Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią - to nowy kierunek studiów podyplomowych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem, który kierowany jest nie tylko do księży i zakonników. KUL i inne lubelskie uczelnie mają znacznie więcej nowych propozycji dla osób, które chcą dalej się uczyć
Od 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie przy ul. Grodzkiej działa zespół taneczny „Arabeska”. Jego kierownik, Agnieszka Kępka podkreśla, że zespół ciągle się rozwija. Udowadniają to kolejne laury.
W tym tygodniu o ciekawej, liczącej sobie ponad sto lat historii teatrów amatorskich gminy Markuszów i Bronic.
Podlaski przełom Bugu zachwyca turystów z całej Europy. Ścieżka przyrodnicza „Szwajcaria Podlaska” ma 9 przystanków, z których każdy pełen jest tajemnic. Kiedy już nasycimy oczy widokiem dzikiego Bugu warto poznać świeżą, sezonową i lokalną kuchnię. Jej ostoją jest Uroczysko Zaborek. Barszcz podlaski, bliny żmudzkie, kartacze, pierogi ziemniaczane i parowańce z jagodami na deser...
Wakacyjne wędrówki rowerem, samochodem lub pieszo sprzyjają nieoczekiwanym spotkaniom z miejscami, przedmiotami lub ludźmi, których śmiało możemy nazwać niezwykłymi. Do nich należy grupa kolekcjonerów, którzy nieraz przez kilkadziesiąt lat gromadzą dawne sprzęty, urządzenia lub przedmioty, stanowiące nieodłączny wizerunek typowego gospodarstwa rodzinnego. W tym tygodniu zapraszamy do kilku izb pamięci z naszego regionu.
Do księgarń trafia drugi tom trylogii „Jan Karski. Jedno życie” pióra Waldemara Piaseckiego. „Inferno” obejmuje lata 1939–1945 i opowiada m.in. o misjach wojennych legendarnego emisariusza polskiego podziemia.
Nawet 3 tys. firm przewozowych może upaść po nowelizacji prawa o publicznym transporcie zbiorowym. W województwie lubelskim problem dotyczy 400 przedsiębiorstw. – To likwidacja 4 tys. miejsc pracy w naszym regionie – wylicza stowarzyszenie przewoźników.
Była wiceburmistrz Dęblina i jej podwładna za miejskie pieniądze kupowały drogie wędliny, artykuły przemysłowe, a nawet kremy do ciał. Produkty miały trafić do ubogich dzieci ze świetlic. Ale nigdy do nich nie dotarły.
Rozmowa z Robertem Lewandowskim, piłkarzem Bayernu Monachium i reprezentacji Polski
Rozmowa ze Zdzisławem Oharem, dyrygentem Chóru La Musica, który świętuje 40-lecie pracy twórczej.
Były strażnik z lubelskiego aresztu stanie przed sądem. Michał C. odpowie za posiadanie sporej ilości narkotyków. Chce dobrowolnie poddać się karze.
Pacjenci szpitala w Janowie Lubelskim, którzy zachorowali na wirusowe zapalenie wątroby typu C, będą walczyć o odszkodowania. Chcą co najmniej po 100 tysięcy złotych.
Rozmawiamy z o. Cyprianem Morycem i Pawłem Kołodziejskim.
Gwałtownie rośnie suma zaległych alimentów. Obecnie to równowartość połowy rocznych wydatków na rządowy program „500 Plus”. Przeciętny rodzic ma do zapłacenia ponad 35 tys. zł.
Wystarczy wypełnić formularz i poczekać na e-mail. Za dwa dni przychodzi recepta na pigułkę „dzień po” wystawiona przez lekarza z Wiednia. Jednak nie w każdej aptece można ją zrealizować. Nam się udało dopiero w trzeciej.
Z Puław do Szwajcarii… nie trzeba daleko jechać. Wystarczy pojechać do Nałęczowa, żeby poczuć się jak w Szwajcarii. Na wycieczkę po uzdrowisku zaprasza Wiesława Dobrowolska-Łuszczyńska, przewodniczka i znana regionalistka. Dla Czytelników naszego tygodnika mamy również konkurs z nagrodami.
Kwitnący kosaciec żółty to znak, że już się zaczęło. Samice żółwia błotnego, jedynego gatunku żółwia, jakiego można spotkać w Polsce w naturalnych warunkach, zaczynają składać jaja. Wtedy na lęgowiska wyruszają pracownicy Poleskiego Parku Narodowego, aby pomóc naturze. Zagrożeń przybywa – w parku żyją norki amerykańskie, zaś w okolicy pojawił się szop pracz.
Nadkomisarz Piotr Pietraszek to emerytowany ekspert od broni palnej i balistyki. Podczas swojej pracy w policji kilkadziesiąt razy wykonywał oględziny po zabójstwach z użyciem broni palnej. Zdradza nam, jak ustala się okoliczności zbrodni. Wyraża też swoją opinię na temat dostępu do broni w Polsce.
Przyjdzie nam zasypać stawy i zasadzić las – tak właściciele rodzinnych gospodarstw rybackich komentują rządowy plan odebrania im unijnych rekompensat. W Lubelskiem z pomocy tej korzystały 72 gospodarstwa – otrzymały dotąd 57 mln zł.
Remont budynku prokuratury przy ul. Narutowicza w Lublinie kończy się… prokuratorskim śledztwem. Jak ustaliliśmy, przy realizacji inwestycji mogło dojść do „zachowań korupcyjnych”. Prace realizowała jedna z lubelskich firm budowlanych.
– Oni go po prostu udusili. Domagam się ukarania winnych – mówi ojciec 32-latka z Zamościa, który zmarł po interwencji policjantów. Prokurator uznał, że mundurowi nie przyczynili się do tragedii, ale ojciec zmarłego nie daje za wygraną.
O opinię w sprawie wartości zabytkowej Domu Chemika zwrócił się do Narodowego Instytutu Dziedzictwa wojewódzki konserwator zabytków. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, obiekt może zostać objęty ochroną. Czy przebudowa będzie wtedy możliwa?
Sąd Okręgowy w Lublinie złagodził wyrok wobec Łukasza S. Były strażnik z aresztu przy ul. Południowej w Lublinie został w styczniu skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz trzyletni zakaz pracy w instytucjach publicznych. To kara za przekroczenie uprawnień i wynoszenie do domu służbowych sprzętów. Mężczyzna odwołał się od tego wyroku.
Polacy nadal niechętnie sięgają po literaturę i prasę. 63 proc. z nas nie przeczytało w minionym roku ani jednej książki. – Kultura książki jest dla społeczeństwa bardzo ważna. Ten, kto jest rozczytany, nie daje się łatwo uwieść pewnym typom przekazu i nie mówię tu jedynie o przekazie propagandowym – wyjaśnia Arkadiusz Bagłajewski, historyk literatury.