Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Decyzja sprzed 6 lat o przyznaniu dopłat bezpośrednich Henrykowi Smolarzowi, prominentnemu politykowi PSL, została unieważniona – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Lubelski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesłał decyzję pod koniec ubiegłego tygodnia. Sam zainteresowany jeszcze jej nie dostał.
Najważniejsze jest urządzenie pokoju dziecka. Istotny jest również salon, który zwykle spełnia kilka funkcji. Sypialnia jest na szarym końcu. Zamiast wygodnego łóżka wolimy kupić nowszy telewizor
Ponad 31 mln zł wyłożą w tym roku samorządy Lublina i województwa lubelskiego na dokapitalizowanie Portu Lotniczego Lublin. To o 13 mln więcej niż przed rokiem. Do lotniska będzie trzeba dopłacać jeszcze przez co najmniej cztery lata. I to w optymistycznej wersji.
Mieszkaniec Świdnika pożyczył znajomemu pieniądze na lichwiarski procent. Kiedy nie mógł odzyskać gotówki, wynajął bandytę, by ten porwał żonę wierzyciela. Akcję udaremnili policjanci z CBŚ.
200 tys. zł zadośćuczynienia za przeżyte cierpienia otrzyma 72-letni Tadeusz K. – orzekł Sąd Okręgowy w Zamościu. Wszystko przez niewłaściwe leczenie w miejskim szpitalu.
Związkowcy zarzucają marszałkowi Sławomirowi Sosnowskiemu wyrządzenie COZL znacznej szkody majątkowej i donoszą na niego do prokuratury. Sprawa ma jednak drugie dno – może chodzić o cięcia wynagrodzeń, które dotkną także rodzin związkowców.
"Moim zdaniem tym filmem reżyser nie łączy naszych narodów, a je dzieli. Trzeba pokazywać prawdę na temat tych wydarzeń i jestem za tym, żeby takie filmy powstawały, ale w „Wołyniu” pokazano dużo nienawiści". Rozmowa z Wasylem Pawlukiem, konsulem generalnym Ukrainy w Lublinie
Skazany za pedofilię duchowny stawił się w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Stanisław G. w więzieniu spędzi trzy lata. To kara za molestowanie dziewczynek, które przygotowywał do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
Rozmowa z prof. Krzysztofem Izdebskim, założycielem jednej z pierwszej klinik głosu w Stanach Zjednoczonych, Prezesem Pacific Voice & Speech Foundation i wiceprezesem World Voice Consortium, organizacji, która skupia instytucje z całego świata zajmujące się głosem.
Czy szef drogówki z Ryk przekroczył uprawienia w stosunku do swoich podwładnych, stosując wobec nich mobbing – od kilku tygodni ustala to specjalny zespół powołany na wniosek komendanta wojewódzkiego. Policjant musiał też się tłumaczyć z zarzutu o przemoc domową
Zanim lubelski sklep IKEA przyjmie pierwszych klientów, firma wprowadzi się na Krakowskie Przedmieście. Dzięki temu każdy będzie mógł sam ocenić, czy warto starać się o pracę w szwedzkiej sieci. Rekrutacja powinna się rozpocząć w listopadzie
Rozmowa z Rafałem Milczarskim, prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT
Nawet o 30 proc. wzrosła ilość odbieranych przez prywatne firmy odpadów wielkogabarytowych. Jednocześnie w całym kraju duży wzrost notuje branża meblarska. Specjaliści przyznają, że może mieć to związek z programem „500 plus”
Wśród wielu absolwentów I Liceum im. ks. A. J. Czartoryskiego, które niedawno obchodziło swoje stulecie można spotkać osoby, które na trwałe zapisały się nie tylko w historii Puław. To byli uczniowie, którzy niejednokrotnie narażali swoje życie dla ratowania kraju. Na ślad jednego z takich bohaterów wpadł Robert Och, puławski historyk, którego zainteresowała wystawa przedwojennych świadectw w Muzeum Oświatowym.
Zbir w gumofilcach, z uszanką na głowie - taki mamy obraz kłusownika. Tymczasem dziś mogą to być dobrze sytuowani ludzie, strzelający do zwierząt dla sportu, często zostawiający zdobycz w lesie.
Rozmowa z Dariuszem Magierem, nowym dyrektorem lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Jeśli władze Puław nie dojdą do porozumienia z Fundacją Czartoryskich, w pałacu nie będzie już pamiątek po księżnej Izabeli. Potomkowie książęcego rodu żądają kilkuset tysięcy złotych za dalsze użyczanie swoich zbiorów.
Ma 12 lat, pochodzi z Kraśnika. Słucha popu. Jest fanką Michaela Jacksona i Whitney Houston. Sama też śpiewa. I odnosi sukcesy także na scenie międzynarodowej. Julia Chmielarska jest jedną z 10 finalistów, którzy jutro będą walczyć o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2016 na Malcie. O tym kto będzie reprezentował Polskę zdecydują widzowie TVP i członkowie jury.
Wykładowcy akademiccy, nauczyciele, rodzice, samorządowcy, Rzecznik Praw Dziecka - to tylko część długiej listy osób, które sprzeciwiają się zmianom w polskiej oświacie, które mają rozpocząć się już we wrześniu. Proszą o czas na przemyślenie, czy reforma w ogóle jest potrzebna oraz zwolnienie tempa zmian.
Powołanie wojewódzkich pełnomocników odpowiedzialnych za organizację wyborów samorządowych zapowiadają władze Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej dementują plotki o przyspieszonych wyborach, ale opozycja szykuje się także na taki scenariusz.
Wraca pomysł budowy pomnika i zbiorowego grobu dzieci utraconych na cmentarzu komunalnym na Majdanku. Żadne urzędnicze decyzje jeszcze nie zapadły, ale inicjatorzy budowy mogiły już rozpoczynają zbiórkę pieniędzy.
Nie weganizm i styl życia rodziców, a brak dostępu do lekarza, zaniedbanie i rezygnacja z posyłania dzieci do szkoły przesądziły o odebraniu córek rodzinie spod Hrubieszowa.
„Pasterz gorliwy, obywatel prawy, w niedoli cierpliwy i wytrwały” – taki napis widnieje na nagrobku księdza Feliksa Troszczyńskiego. Pochowany w Markuszowie był nie tylko ojcem chrzestnym Bolesława Prusa, ale przed wszystkim gorącym patriotą.
Warzą piwo, prowadzą ekologiczne gospodarstwa, budują statki, tworzą łuki. Łączy ich jedno słowo: kreatywność. Nie można jej na pewno odmówić Tomaszowi Okoniowi, który od 30 lat naprawi wszystko, bez względu na materiał. Lutuje, maluje, piłuje i tłucze młotkiem, aby wartościowe przedmioty odzyskały dawny blask. Jak mówi, wszystko da się naprawić.
Rozmowa z dr. Dominikiem Szulcem z Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, który uczestniczył w pracach zespołu naukowców. Badania pod kierunkiem Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskiem zespół prowadzili w okolicach tego miasta. Uwagę badaczy przyciągnął krater wypełniony wodą...