Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Agent CBA z Lublina pożyczał pieniądze od znajomych i inwestował w interesy mężczyzny, oskarżonego o milionowe oszustwa. Jeden z przyjaciół agenta twierdzi, że stracił w ten sposób kilkaset tysięcy złotych
”Ty debilu, cioto”, „Co ty k... robisz?” – w ten sposób do ucznia klasy V miała zwrócić się jego nauczycielka. Miała go także pchnąć na ścianę w szatni. – To trudna i konfliktowa osoba – przyznaje dyrektor szkoły. Po tym incydencie nauczycielka przeprosiła za swoje zachowanie i odeszła z pracy
Pracownik Zakładu Karnego we Włodawie rozpętał wojnę ze swoim dyrektorem. Anonimowe donosy mówiące m.in. o kumoterstwie, prywacie i zastraszaniu podwładnych sprawdzają kontrolerzy z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Zimowa aura ostatnio dopisuje, ale do idealnych warunków dla narciarzy wciąż jeszcze daleko. W naszym regionie działa jedynie niewielki stok w Międzyrzecu Podlaskim, a na jutro otwarcie planują właściciele obiektu w Chrzanowie. Inni jeszcze czekają
1 stycznia zmienia się sposób rozliczania podatku VAT. Jego płatnikiem nie będą już poszczególne szkoły, ale samorząd je prowadzący. Rodzice się przestraszyli, że zmiany uderzą ich po kieszeni, a organizacja klasowych wycieczek będzie nie tylko dużo droższa, ale i trudniejsza.
Rodzina Sarzyńskich z Kazimierza Dolnego chciała unieważnienia wyłącznych praw do produkcji kazimierskich kogutów dla Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym. Urząd Patentowy dał im zielone światło, ale stowarzyszenie też się cieszy z rozstrzygnięcia.
Dłużej niż planowano potrwają prace przy przebudowie al. Tysiąclecia, czego powodem jest zima. Pogoda nie była jednak w stanie całkowicie zatrzymać robót. Ani tutaj, ani na pl. Litewskim, na budowie nowego mostu, czy stawianym od nowa stadionie lekkoatletycznym
Jest takie miejsce, gdzie praca jest nagrodą. W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim na niespełna 600 więźniów, pracuje prawie połowa. 83 spośród nich zawodowo udziela się poza terenem zakładu.
W jesiennym naborze Lubelskie nie dostało żadnych miejsc dla lekarzy, którzy chcą się specjalizować m.in. w endokrynologii i kardiologii dziecięcej. Pojedyncze są w kardiochirurgii, chirurgii onkologicznej czy gastroenterologii. A w przyszłym roku ma być gorzej.
Rozmowa z Pawłem Matrasem, nowym radnym puławskiej rady miasta, który w niedzielę zdobył mandat w wyborach uzupełniających.
W barwach klubów z Lublina rozegrał prawie 140 spotkań. Dariusz Śledź po raz trzeci wraca do rodzinnego miasta. Tym razem w roli trenera będzie uczestniczył w odbudowie lubelskiego żużla.
Rozmowa z Grzegorzem Dębcem, prezesem firmy Transhurt, Człowiekiem Roku 2016 w kategorii Biznes.
Przemierzając Łany, przyległe do Markuszowa, niespełna 500 metrów od kościoła parafialnego pw. św. Józefa Oblubieńca NMP natkniemy się na stary, drewniany kościółek. Wiele osób zadaje sobie pytanie – skąd on się tam wziął, kto go wybudował i dlaczego zazwyczaj stoi pusty?
45-metrowy maszt z polską flagą o powierzchni 60-metrowego mieszkania chcą ustawić radni PiS na rondzie przy Zamku w Lublinie. W taki sposób chcieliby uczcić 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich. Koszt – pół miliona złotych. Płatnik – podatnicy
Sejmik to nasz najważniejszy cel, ważniejszy nawet niż fotel prezydenta Lublina – mówią działacze Prawa i Sprawiedliwości. PO boi się, że straci w Lubelskiem władzę, bo ludowcy dogadają się z PiS.
Do rządowej agencji poszedł po zatrudnienie lubelski radny PiS, Zbigniew Ławniczak. – Chciałem zmienić pracę – tłumaczy. Z 12 kandydatów tylko 5 było na przesłuchaniu. Nazwisko zwycięzcy już wysłano do centrali. Czy jest nim radny? – Nie wiem – odpowiada.
Zaczepiał przechodniów i pytał, czy może coś dobrego dla nich zrobić. Większość odpowiadała, że nic, ale były też prośby o jedzenie czy spowiedź. – Dobro powraca – przekonuje ks. Łukasz Kachnowicz. – Od jednej z osób dostałem kanapkę.
Dzisiaj na cmentarzu na Majdanku w Lublinie zostanie pochowanych trzynastu donatorów. To osoby, których ciała po śmierci były wykorzystywane do badań naukowych i zajęć ze studentami.
Prezydent Krzysztof Żuk przytulił ponad ćwierć miliona złotych, a nawet piwa nie postawił – puszcza oko do widzów swojego wideobloga wojewoda Przemysław Czarnek (PiS). W ramach „prywatnej inicjatywy” nagrał już 17 odcinków, rekordowy miał 1100 wyświetleń
Remont chodników w centrum miasteczka. To ten projekt wygrał i zostanie zrealizowany w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Niektórzy mieszkańcy mają jednak zastrzeżenia do głosowania.
Bliźnięta Agnieszki Bhatti z Lublina prawdopodobnie nie dożyłyby do porodu. Ale dzięki wczesnemu wykryciu poważnego powikłania dzieci urodziły się zupełnie zdrowe. – Badania prenatalne to szansa dla dzieci, a nie krok do aborcji – przekonują lekarze.
Wiejska świetlica w Brzezicach poróżniła mieszkańców i strażaków ochotników. Niektórzy zarzucają mundurowym, że przebudowana za unijne środki świetlica wiejska służy wyłącznie do organizowanie wesel i chrzcin. Strażacy zaprzeczają. Szans na ugodę nie widać.
Uczniowie której szkoły najlepiej wypadają na egzaminach? A którzy najczęściej opuszczają lekcje? Informacje na ten temat przedstawił radnym prezydent miasta.
Czym różniło się studiowanie w PRL od tego w czasach nam współczesnych? Najprościej można odpowiedzieć: wszystkim - przyznaje dr hab. Marcin Kruszyński, jeden z redaktorów „Szkiców o codzienności PRL”. - Całe ówczesne życie było zupełnie inne od tego, które znamy