.
Kilka dni temu obchodziliśmy święto zakochanych, warto przy tej okazji przypomnieć pewną historię miłosną sprzed 400 lat. Przejeżdżając przez Markuszów warto zwrócić uwagę na znajdujący się tu renesansowy kościół, którego powstanie związane jest z tym, że południowy, włoski temperament został urzeczony słowiańską urodą, szykiem i wdziękiem. Miłosną historię opisał Sławomir Łowczak, znany regionalista i historyk.
Odpowiedzi prezydenta nie rozwiewają naszych wątpliwości, a tylko je pogłębiają – mówią członkowie stowarzyszenia Biała Samorządowa. A chodzi o program Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej.
Prokuratura Krajowa prowadzi postępowanie wobec Anny C., sędzi z Chełma. Chodzi o sprawę sprzed trzech lat, ale dopiero teraz udało się pozbawić sędzię immunitetu.
Projekt Ministerstwa Zdrowia utworzenia tzw. sieci szpitali, budzi wiele wątpliwości. Nawet w tych placówkach, które mają pewność, że zostaną do sieci włączone.
Solary, które gminy fundują swoim mieszkańcom, mogą sprawić więcej kłopotu niż pożytku. Tanie chińskie instalacje nie tylko się psują, ale potrafią się też zapalić. Płoną najczęściej tzw. wymienniki ciepła i łatwopalne izolacje
Będzie nowy proces adwokata oskarżonego o oszustwa. Całe postępowanie trzeba powtórzyć, bo sędzia prowadząca sprawę przeszła w stan spoczynku. Prawnik czeka na wyrok od 2014 roku. Niedawno ostatecznie wyrzucono go z zawodu.
– Do końca roku chcemy mieć kandydatów na marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast, wójtów – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Lubelskiem przymiarki do stanowisk już trwają
Siniaki, podarta kurtka i miesiąc zwolnienia – tak dla pani Katarzyny z okolic Annopola zakończyło się przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kobieta nie zderzyła się jednak z samochodem, a z policjantem z drogówki.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli. Chodziło o decyzję Rzecznika Praw Pacjenta.
Lubelska Prokuratura Regionalna zwraca się o międzynarodową pomoc prawną. Chodzi o przebieg sierpniowej aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim i zaniżenie wartości jednej z klaczy.
O skomplikowanym procesie digitalizacji archiwaliów, pracy w archiwum oraz wiedzy, jaką można wynieść z dokumentów opowiada dr Piotr Dymmel, dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie