Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wymiana tablicy na budynku lubelskiej prokuratury (fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Nowa władza w lubelskiej prokuraturze. Zmiany już od dziś?

Z początkiem tego tygodnia, wśród lubelskich śledczych mają nastąpić ważne zmiany kadrowe. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, po długich poszukiwaniach wybrano szefową Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Będzie też nowy prokurator okręgowy.

Zamojski amfiteatr wybudowano w połowie lat 70 w czynie społecznym. Dziś do amfiteatru wraca życie. Mają się tam odbywać niektóre spektakle Zamojskiego Lata Teatralnego
Historia

Czyn społeczny. Amfiteatr w Zamościu powstał dzięki pracy mieszkańców

Małgorzata Marchwiana od 8 lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje i studiuje. Serce zostawiła jednak w Zamościu, skąd pochodzi i gdzie regularnie wraca. Zawsze chciała zrobić coś dla miasta swojego dzieciństwa. Kiedy trafiła na zdjęcie w szufladzie nieżyjącego już dziadka, ruszyła jego śladem.

Jego tablice grają w filmie. Nietypowe hobby lublinianina
magazyn
galeria

Jego tablice grają w filmie. Nietypowe hobby lublinianina

Kolekcjoner z Lublina zbiera tablice rejestracyjne. Za najładniejsze uważa przedwojenne. Od dwóch lat wykonuje też repliki starych tablic. A znają je już nawet w Kalifornii

Nagranie, protesty, oczekiwanie. Co dalej z młodzieżą z ośrodka w Rejowcu?
Magazyn
film

Nagranie, protesty, oczekiwanie. Co dalej z młodzieżą z ośrodka w Rejowcu?

Dziewczyny ze łzami w oczach mówiły, że nie chcą nigdzie wyjeżdżać. Chłopcy ogłosili strajk, zapowiadając, że nie zamierzają się wyprowadzać. Minister Edukacji zadecydowała jednak, że wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu muszą zostać przewiezieni do innych placówek, bo uznała, że na Lubelszczyźnie nie są bezpieczni

Izba Produktów Lokalnych - Dom Wiejski w Drzewcach

Szlakiem przeszłości i tradycyjnych smaków. Poznajemy historię na rowerze

W tym tygodniu zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową. Tym razem dojedziemy z Kurowa przez Kaleń, Bronice i Drzewce do Nałęczowa. Po drodze czekają na wszystkich nie tylko piękne widoki, ale także coś dla podniebienia. Ruszamy!

Od lewej od góry: Andrzej Pruszkowski, Przemysław Czarnek, Grzegorz Muszyński, Mariusz Deckert, Paweł Gilowski, Artur Jaśkowski, Zdzisław Atnoń, Marek Skomorowski, Mieczysław Ryba, Sławomir Plis, Waldemar Paruch, Krzysztof Gałaszkiewicz
Dobra zmiana

Praca i Stanowiska. Posady dostają ludzie związani z PiS. Kilkadziesiąt zmian w regionie

Nie tylko na szczeblu krajowym, ale i lokalnym zadziałała powyborcza miotła Prawa i Sprawiedliwości. Wysokie stanowiska zajęło już kilkadziesiąt osób związanych z partią rządzącą. – PiS robi dokładnie to samo, co poprzednie rządy, ale na swój autorski sposób, biorąc pod uwagę tempo i intensywność zmian – komentuje prof. Marek Pietraś, politolog z UMCS

Zadłużone PKS jak tlenu potrzebuje pieniędzy, także na spłatę zaciągniętej przed laty pożyczki na rozwój. Każdy dzień to dodatkowe odsetki (fot. Radosław Szczęch)

Nie ma chętnych na obiekty PKS Puławy. Jest nowy likwidator

Fiaskiem zakończył się przetarg na sprzedaż nieruchomości likwidowanej spółki PKS Puławy przy ul. Dęblińskiej. Nie wpłynęła żadna oferta. Nowy likwidator zapowiada, że kolejny zostanie ogłoszony w ciągu tygodnia.

