Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zgodnie z prawem funkcjonariusz CBA nie może prowadzić działalności zarobkowej
Tylko u nas

Prywatny biznes agenta CBA z Lublina. Pożyczał pieniądze i inwestował u oszusta?

Agent CBA z Lublina pożyczał pieniądze od znajomych i inwestował w interesy mężczyzny, oskarżonego o milionowe oszustwa. Jeden z przyjaciół agenta twierdzi, że stracił w ten sposób kilkaset tysięcy złotych

W naszej szkole nigdy nie będzie sytuacji, w której będzie przyzwolenie na stosowanie przemocy wobec uczniów – zapewnia dziś dyrektor podstawówki (fot. Maciej Kaczanowski)

”Ty debilu, cioto”, „Co ty k... robisz?”. Nauczycielka miała popchnąć i wyzywać ucznia

”Ty debilu, cioto”, „Co ty k... robisz?” – w ten sposób do ucznia klasy V miała zwrócić się jego nauczycielka. Miała go także pchnąć na ścianę w szatni. – To trudna i konfliktowa osoba – przyznaje dyrektor szkoły. Po tym incydencie nauczycielka przeprosiła za swoje zachowanie i odeszła z pracy

Dyrektor więzienia musi się tłumaczyć. Donosy o kumoterstwie, prywacie i zastraszaniu

Dyrektor więzienia musi się tłumaczyć. Donosy o kumoterstwie, prywacie i zastraszaniu

Pracownik Zakładu Karnego we Włodawie rozpętał wojnę ze swoim dyrektorem. Anonimowe donosy mówiące m.in. o kumoterstwie, prywacie i zastraszaniu podwładnych sprawdzają kontrolerzy z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Prognozy na najbliższe dni mówią o dodatnich temperaturach w dzień
galeria

Lubelskie: Gdzie na narty - które wyciągi są czynne, a które ruszą wkrótce?

Zimowa aura ostatnio dopisuje, ale do idealnych warunków dla narciarzy wciąż jeszcze daleko. W naszym regionie działa jedynie niewielki stok w Międzyrzecu Podlaskim, a na jutro otwarcie planują właściciele obiektu w Chrzanowie. Inni jeszcze czekają

Klasa jedzie na wycieczkę? Pieniądze na konto szkoły
Zmiany w rozliczaniu VAT

Klasa jedzie na wycieczkę? Pieniądze na konto szkoły

1 stycznia zmienia się sposób rozliczania podatku VAT. Jego płatnikiem nie będą już poszczególne szkoły, ale samorząd je prowadzący. Rodzice się przestraszyli, że zmiany uderzą ich po kieszeni, a organizacja klasowych wycieczek będzie nie tylko dużo droższa, ale i trudniejsza.

Kto może wypiekać kazimierskie koguty? Jest finał sporu

Kto może wypiekać kazimierskie koguty? Jest finał sporu

Rodzina Sarzyńskich z Kazimierza Dolnego chciała unieważnienia wyłącznych praw do produkcji kazimierskich kogutów dla Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym. Urząd Patentowy dał im zielone światło, ale stowarzyszenie też się cieszy z rozstrzygnięcia.

Przebudowa al. Tysiąclecia

Lublin: Co się dzieje na budowach. To nic, że przyszła zima

Dłużej niż planowano potrwają prace przy przebudowie al. Tysiąclecia, czego powodem jest zima. Pogoda nie była jednak w stanie całkowicie zatrzymać robót. Ani tutaj, ani na pl. Litewskim, na budowie nowego mostu, czy stawianym od nowa stadionie lekkoatletycznym

Dla skazanych możliwość pracy jest bardzo dużą nagrodą (fot. AS)

Więzień, czyli znakomity pracownik. Ile zarabiają osadzeni w zakładzie karnym?

Jest takie miejsce, gdzie praca jest nagrodą. W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim na niespełna 600 więźniów, pracuje prawie połowa. 83 spośród nich zawodowo udziela się poza terenem zakładu.

Brakuje lekarzy specjalistów. A ministerstwo zmniejsza liczbę miejsc rezydenckich

Brakuje lekarzy specjalistów. A ministerstwo zmniejsza liczbę miejsc rezydenckich

W jesiennym naborze Lubelskie nie dostało żadnych miejsc dla lekarzy, którzy chcą się specjalizować m.in. w endokrynologii i kardiologii dziecięcej. Pojedyncze są w kardiochirurgii, chirurgii onkologicznej czy gastroenterologii. A w przyszłym roku ma być gorzej.

Paweł Matras

Po losowaniu PiS w Puławach ma już 15 radnych. Rozmowa z nowym radnym

Rozmowa z Pawłem Matrasem, nowym radnym puławskiej rady miasta, który w niedzielę zdobył mandat w wyborach uzupełniających.

Dariusz Śledź (fot. Maciej Kaczanowski)

Każdy wyścig był nowym rozdziałem. Dariusz Śledź wraca do Lublina

W barwach klubów z Lublina rozegrał prawie 140 spotkań. Dariusz Śledź po raz trzeci wraca do rodzinnego miasta. Tym razem w roli trenera będzie uczestniczył w odbudowie lubelskiego żużla.

Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, Człowiek Roku 2016 w kategorii Biznes
galeria

Człowiek roku 2016. Grzegorz Dębiec: Na sukces nie pracuje tylko jedna osoba

Rozmowa z Grzegorzem Dębcem, prezesem firmy Transhurt, Człowiekiem Roku 2016 w kategorii Biznes.

Krzysztof Szlaga (fot. Archiwum LW Bogdanka)
Magazyn

Bogdanka czeka na Barbórkę. Rozmowa z Krzysztofem Szlagą, prezesem zarządu LW Bogdanka SA

Kościół mariawicki w Łanach

Poznaj historię swojego regionu. Zapomniana świątynia

Przemierzając Łany, przyległe do Markuszowa, niespełna 500 metrów od kościoła parafialnego pw. św. Józefa Oblubieńca NMP natkniemy się na stary, drewniany kościółek. Wiele osób zadaje sobie pytanie – skąd on się tam wziął, kto go wybudował i dlaczego zazwyczaj stoi pusty?

Maszt 700-lecia miałby stanąć na samym środku ronda Romana Dmowskiego.
tylko u nas

45-metrowy maszt z flagą stanie na rondzie przy Zamku?

45-metrowy maszt z polską flagą o powierzchni 60-metrowego mieszkania chcą ustawić radni PiS na rondzie przy Zamku w Lublinie. W taki sposób chcieliby uczcić 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich. Koszt – pół miliona złotych. Płatnik – podatnicy

Włodzimierz Karpiński, Krzysztof Hetman, Jacek Bury (fot. AS, Maciej Kaczanowski)
Polityka

PO boi się utraty sejmiku województwa. PSL dogada się z PiS?

Sejmik to nasz najważniejszy cel, ważniejszy nawet niż fotel prezydenta Lublina – mówią działacze Prawa i Sprawiedliwości. PO boi się, że straci w Lubelskiem władzę, bo ludowcy dogadają się z PiS.

Zbigniew Ławniczak

Radny PiS szukał pracy w rządowej agencji. Znalazł?

Do rządowej agencji poszedł po zatrudnienie lubelski radny PiS, Zbigniew Ławniczak. – Chciałem zmienić pracę – tłumaczy. Z 12 kandydatów tylko 5 było na przesłuchaniu. Nazwisko zwycięzcy już wysłano do centrali. Czy jest nim radny? – Nie wiem – odpowiada.

– Może w sąsiedztwie jest jakaś samotna osoba, której można zrobić zakupy albo zaprosić na obiad? – podpowiada duchowny. – Są miliony sposobów na czynienie dobra (fot. Dorota Awiorko)
film

Ksiądz zaczepiał ludzi i pytał czy może coś dla nich zrobić. "Bohaterem tej akcji jest dobro"

Zaczepiał przechodniów i pytał, czy może coś dobrego dla nich zrobić. Większość odpowiadała, że nic, ale były też prośby o jedzenie czy spowiedź. – Dobro powraca – przekonuje ks. Łukasz Kachnowicz. – Od jednej z osób dostałem kanapkę.

Oddali ciało nauce. Dzisiaj pogrzeb trzynastu donatorów

Oddali ciało nauce. Dzisiaj pogrzeb trzynastu donatorów

Dzisiaj na cmentarzu na Majdanku w Lublinie zostanie pochowanych trzynastu donatorów. To osoby, których ciała po śmierci były wykorzystywane do badań naukowych i zajęć ze studentami.

Kadr z jednego z filmów
film

Wojewoda Czarnek youtuberem. "Żuk przytulił ponad ćwierć miliona złotych, a nawet piwa nie postawił"

Prezydent Krzysztof Żuk przytulił ponad ćwierć miliona złotych, a nawet piwa nie postawił – puszcza oko do widzów swojego wideobloga wojewoda Przemysław Czarnek (PiS). W ramach „prywatnej inicjatywy” nagrał już 17 odcinków, rekordowy miał 1100 wyświetleń

Awantura o budżet obywatelski. "Burmistrz nie powinien sugerować na co głosować"

Awantura o budżet obywatelski. "Burmistrz nie powinien sugerować na co głosować"

Remont chodników w centrum miasteczka. To ten projekt wygrał i zostanie zrealizowany w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Niektórzy mieszkańcy mają jednak zastrzeżenia do głosowania.

(fot. Dorota Awiorko)
Tylko u nas

Bliźnięta nie dożyłyby porodu. Żyją i są zdrowe. Dzięki badaniom prenatalnym

Bliźnięta Agnieszki Bhatti z Lublina prawdopodobnie nie dożyłyby do porodu. Ale dzięki wczesnemu wykryciu poważnego powikłania dzieci urodziły się zupełnie zdrowe. – Badania prenatalne to szansa dla dzieci, a nie krok do aborcji – przekonują lekarze.

Strażacy twierdzą, że każdy z mieszkańców może przyjść i o ile jest trzeźwy klucz do świetlicy dostanie (fot. AS)
Tylko u nas

Gospodynie kontra strażacy ochotnicy. "Każdy trzeźwy klucz do świetlicy dostanie"

Wiejska świetlica w Brzezicach poróżniła mieszkańców i strażaków ochotników. Niektórzy zarzucają mundurowym, że przebudowana za unijne środki świetlica wiejska służy wyłącznie do organizowanie wesel i chrzcin. Strażacy zaprzeczają. Szans na ugodę nie widać.

(fot. Archiwum)

Raport o puławskich szkołach. Gdzie się dobrze uczą, a gdzie wagarują

Uczniowie której szkoły najlepiej wypadają na egzaminach? A którzy najczęściej opuszczają lekcje? Informacje na ten temat przedstawił radnym prezydent miasta.

O tym, jak wyglądało życie po 1945 r. przeczytać można w wydanej właśnie przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej książce „Szkice o codzienności PRL” pod redakcją Marcina Kruszyńskiego i Tomasza Osińskiego. Fot. Dorota Awiorko
historia

Studenckie życie w PRL. "Wielu pierwszy raz zobaczyło bieżącą wodę"

Czym różniło się studiowanie w PRL od tego w czasach nam współczesnych? Najprościej można odpowiedzieć: wszystkim - przyznaje dr hab. Marcin Kruszyński, jeden z redaktorów „Szkiców o codzienności PRL”. - Całe ówczesne życie było zupełnie inne od tego, które znamy

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium