Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miody, pyłek pszczeli i wosk - to wszystko będzie można zakupić podczas szóstej edycji Wojewódzkiego Lubelskiego Święta Miodu
Piękne wieńce dożynkowe, msze święte, a przy okazji kiermasze rękodzieła i atrakcje dla najmłodszych. W regionie rolnicy dziękują za tegoroczne zbiory.
Najpierw msza święta dziękczynna za plony, potem konkursy i zabawa. Podczas dożynek powiatowych w Wąwolnicy nie było nudy.
Dożynki Powiatu Kraśnickiego odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2024 r. na stadionie Orła Urzędów Mikuszewskie w Urzędowie. Święto plonów Powiatu Kraśnickiego i Gminy Urzędów, zachęciło mieszkańców, by wspólnie spędzić czas podczas dobrej zabawy.
W Mełgwi odbyły sie w niedzielę dożynki parafialno-gminne. Uroczystość kościelna przyciągnęła tłumy wiernych, którzy po eucharystii wraz z korowodem dożynkowym przeszli do amfiteatru, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, w konkursie na wieniec dożynkowy zaprezentowało się 13 misternie wyplecionych wieńców dożynkowych .
Folklorystyczne prezentacje, korowód z wieńcami, tradycyjne dzielenie się chlebem występy i koncerty znanych i lubianych. W niedzielne południe w Puchaczowie odbyły się Dożynki Powiatu Łęczyńskiego.
Podziękowanie za plony, barwny korowód na czele z młodzieżową orkiestrą dętą, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy ludowych artystów na scenie to atrakcje dożynek w Gminie Konopnica pod Lublinem, które w niedzielę odbyły się na Zielonym Rynku w Konopnicy.
Korowody z wieńcami, dziękczynne msze i występy ludowych artystów to obowiązkowe punkty programu. Ale podczas dożynek jest też dużo muzyki tanecznej z kręgów disco polo. Na tych powiatu zamojskiego wystąpił Zenek Martyniuk, a kto zagra na biłgorajskich, hrubieszowskich i tomaszowskich?
Muzeum Wsi Lubelskiej na swoim facebookowym profilu pochwalił się nowym mieszkańcem. Jak wspominają, skradł serca wszystkich pracowników.
To tradycja "z dziada pradziada". Kończą się żniwa i są organizowane dożynki. W niedzielę święto plonów zorganizowano w Niedrzwicy Dużej.
Barwny korowód z wieńcami, koncerty i tańce na dechach. W Zakrzówku odbyły się dożynki gminno-parafialne. Taka impreza to nie tylko podziękowanie za plony, także czas radości i wspólnej zabawy gospodarzy po żniwach.
Sezon dożynkowy w pełni. Jutro rolnicy dziękować będą za tegoroczne zbiory w wielu miejscowościach w naszym regionie. Odbędą się msze święte, konkursy na wieńce dożynkowe, stoiska i witacze, kiermasze rękodzieła i degustacje regionalnych potraw. Nie zabraknie także wspólnych biesiad i tańców, do których przygrywać będą największe gwiazdy m.in. Zenon Martyniuk.
Obrzęd przekazania chleba, występy kapel, koncerty, potańcówka pod gwiazdami i wiele innych atrakcji, czekało na mieszkańców gminy Nałęczów podczas tradycyjnych dożynek, które odbyły się w czwartek na placu im. Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Uroczystości zainaugurowała Msza św. w intencji rolników na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.
Rolnik doznał poważnych obrażeń kończyny podczas pracy z wykorzystaniem glebogryzarki.
W sobotę w Zoom Natury nad zalewem w Janowie Lubelskim rozpoczęła się 21. edycja Festiwalu Kaszy Gryczaki. Przez dwa dni kasza oraz zdrowe i przepyszne potrawy z mąki, kaszy gryczanej i miodu będą w tym miejscu odmieniane przez wszystkie kulinarne przypadki.
Na zorganizowanym w poniedziałek spotkaniu z dziennikarzami minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski (PSL) przedstawił pomysły, które mają pomóc funkcjonować rolnikom dotkniętym klęskami żywiołowymi. Poinformowano również o działaniu ceł i kontyngentów na nadmierny import produktów rolnych z Ukrainy.
Warsztaty kulinarne, degustacje produktów tradycyjnych oraz prezentacja ich lokalnych producentów czekają na wszystkich na Przystani Smaku i Kultury, która już dzisiaj (4 sierpnia) po południu odbędzie się w gminie Ludwin.
Biuro prasowe puławskich Azotów poinformowało o zakończeniu budowy nowych instalacji do wytwarzania kwasu azotowego. Ich uruchomienie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne saletry granulowanej, a w przyszłości uruchomić nowe linie produktów dla rolników i ogrodników.
Cała przyczepa ziarna nie dotarła do punktu skupu. Bo w ciągniku urwało się koło, a zboże wysypało na jezdnię. Droga we wsi Borsuk (gm. Mircze) jest nieprzejezdna.
Dzisiaj w Studziankach w powiecie kraśnickim podczas prac przewrócił się ciągnik, którym kierował 65-letni mężczyzna. Maszyna częściowo przygniotła rolnika powodując obrażenia ciała. Do szpitala zabrało go lotnicze pogotowie.
Aplikacja pomagająca w monitorowaniu stanu gleby ma pomóc rolnikom. Jej twórcy będą opierać się na badaniach naukowców z KUL.
Dobiega końca 27. Święto Róż w Końskowoli. W tym roku do konkursu na najpiękniejszą różę zgłoszono 105 kwiatów. Tytuł powędrował do Imperatrice Farah, a złoto konkursu profesjonalnego otrzymała Hansestadt Rostock. Podczas imprezy na rynku zatańczono poloneza.
Marek G., kiedyś czołowy działacz PiS w powiecie łosickim stanie przed sądem. Wraz ze wspólnikami miał oszukać rolników na ponad 7 mln złotych.
Niunia to reprezentantka rasy simentalskiej. Wiek? Piąta laktacja, czyli siedem lat. Tytuł? Czempionka. To jedna z wielu krów, które startowały w konkursach i zdobywały laury podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Nagradzane były też konie, króliki, ptactwo...
To prawdziwa gratka dla hodowców, plantatorów, ogrodników. Ale nie tylko osoby związane zawodowo związane rolnictwem odwiedzają co roku Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Z całą pewnością podczas najbliższej edycji imprezy również pojawią się na niej tłumy.