Dzieci, które chodziły razem do przedszkola i do szkoły, bardzo się zżyły. Gdyby część z nich została na drugi rok i dołączyła do innej klasy, te więzi zostałyby zerwane (Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Edukacja

Uczniowie powtórzą rok w tej samej klasie. Na prośbę rodziców

Najpóźniej dziś rodzice uczniów klas pierwszych i drugich muszą podjąć decyzję o pozostawieniu swoich dzieci na drugi rok w tej samej klasie.

Jak zostać właścicielem gruntu, który kiedyś podarował car? Nie czekaj, uwłaszcz się
Poradnik

Jak zostać właścicielem gruntu, który kiedyś podarował car? Nie czekaj, uwłaszcz się

Jak zostać właścicielem gruntu, który kiedyś podarował car? Do lubelskich kancelarii prawnych zgłaszają się już pierwsze osoby zainteresowane uwłaszczeniem. Czas na to jest tylko do końca roku.

Rodzina o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy zwróciła się także do Krzysztofa Rutkowskiego
tylko u nas

Grożą lubelskim biznesmenom. "Powiesili wieniec pogrzebowy, zaczęliśmy się bać"

Wieniec pogrzebowy na ogrodzeniu domu, SMS-y z groźbami i wybite szyby w samochodzie – w ten sposób prześladowana jest rodzina przedsiębiorców. Wszystko wskazuje na to, że za nękanie odpowiada osoba, która półtora roku wcześniej żądała od biznesmenów miliona złotych

- Czeka nas sporo pracy, ale jesteśmy tym bardzo podekscytowani - mówią, fot. Wojciech Nieśpiałowski

Zdolni, ambitni i z pomysłem. Studenci z Lublina dostaną 300 tys. zł na badania

Projekt studentów z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie doceniony! Młodzi naukowcy dostaną blisko 300 tysięcy złotych na badania, a wyniki swojej pracy zaprezentują na prestiżowej konferencji naukowej w USA.

Łukasz P. czekał na wyrok na wolności
tylko u nas

Lublin: Łukasz P. nie trafił za kraty. Jest kolejna ofiara

Dwaj młodzi ludzie odpowiedzą za śmiertelne pobicie 44-latka z Lublina. Jeden z nich był już wcześniej skazany za pomoc w zabójstwie. Sąd jednak uznał, że na prawomocny wyrok Łukasz P. może czekać na wolności.

Maria Kapturkiewicz-Szewczyk ze swoimi podopiecznymi w Klikawie - 1966 r.
Historia

Maria Kapturkiewicz-Szewczyk. Niezwykła historia niezwykłej kobiety

Kilkadziesiąt lat temu zorganizowała w Puławach pierwsze kółka podwórkowe. Dla dzieci i młodzieży zaadaptowała też dom. Potem zajęła się pracą konspiracyjną. Nie bała się w czasach PRL-u świętować Dnia Niepodległości czy święta Konstytucji 3 Maja. W 1980 r. odważyła się nawet postawić pamiątkowy krzyż katyński.

Marcin Obałek i Ursus 6014 podczas wyprawy przez Amerykę Południową

Afrykańska "traktoriada". Ursusem pojadą przez Afrykę

Odrestaurowany C-328 z końca lat 60. lśni lakierem. Jest już gotowy do wielkiej podróży przez Afrykę. Grupa śmiałków wyruszy z Białegostoku i przez Lublin pomknie dalej na południe, aby desantować się w Egipcie. To będzie początek wielkiej afrykańskiej „Traktoriady”. Start jesienią tego roku, a meta pierwszego etapu w Etiopii, w mieście Adama, gdzie działa montownia Ursusa

Grób Izydora Gerhardta
Historia

Przechodniu, tu leżą lekarze. Nieznane nagrobki na włostowickim cmentarzu

Cmentarz włostowicki w Puławach kryje wiele nieznanych i zapomnianych już nagrobków. Za nimi kryją się jednak często tragiczne losy, dramatyczne życiorysy ludzi, którzy tworzyli historię naszego miasta. Wśród nich byli m.in. lekarze. Robert Och, puławski regionalista i historyk poznał ich losy.

