27 droższych i 13 tańszych projektów złożono do nowej edycji puławskiego budżetu obywatelskiego w Puławach. Teraz czeka je sprawdzenie pod kątem formalnym. Głosowanie we wrześniu, a wykonanie najpopularniejszych w roku 2023.
Czas na składanie propozycji minął w połowie czerwca. Zgodnie z przyjętym harmonogramem urzędnicy opublikowali listę wszystkich projektów, które zarejestrowano na tym etapie. Pomysłów jest równo 40 i dzielą się na duże i małe.
Wśród tych pierwszych znalazły się m.in.: huśtawki dla dzieci w różnych częściach miasta, przedłużenie ścieżki rowerowej na bulwarze, montaż tablic informujących o aktualnej jakości powietrza, wybieg dla psów, „Aleja Zasłużonych Puławian”, trampoliny, oświetlenie Miodowej, organizacja festiwalu rzemiosła, „dancingi międzypokoleniowe”, czy budowa traktu pieszo-rowerowego za boiskiem SP 11.
Na liście tańszych pomysłów są natomiast m.in.: „Dzieje Puław, tom 2”, nocne, piesze patrole policji, treningi z badmintona, wyznaczenie i podświetlenie linii południka 22 stopni, ogólnodostępne pompki rowerowe, czy też ogólnodostępny warzywniak.
Dokładną listę projektów, które trafią pod głosowanie poznamy w sierpniu, po zakończeniu ich weryfikacji. Głosowanie internetowe odbędzie się we wrześniu. Propozycje z największym poparciem (co najmniej 300 głosów) otrzymają finansowanie i będą mogły być wykonane w 2023 roku. W puli środków nowej edycji budżetu obywatelskiego czeka 500 tys. zł.