Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
CBA domaga się śledztwa wobec prezesa Portu Lotniczego Lublin. Biuro skierowało już zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o wyjazd lubelskich samorządowców i przedsiębiorców do Izraela, za który prywatna fundacja miała zainkasować 1,5 mln zł.
Opole Lubelskie wypowiada wojnę szambom. Gmina ogłosiła nabór chętnych na wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Projekt jest skierowany do mieszkańców Darowny, Kazimierzowa, Majdanu Trzebieskiego, Rozalina i Trzebieszy
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu prace domowe robią na telefonach komórkowych zamiast w zeszytach, a uczą się nie z książek tylko z tabletów. Zmiany, które zachwyciły najmłodszych, to pomysł nauczycielek stawiających na innowacyjne metody nauczania.
Zaostrza się konflikt między prezesem Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku Waldemarem Suchankiem, a związkowcami. Władze NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego zastanawiają się nad powiadomieniem prokuratury i inspekcji pracy.
Od blisko stu lat niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Dziś nowoczesna karetka kosztuje kilkaset tysięcy złotych. A wszystko zaczęło się od podarowanej bryczki konnej i 10 noszy. Takie były początki lubelskiego pogotowia
Najpierw trzeba osuszyć drzewo, co może trwać nawet dwa lata. Później wbija się kliny. Łuk nie może być prosty, regularny. Łęczysko powinno być tak wystrugane, by przebiegało zgodnie z włóknami drewna. Przez 20 lat swojej działalności, Sławomir Wybranowski wykonał kilkaset łuków.
Port Lotniczy Lublin nadal nie chce ujawnić, ile kosztował wyjazd 120 osób do Izraela. Wody w usta nabrała też fundacja, która na zlecenie lotniska imprezę organizowała. Za to zgodnie wyliczają korzyści dla miasta i regionu, jakie miała przynieść ta wizyta
Nielegalne posiadanie broni to przestępstwo o znikomej szkodliwości społecznej. Do takich wniosków doszedł sąd w Biłgoraju i umorzył sprawę lokalnego samorządowca.
U coraz większej ilości uczniów diagnozowane są problemy z nauką. Rodzice uważają, że to nauczyciele zbyt często i pochopnie kierują swoich podopiecznych do specjalistów.
Około miliona złotych mógł kosztować dwudniowy wyjazd ponad stuosobowej delegacji z przedstawicielami m.in. miasta i województwa do Izraela. Na zlecenie Portu Lotniczego Lublin organizowała go powstała kilka miesięcy wcześniej fundacja. O szczegółowe koszty dopytują teraz radni.
Budowę nowych sklepów naprzeciw centrum IKEA umożliwić mogą władze miasta, które na nowo chcą określić przyszłość terenów w miejscu, która może mocno zyskać na wartości.
Karol Khittl, doktor nauk medycznych na stałe wpisał się nie tylko w historię rodu Czartoryskich, ale również w historię powstania pierwszego szpitala w Puławach. Lekarz rodem z Czech był nie tylko zdolnym medykiem. Pomagał potrzebującym, a po śmierci część swojego majątku przekazał na cele charytatywne.
– Ja uważam, że tam to im nic nie potrzeba. Ale to moje zdanie. Co rodzina przyniesie, do trumny kładziemy – mówi jeden z przedsiębiorców pogrzebowych. – A jak umarły umarł, to nie nakładano żadnych butów. Owijali płótnem lnianym nogi, bo mówili, że jak będzie w czyśćcu, to pończochy się będą palić i będzie w nogi piekło – opowiadała etnografom mieszkanka Ostrowa.
Stronniczość, faworyzowanie polityków PiS i nieodpowiednie zachowanie na antenie zarzucają szefowi TVP Lublin Ryszardowi Montusiewiczowi działacze Nowoczesnej. Zamierzają złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rady Etyki Mediów.
Stanisław Konarski urodził się w 1905 r. Janiszkowicach koło Opola Lubelskiego. Jego naukę przerwał wybuch I wojny światowej. Młodego Stasia najpierw uczył ojciec, potem uczęszczał do prywatnej szkoły. W 1929 r. skończył seminarium nauczycielskie i otrzymał upragniony dyplom.
Każdy z 45 tysięcy pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostanie jednorazową, okolicznościową nagrodę w kwocie 1000 złotych brutto, czyli nieco ponad 700 złotych na rękę. W naszym regionie pieniądze te otrzyma blisko 2 tysiące osób. Swoich urzędników docenił też rząd
Rozmowa Z Arturem Kapelko, prezesem Górnika Łęczna, delegatem na Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZPN.
Zbigniew Boniek jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zrobił wiele, żeby odbudować wiarygodność największej sportowej federacji w kraju i umocnić pozycję polskiego futbolu na świecie. Zdaniem Józefa Wojciechowskiego jednak zbyt mało, żeby można było mówić o udanej kadencji. Dziś okaże się, który z kandydatów zdobędzie zaufanie delegatów i uzyska mandat, aby przez najbliższe cztery lata rządzić polską piłką.
Kanada, Francja czy Włochy są na liście krajów, które odwiedzali służbowo miejscy radni z Lublina. W takie podróże jeździli wyłącznie radni z koalicji. Opozycyjnych na liście nie ma.
Było doniesienie, jest śledztwo. Prokuratura Okręgowa w Lublinie sprawdza, czy Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Kraśniku złamało prawo pobierając dotację z powiatu niezgodnie z przeznaczeniem. Zarzutów nikt jeszcze nie usłyszał, śledczy słuchają świadków.
Od lat 90. Polacy grodzą się na potęgę. Oficjalną motywacją mieszkańców oraz deweloperów oferujących strzeżone budownictwo są względy bezpieczeństwa. Z bezpieczeństwem za zasiekami bywa jednak różnie. Zdaniem specjalistów powodem może być chęć pokazania swojego prestiżu.
Polacy coraz częściej ogłaszają upadłość konsumencką. W tym roku zrobiło to prawie 3 tys. osób. – To czasem jedyny sposób na wyjście z finansowych tarapatów i rozpoczęcia życia od nowa – przyznają prawnicy.
75-latek odpowie za napaść na policjantów. A postępowanie przeciwko mundurowym zostało umorzone. Głównym dowodem w sprawie były te same filmy. Na żadnym rzekomej napaści nie widać.
Nie wszyscy wiedzą, że ostatnia bitwa w rosyjsko-polskiej wojnie 1792 r. w obronie Konstytucji 3 maja została stoczona na terenie dzisiejszego powiatu puławskiego pod Markuszowem. Bitwą dowodził książę Józef Poniatowski i niewiele brakowało a kroniki zanotowałyby, że książę Józef nie zginął w nurtach Elstery, a nad naszą poczciwą Kurówką. Jak do tego doszło? Opowiada o tym Sławomir Łowczak, znany regionalista i pasjonat historii.
Sędziowie nagminnie się spóźniają na rozprawy, krzyczą i popędzają świadków, a ich ustne uzasadnienia wyroków nie zawsze są zrozumiałe. Takie m.in. są wyniki badań, jakie w lubelskich sądach przeprowadziła Fundacja Court Watch Polska.