Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Prof. Elżbieta Starosławska walczy w sądzie o przywrócenie na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. A także – co ogłosił wczoraj jej adwokat – o odszkodowanie w wysokości 37,5 tysiąca złotych.
To będzie jedno z nielicznych takich miejsc nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku, powstanie plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci autystycznych.
Nie płacili za dzierżawę ponad hektarowej działki w podstrefie ekonomicznej, więc burmistrz rozwiązał umowę ze spółką, która miała produkować dachówkę.
Jedni zachęcają indywidualnym podejściem i przyjaznym środowiskiem pracy. Drudzy żeby przyciągnąć pracownika organizują dni otwarte. Branża IT w Lublinie przeżywa prawdziwy boom. A to napędza też inwestycje – w najbliższych latach w mieście mają powstać biurowce o powierzchni 300 tys. mkw.
Benjamin K. w niedzielę wielkanocną wziął metalową rurkę, włamał się do domu swoich sąsiadów i pobił kobietę. Potem zeznał, że chciał zabić jej psa. Sąd aresztował mężczyznę. Czeka go badanie przez lekarzy psychiatrów.
Taksówkarze w PRL-u byli elitą. W latach 80. minionego wieku sami wybierali sobie kurs. Chętnych na skorzystanie z taksówki było tylu, że „taksiarz” mógł sobie na to pozwolić.
Teatr prowadzi nas w świat, gdzie marzenia, pragnienia są na wyciągnięcie ręki. Poddajemy im się, wyrażając wdzięczność nie tylko brawami, ale i ciszą. A jeżeli jeszcze ta cisza potrafi się przebić przez zgiełk, który nas czeka po wyjściu z teatru, to misja teatru jest spełniona. Rozmowa z Leszkiem Mądzikiem, twórcą Sceny Plastycznej KUL, wybitnym scenografem, dyrektorem artystycznym nowego Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” w Lublinie
Ocena komisji konkursowej jest dla nas tendencyjna i niezrozumiała. Czujemy się pokrzywdzeni, bo pieniądze, które dostaliśmy, nie wystarczą na kompleksową działalność naszej placówki. A nie możemy się przecież zgodzić na zmniejszenie liczby podopiecznych – denerwuje się Dorota Dutkiewicz, prezes Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Lublina, która ubiegała się o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Prokuratura przyjrzy się działalności osób zarządzających Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową. To efekt zawiadomień, jakie trafiają do śledczych. Ich autorzy piszą m.in. o nepotyzmie i niegospodarności.
Małżonka prezesa Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania nie dostanie 300 tys. zł unijnej dotacji, a pracownica biura BLGD – 100 tys. zł. Urząd Marszałkowski stwierdził nieprawidłowości w naborze wniosków. Sprawę badają teraz m.in. NIK i CBA.
"Na Plusie" to bezpłatny miejski informator który kilka tygodni temu trafił w ręce mieszkańców Białej Podlaskiej. A radni pytają za jakie pieniądze prezydent chwali się na jego łamach swoimi sukcesami.
W Lubelskiem brakuje aż 3,5 tysiąca pielęgniarek, które coraz częściej decydują się na pracę w innych częściach Polski. Szpitale podkupują nasz personel oferując nawet dwa razy wyższe zarobki.
Ojciec święty pojawiał się w uzdrowisku trzykrotnie. Za każdym razem był tu krótko, ale warto przypomnieć te dotychczas mało znane epizody z historii Nałęczowa.
Rozmowa z Sylwią Krasoń-Nowińską z Lublina, która ręcznie rzeźbi gęsie wydmuszki. Zajmuje się też ręcznym grawerowaniem szkła, papierowa sztuką quilling’u i zdobnictwem przedmiotów użytkowych metodą decoupage’u. Jest samoukiem. Od 2016 r. przynależy do World Egg Artists Association. Jest jedyną członkinią tego stowarzyszenia z Lublina.
