Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zarząd powiatu łęczyńskiego na gwałt szuka oszczędności. Do zamknięcia tegorocznego budżetu powiatu brakuje 1,2 mln zł. Jednym z pomysłów jest przesunięcie wypłaty dodatków do nauczycielskich pensji na przyszły rok. Związkowcy nie chcą o tym słyszeć
Na podstawie oświadczeń majątkowych, które dyrektorzy szkół i placówek oświatowych mają obowiązek składać co roku sprawdziliśmy, co z pensji udało się odłożyć szefom ponadgimnazjalnych szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych i burs szkolnych.
Po latach starań władzom gminy Jastków udało się w końcu znaleźć chętnego na XIX-wieczny pałac w Tomaszowicach-Kolonii. Zabytków na sprzedaż w naszym regionie nie brakuje. Kupca szuka m.in. dwór w Ratoszynie czy dom podworski w Opolu Lubelskim.
Policja zablokowała uruchomienie nowej linii autobusowej, bo na ulicy, którą miałaby przebiegać jej trasa, nie ma latarni i zatok przystankowych. Na innych ulicach nie jest to przeszkodą.
Religia i etyka nie są obowiązkowymi szkolnymi przedmiotami. Rodzice dzieci lub pełnoletni uczniowie mogą sami zdecydować, czy będą na nie uczęszczać. Nie muszą się przy tym tłumaczyć lub podpisywać żadnych oświadczeń.
To perełka - tak o znaleziskach wydobytych w kryptach kościoła pw. Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim mówią archeolodzy.
Muzeum wybitnego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego, w jego rodzinnej miejscowości - Jabłoniu - będzie mieć nową siedzibę. W Wojciechowie, w pobliżu XVI-wiecznej Wieży Ariańskiej, w której mieści się Muzeum Kowalstwa, powstanie Aleja Zasłużonych Kowali. Wszystko przy wsparciu unijnych funduszy.
Pod koniec 1943 r. i na początku 1944 r. Niemcy skazali na śmierć 60 mieszkańców Lubelszczyzny. Znaleźli się wśród nich również mieszkańcy pow. puławskiego. Miała to być kara za – jak to Niemcy nazwali w specjalnym komunikacie – „akty gwałtu na rzecz niemieckiej odbudowy w Generalnym Gubernatorstwie”.
Wszystko potoczyło się bardzo fajną ścieżką i każdemu, kto szuka klubu zawsze powtarzam, że jeśli ma możliwość i chęci, to zapraszamy do Zamościa - rozmowa z Pawłem Fajdkiem, lekkoatletą Agrosu Zamość, mistrzem świata w rzucie młotem.
O motywacji, piosenkach, MMA i graniu w łapki - rozmowa z Otylią Jędrzejczak, trzykrotną medalistką Igrzysk Olimpijskich w pływaniu.
Z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zniknęły puchary i pamiątki związane z Uczniowskim Klubem Pływackim „Fala” Kraśnik, a także zdjęcie olimpijki Zuzanny Mazurek. – Dzieci są tym bardzo poruszone. Zuza jest dla nich autorytetem – mówi jedna z matek, której dziecko trenuje pływanie.
Trwają zapisy na zajęcia organizowane dla dzieci i młodzieży w Lublinie. W niezwykle bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – basen, piłka nożna i karate to wciąż najpopularniejsze formy aktywności. Sprawdziliśmy, z czego w tym roku mogą skorzystać dzieci i młodzież.
Na ostatniej sesji Rady Miasta Chełm radni uchwalili trzy istotne zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu zostały otwarte kolejne tereny pod budownictwo wielo- i jednorodzinne oraz obszary zielone.
Kapitana, który wprowadzał w mieście sowieckie porządki, zastąpi ryba. A dramatopisarza i autora szkolnej lektury - zasłużony żołnierz AK. Z wyliczeń Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że z obowiązku dekomunizacji nazw ulic i placów nie wywiązało się jeszcze 13 gmin.
Nie ma kamienicy, nie ma kina, nie ma właścicieli ani widzów. Jest niezwykły spis wydatków przedwojennego kina Italja z Krakowskiego Przedmieścia 48. Wiecie ile w 1929 roku kosztował sztuczny śnieg na choinkę?
W tym tygodniu kontynuujemy wędrówkę niebieskim szlakiem rowerowym biegnącym z Nałęczowa przez Wojciechów, Wąwolnicę do Celejowa. Wędrówkę liczącą łącznie ok. 28 km zakończyliśmy przy Rynku w Wąwolnicy. Naszym przewodnikiem jest Sławomir Łowczak, znany regionalista i historyk z Markuszowa.
Część osób już odeszła z pracy a kolejne zapowiadają, że to zrobią, w tym specjaliści – alarmują związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie pracownikom drastycznie obniżono pensje . – Nie dostaliśmy żadnych wypowiedzeń – twierdzi tymczasem dyrekcja szpitala.
Dyrektor miał je nazywać „odpadem medycznym”, a naczelna pielęgniarka oczerniać, skłócać i szantażować. Znamy wyniki kontroli w SPSK 1 w Lublinie przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy.
Andrzej Nitychoruk zajął w radzie miasta miejsce Wojciecha Romaniuka (PiS) który stracił swój mandat. To właśnie Nitychoruk zawiadomił wojewodę o naruszeniu przepisów prawa przez Romaniuka.
Coraz więcej wiadomo o zagospodarowaniu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. W korpusie głównym ma się znaleźć m.in. kawiarnia, sala koncertowa oraz studio nagrań.
Była już główna księgowa w I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego na szkolne faktury kupowała sobie m.in. meble, sprzęt ogrodniczy, czy RTV, a niepotrzebne przedmioty sprzedawała. "Dorabiając" sobie do pensji, regularnie przelewała na swoje konto także refundację na okulary.
Rozmowa z Kamilem Wanią, trenerem koordynatorem reprezentacji Polski w koszykówce niesłyszących.
O to, czy jeden koncert w miesiącu w Filharmonii Lubelskiej to wystarczająco dużo pyta marszałka Sławomira Sosnowskiego (PSL) radny wojewódzki Andrzej Pruszkowski (PiS). Dyrektor FL: Chętnie zaproszę pana radnego na nasze wydarzenia, żeby mógł je policzyć.
10 września mieszkańcy miasta pójdą do urn. O mandat radnego walczą cztery osoby. Już ruszyła ostra kampania wyborcza. I już pojawiły się kontrowersje.