Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zarówno stary most na Wiśle w Puławach, jak i cała była droga krajowa nr 12 ma zostać przejęta przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Gminy powiatu puławskiego oszczędzą dzięki temu dziesiątki milionów złotych.
Władze powiatu puławskiego liczą na otrzymanie dofinansowania na przebudowę drogi Żyrzyn-Baranów-Michów. Obecnie trwa projektowanie jej puławskiego odcinka o długości około 10 kilometrów.
Strażnicy miejscy opublikowali harmonogram z informacją o czasu i miejscu kontroli prędkości z wykorzystaniem przenośnego fotoradaru.
Elektrownia gazowa, którą chcą zbudować puławskie Azoty będzie potężnym zastrzykiem finansowym dla gminy Puławy. Z samych podatków do budżetu trafiać mogłoby nawet kilka milionów złotych.
Trwa Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych. W piątek po południu ponad 40 załóg w zabytkowych autach przejechało przez Puławy. Z bliska można było je podziwiać m.in. przed Urzędem Miasta.
Koło Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Lubelskim, jak co roku organizuje Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku jest to już 29. edycji. Rajd po 11 latach powrócił do Kazimierza Dolnego.
30-sekundowy spot promujący powiat puławski w ostatni weekend był wyświetlany w 171 kinach w całym kraju. Trafił również do ogólnopolskich portali internetowych.
Sejm uchwalił nowelizację prawa energetycznego. Nowe przepisy odciążą gminne finanse, a zaoszczędzone pieniądze samorządy będą mogły przeznaczyć na lokalne inwestycje
O człowieku, który wybrał pasję a nie urząd, opowiada Robert Och, historyk.
Nadal nie wiadomo jakie atrakcje turystyczne uda się zrealizować w ramach Geoparku Małopolskiego Przełomu Wisły, który został wpisany na listę priorytetowych inwestycji dla województwa lubelskiego i zabiega o 270 milionów złotych unijnej dotacji.
Od 18 maja obowiązują nowe, zaostrzone kary m.in. za zbyt szybką jazdę. O tym, że weszły one w życie, przekonali się także puławscy kierowcy. Część z nich zdążyła już stracić prawo jazdy.
Trwa akcja zwalczania komarów i meszek na terenie Puław. Działania rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do środy. Kolejne opryski odbędą się w połowie czerwca.
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Bochotnicy. Po tym jak poprzedni dyrektor Andrzej Pisula wygrał wybory na burmistrza Kazimierza Dolnego, pełniącym obowiązki dyrektora jest Anna Kruk.
Właściciel szkoły nauki jazdy z Puław miał się związać z sutenerką, po czym według prokuratury zmuszał jej „konkurentkę” by wyniosła się z miasta. Miał jej grozić pobiciem i śmiercią.
Rada Miasta Puławy przyjęła Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. W ciągu najbliższych pięciu lat miasto ma ograniczyć zużycie energii o prawie pięć procent. Dzięki temu do atmosfery ma trafić mniej dwutlenku węgla – o ponad 12 tysięcy ton.
Przybywa przeciwników przebudowy Puławskiego Ośrodka Kultury. Profil na Facebooku „Ocalmy POK Dom Chemika” polubiło już prawie 500 osób, a petycję w tej sprawie podpisała już setka mieszkańców.
Finał Dni Puław odbył się na terenie puławskiego portu Marina. Organizatorzy tłumaczą, że to najlepszy miejsce na tego typu imprezę. Nie ukrywają jednak, że impreza w tym miejscu ma charakter kameralny, a nie masowy.
Pokazy taneczne, koncerty, filmy, warsztaty. 12 czerwca na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym zaczyna się międzynarodowa impreza Noches de Tango – Noc Tanga Argentyńskiego.
St. post. Danuta Woszczek z puławskiej patrolówki w poprzednią sobotę zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski w biegu górskim – styl alpejski na Ślężę.
Film przypominający ostatnie ćwierćwiecze miasta, historyczne slajdy, występy artystyczne, przemówienia nagrodzonych za zasługi mieszkańców oraz odebranie Plakietki Rady Europy - tak wyglądały niedzielne uroczystości jubileuszu samorządności w Puławach.
Jeszcze tylko do 2 czerwca przyjmowane są zapisy na bezpłatny udział w „Rajdzie rowerowym po produkt lokalny”. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca.
To historyczna chwila dla Puław. Dziesiątki eksponatów, militaria, obrazy, pamiątki polskich królów i magnatów po 184 latach wracają do Muzeum Czartoryskich. Niestety nie na stałe. Otwarcie wystawy już w czerwcu.
O ponurej historii zamku w Bochotnicy opowiada Robert Och, historyk.
W ciągu 4 lat liczba polskich Marszy dla Życia i Rodziny wzrosła dziewięciokrotnie. W niedzielę lubelski marsz poprowadzi abp Stanisław Budzik
O powstaniu puławskiego „Czartorycha” opowiada Robert Och, historyk.