- Jak każą nam się pakować, to odmówimy - mówią chłopcy z ośrodka w Rejowcu
tylko u nas

Rejowiec: Horror w ośrodku wychowawczym. Młodzież grozi buntem po decyzji minister

Wychowankowie zostaną przeniesieni do innych placówek, a nadzór nad śledztwem obejmie prokurator generalny. Takie są reakcje na brutalne zachowania podopiecznych Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu. Młodzież grozi buntem

Wielkanoc u szefa kuchni. Co warto podać na świątecznym stole?

Wielkanoc u szefa kuchni. Co warto podać na świątecznym stole?

Rozmowa z Adamem Piechaczkiem, szefem kuchni restauracji Ego w Hotelu Alter w Lublinie

Prezes Justyna Syroka (fot. Maciej Kaczanowski)
Prezes na obcasach

Lubelskie w czołówce pod względem kobiet na stanowisku prezesa

Pod względem liczby pań na stanowiskach prezesów nasze województwo jest w krajowej czołówce – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę CRIBIS.pl.

W przypadku uchylania się od szczepień obowiązkowych rodzicom grożą kary

Ospa party zamiast szczepień. Coraz mniej rodziców w woj. lubelskim szczepi dzieci

Coraz mniej dzieci w województwie lubelskim jest szczepionych przeciwko ospie wietrznej – wynika z danych sanepidu. W 2014 r. było ich 3225, a w ubiegłym roku już tylko 2208. Niektórzy rodzice wolą, żeby ich dzieci uodporniły się podczas tzw. ospa party.

25 października 2015 r. – lubelscy działacze na wieczorze wyborczym w Grand Hotelu Lublinianka
POLITYKA

Długie kolejki po legitymację partyjną PiS. "Każdego dokładnie weryfikujemy"

Od jesiennych wyborów do Prawa i Sprawiedliwości zapisało się już 140 mieszkańców naszego województwa. – Każdego dokładnie weryfikujemy. Nie każdy z PO czy PSL może się przepisać do PiS, choć są takie przypadki – mówi szef struktur w okręgu nr 7.

Lubelskie biuro firmy Proama

Lublin: Zwolnienia grupowe w firmie Proama. "Wszyscy są przygnębieni"

Wiele osób może stracic zatrudnienie w lubelskim call center dużej firmy ubezpieczeniowej. Do tej pory o Proamie mówiło się jedynie w kontekście nowych miejsc pracy

Kto kradnie w lubelskim areszcie? Strażnik miał własną kolekcję kluczy
Tylko u nas

Kto kradnie w lubelskim areszcie? Strażnik miał własną kolekcję kluczy

Strażnik z lubelskiego aresztu może odpowiadać za kradzieże i poważne naruszenie dyscypliny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mundurowy miał własne klucze, którymi mógł otworzyć szereg pomieszczeń w budynku przy ul. Południowej. Ginęły przedmioty i pieniądze.

(fot. Archiwum)
Następny pedofil za kratami

Magazynier z Łęcznej do 14-latki: "Mogę cię podotykać? Pozwolisz się rozebrać?"

Zatrzymano kolejnego mężczyznę, który liczył na intymne spotkanie z dzieckiem. Tym razem w ręce policjantów wpadł 24-letni magazynier z Łęcznej. Próbował umówić się z 14-latką.

Po incydencie Firat miał siniaki i niewielkie rany
Po naszym artykule

Atak na studenta z Turcji w Lublinie. Policjanci jednak poszukają sprawców

Policjanci zajmą się sprawą studentów z Turcji, których zaatakowano w Lublinie. Zdarzenie może być potraktowane jako napaść na tle przynależności narodowej.

Lubelski pomysł na biznes. "Na ziołach można bardzo dużo zarobić"

Lubelski pomysł na biznes. "Na ziołach można bardzo dużo zarobić"

Bogusław Domański we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie stworzył mieszankę ziół, która pomaga w leczeniu choroby wrzodowej. Najpierw naukowcy testowali skuteczność mieszanki na komórkach bakterii. Rozmowa z Bogusławem Domańskim, właścicielem firmy Krautex z Łopiennika Górnego.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium