Serial w reżyserii Roberta Glińskiego i Michała Rosy widzowie będą mogli obejrzeć już wiosną przyszłego roku. Zdjęcia powstają m.in. w Kazimierzu Dolnym, Zakopanem, na Mazurach, w Trójmieście i Opolu.
13-odcinkowy serial zaczyna się w 1957 roku, a kończy w 1997 roku czyli w momencie śmierci Agnieszki Osieckiej. Na ekranie zobaczymy wiele miejsc i osób związanych z poetką. Zobaczymy jak wyglądało życie kulturalne Warszawy i Polski czasów PRL.
Filmowcy pracują w Kazimierzu od czwartku. Zdjęcia powstają m.in. na Rynku, Wąwozie Korzeniowym, a także wnętrzach Spichlerza i budynku SARP-u. Poetka była bardzo związana z Kazimierzem Dolnym, dlatego nie mogło go w serialu zabraknąć.
Kogo zobaczymy na ekranie? Główną rolę zagrają Magdalena Popławska - w roli dojrzałej Osieckiej oraz Eliza Rycembel (nagrodzona ostatnio na festiwalu filmowym w Gdyni za rolę w filmie „Boże Ciało”), która wcieli się w poetkę w młodości. Wśród postaci historycznych oprócz głównej bohaterki pojawią się m.in. Olga Lipińska (Aleksandra Pisula), Wojciech Frykowski (Mikołaj Roznerski), Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar), Jeremi Przybora (Grzegorz Małecki), Daniel Passent (Piotr Żurawski) oraz rodzice Agnieszki Osieckiej (Maria Pakulnis i Jan Frycz). Wcielą się w nich zarówno aktorzy młodego jak i starszego pokolenia.
Producentem realizującym serial jest Joanna Ochnik (współpraca produkcyjna firma Ochnik Entertainment). Scenariusz napisali Maciej Karpiński, Maciej Wojtyszko, Robert Gliński i Henryka Królikowska-Wojtyszko na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej.