Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Władze Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik mają wątpliwości, co do sposobu zarządzania finansami klubu piłkarskiego, który kilka miesięcy temu przejęli. Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik złożył w Prokuraturze Rejonowej w Świdniku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
W środę rozpocznie się proces w sprawie głośnej zbrodni w Chełmie. Przemysław K. odpowie za zamordowanie swojej żony. Śledczy ustalili, że wbił jej w brzuch kuchenny nóż, a na ciele zostawił bukiet kwiatów.
W weekendy trzeba było mieć dużo cierpliwości, żeby dostać frytki w smażalni ryb. Nieliczne kawiarnie na Rynku były także oblegane przez gości, z których wielu przyjeżdżało specjalnie z Lublina na piwo. W stolicy województwa był z tym często problem. W Kazimierzu natomiast na zimne piwo można było zawsze liczyć.
W tym tygodniu zapraszamy na liczący prawie 28 km niebieski szlak rowerowy rozpoczynający się w Nałęczowie. Trasa prowadzi przez Wojciechów i Wąwolnicę – najważniejsze miejscowości na Płaskowyżu Nałęczowskim, który zachwyca turystów charakterystycznym krajobrazem z licznymi wzgórzami, dolinami i wąwozami lessowymi. Część szlaku poprowadzono wzdłuż biegu rzeki Bystrej. Na wycieczkę zaprasza Sławomir Łowczak, znany regionalista i historyk.
W podlubelskich Niemcach powstanie zakład produkujący meble. Na inwestorów czeka też 18 hektarów przy ul. Przemysłowej. Ma tu powstać miasteczko przemysłowo-logistyczne
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Lublin podsumował pierwsze sześć miesięcy tego roku. Dziewięć ośrodków szkolenia kierowców może pochwalić się wysoką skutecznością. Ponad połowa kursantów, którzy korzystają z ich usług, zdaje egzamin praktyczny już za pierwszym podejściem.
Coraz łatwiej o mandat za złe parkowanie, zajęcie koperty może kosztować tysiąc złotych, a papieros na przystanku jest najbardziej ryzykowny obok dworca PKS. Znamy już wyniki pracy Straży Miejskiej w pierwszym półroczu. Niektóre liczby mogą zaskakiwać.
O utworzenie województwa bialsko-siedleckiego apeluje poseł Adam Abramowicz (PiS) z Białej Podlaskiej. – To nierealne i niekorzystne ekonomicznie – odpowiada prezydent miasta.
Były proboszcz parafii w Kalinówce (pow. zamojski), który odsiaduje wyrok za molestowanie dziewczynek przygotowywanych do pierwszej komunii, odpowie też za skrzywdzenie innego dziecka. Chodzi o chłopca, którego uczył religii. Miał to robić w czasie gdy śledztwo w jego sprawie już ruszyło.
W związku z wiosennymi przymrozkami i niższymi zbiorami ceny owoców, choć nie wszystkich, poszybowały. Podwyżkę odczuli przede wszystkim konsumenci – truskawek, malin czy czereśni. Zbiory jabłek mogą być niższe o 30 proc. niż przed rokiem, a gruszek – nawet o 40 proc.
Ministerstwo Rolnictwa potwierdza plany budowy płotu wzdłuż wschodniej granicy kraju. A wojewoda lubelski chce, by do odstrzału zwierząt skierować żołnierzy.
Być może jeszcze w tym roku 2000 policyjnych radiowozów w całej Polsce zostanie wyposażonych w terminale płatnicze. Ma to zwiększyć ściągalność mandatów.
Zaczynali od paczek wysyłanych busem, przepakowywania tirów na tyłach sklepu i magazynu pod gołym niebem. Dziś Paweł Wójciak i Grzegorz Cioczek prowadzą jedną z największych firm eksportujących na Zachód polską żywność – Mastermedia
Kilkadziesiąt nazw ulic w województwie lubelskim wymaga zmiany w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Gminy mają czas do 2 września. Jeżeli się nie wyrobią w terminie, do akcji wkroczy wojewoda.
Sześć poważnych inwestycji w ramach jednego projektu wartego 115 milionów złotych. Szpitale mają ambitne plany na najbliższe lata.
Pierwszy prototypowy pojazd na wodór w Polsce i jeden z pierwszych w Europie stworzyli młodzi inżynierowie z Politechniki Lubelskiej. Mają na koncie już pierwszy sukces.
W ramach „Akademii Lesslandia” stworzonej przez LOT „Krainę Lessowych Wąwozów” można znaleźć oferty turystyczne związane z tzw. ginącymi zawodami. Jednym z takich zawodów jest tkactwo z historią według niektórych naukowców obliczoną na 10 tysięcy lat. W powiecie puławskim „zagłębiem tkackim” są wsie skupione z pobliżu Żyrzyna: Bałtów, Borysów i Żerdź.
Krasnystaw. Pracownicy Lubelskiego IPN za pośrednictwem archeologów sprawdzają, czy na terenie budowy w samym sercu miasta nie znajdują się szczątki ofiar komunistycznego terroru. Na razie znaleźli dwie łuski pocisków do pistoletu TT, jakim posługiwali się radzieccy i polscy oprawcy.
To był największy zakład pracy Lublina. W 1973 roku fabryka zatrudniała 13 tysięcy osób, a popularne żuki jeździły nawet po drogach Kamerunu i Kuby. Samochody produkowane w FSC można jeszcze spotkać na drogach, ale zarówno one, jak i sama FSC przeszły już do historii
Przedsiębiorca z Lublina poskarżył się na policjanta, który miał go pobić i bez powodu razić paralizatorem. Okazało się, że mundurowy ma problemy psychiczne i z trudem kontroluje swoje reakcje. Mimo tego śledczy umorzyli postępowanie, a sprawa zakończyła się wyrokiem dla przedsiębiorcy
Wystarczył jeden podpis, żeby zawrzało wśród lokalnych polityków. Wrze już tydzień, a dyskusja jest coraz gorętsza. Fala krytyki spadła na prezydenta Lublina za podpisanie deklaracji o współpracy 11 miast w zakresie migracji.
W czwartek zaczęła pracę komisja, która ma wybrać nowego dyrektora Teatru Andersena. O stanowisko walczy 10 osób.
Potrzebę budowy mostu łączącego Kazimierz Dolny i Janowiec widzi wicepremier Mateusz Morawiecki. Ale politycy opozycji i samorządowcy sceptycznie podchodzą do tej zapowiedzi.
Już nie tylko semestralne, ale także roczne stypendia będzie przyznawać miasto dla najlepszych studentów puławskiej filii UMCS, czyli jedynej uczelni wyższej w mieście. Budżet na pomoc dla najzdolniejszych studentów wzrośnie ponad trzykrotnie.
To może być rewolucja w rolnictwie. Lubelska firma NexBio szykuje się do wprowadzenia na rynek urządzenia, które pozwoli na wykrywanie chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. I już zgarnia nagrody w prestiżowych konkursach.