Jeden z najdłużej urzędujących prezesów spółdzielni mieszkaniowych w Lublinie, Jan Gąbka z LSM, być może będzie musiał się tłumaczyć prokuratorowi. Chodzi o powiązania spółdzielni z firmą córki, która ma zarabiać na zleceniach dla LSM. Sam Gąbka nie widzi problemu, ale śledczy przyglądają się sprawie.
Coraz więcej skazanych zarabia na swoje utrzymanie w zakładzie karnym. A Lubelskie jest krajowym liderem – pracuje ponad połowa więźniów. W ciągu kilku lat przy zakładach w Opolu Lubelskim i Włodawie powstaną hale produkcyjne.
Dokładnie 4 maja tego roku przypada 100-lecie urodzin jednego z najwybitniejszych współczesnych poetów ludowych Jana Pocka. Związany z powiatem puławskim poeta z Kalenia, w gm. Markuszów w mistrzowski sposób potrafił opisywać piękno i harmonię ojczystej ziemi, wyrażać zachwyt dziełem Stwórcy. Na rowerowy szlak zaprasza Sławomir Łowczak, znany regionalista i historyk.
W kwietniu w całym kraju rozpoczynają się imprezy związane z Dniem Olimpijczyka. Z tej okazji lubelskie Centrum Historii Sportu nie będzie w tym okresie pobierać opłat za wejście. Jacek Mirosław, fotoreporter lubelskich gazet przez wiele lat fotografował olimpijczyków związanych z Lubelszczyzną.
Pasjonaci z Kazimierza chcą stworzyć grupę rekonstrukcyjno-historyczną opartą na tradycji 27. Wołyńskiej Dywizję Piechoty AK. W maju planują debiut.
Prawdopodobnie już w maju sklepy w Biłgoraju będę mogły być czynne tylko w godz. 5.00-23.00. Uchwałę w tej sprawie podjęli na ostatniej sesji radni miejscy. Handlowcy są zgodni – to nie jest dobry pomysł.
Podczas gdy w kraju jest głośno o tzw. warszawskiej reprywatyzacji, o rodzinne nieruchomości walczą także spadkobiercy majątków ziemskich w województwie lubelskim. W grę wchodzi co najmniej siedem cennych obiektów.
Dzwonów w Witorożu (gm. Drelów) jeszcze nie odnaleziono, ale z ziemi wykopano już m.in. unickie krzyże i należące do Gotów fibule z II wieku.
W styczniu 2017 r. w woj. lubelskim urodziło się blisko 300 dzieci więcej niż w pierwszym miesiącu roku ubiegłego. Czy to efekt 500+? Niekoniecznie, bo teraz rodzą kobiety z wyżu z lat 80. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że w styczniu w Lubelskiem miało miejsce 1625 porodów. W tym samym czasie w ubiegłym roku było ich 1344.
Astronomiczna i pędząca w ślad za nią wiosna kalendarzowa przypomina miłośnikom natury, że już za chwilę słońce zacznie przygrzewać mocniej, świat się zazieleni i wszyscy amatorzy wędrówek wyruszą w teren: pieszo, rowerem, samochodem. My już dzisiaj zapraszamy do zwiedzania tego, co w powiecie puławskim jest najcenniejsze, a więc do wąwozów lessowych.
Na deski Teatru Osterwy wchodzi spektakl „Diabeł i tabliczka czekolady” oparty na głośnym zbiorze reportaży Pawła P. Reszki, uznanym za najlepszy reportaż literacki 2015 roku. Jego teksty, wcześniej publikowane w „Wyborczej” wzbudziły podziw, szacunek, sprzeciw i falę hejtu. Teraz wzruszające, zagadkowe i straszne historie ludzi, wyrzuconych na margines zobaczymy na scenie. Rozmowa z Pawłem P. Reszką, reporterem z lubelskiej Gazety Wyborczej, laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę „Diabeł i tabliczka czekolady”.