Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rolnicy i mieszkańcy Gminy Sosnowica podczas Dożynek Gminno-Parafialnych dziękują dzisiaj za tegoroczne plony.
– Takie cuda w naszej gminie – Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy na swoim profilu na Facebooku postanowił zaprezentować witacze przygotowane przez mieszkańców na tegoroczne dożynki gminno-parafialne. Święto plonów odbędzie się jutro (15 września) w gospodarstwie rybackim w Sosnowica Dwór.
Najbliższa niedziela w Sosnowicy (powiat parczewski) upłynie pod znakiem Święta Plonów. Uroczystości rozpocznie msza święta polowa, która rozpocznie się w samo południe w Gospodarstwie Rybackim Polesie w Sosnowicy Dwór.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Lubelska Izba Rolnicza kolejny raz organizują akcję wymiany osłon wałków przekaźnika mocy.
– Deklaruję, że będziemy wspólnie pracować nad strategią dla rynku wieprzowiny – Jacek Czerniak, lubelski wiceminister rolnictwa I rozwoju wsi zapewnił podczas wtorkowego spotkania z przedstawicielami Krajowej Rady Wieprzowiny. Podczas rozmów omówiono problemy sektora wieprzowiny oraz zaproponowano działania zmierzające do ich rozwiązania.
Dzisiaj (8 września) na lotnisku w podlubelskim Radawcu odbędą się dożynki wojewódzkie, święto rolników oraz wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny, którzy we wspólnej modlitwie podziękują za tegoroczne zbiory.
PGE Dystrybucja chce dotrzeć pod strzechy ze swoją nową kampanią informacyjną. Chodzi o bezpieczeństwo w czasie pracy w polu. Prąd otacza nas ze wszystkich stron, co jednak jeśli znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji w czasie prac polowych? Na to i inne pytania odpowiedział nam wiceprezes zarządu spółki ds. infrastruktury sieciowej Mariusz Podkański.
W minioną sobotę dwa patrole Straży Miejskiej operowały na ulicy Targowej w Lublinie. Chodziło o kontrole drobnych handlowców, którzy wystawili plony ze swoich przydomowych upraw. Strażnicy prosili o likwidacje ekspozycji. Drobni handlowcy złościli się na mundurowych, bo nie mogą swobodnie sprzedawać plonów.
Pracują teraz w polu, ale jeszcze przypomną o swoich postulatach. Rolnicy z powiatu bialskiego zawiązali stowarzyszenie „Polski Rolnik”. – Musimy się zjednoczyć, to jedyna alternatywa – uważa prezes Piotr Kisiel.
Naturalne miody i produkty pochodzenia pszczelego, rozmowy ze specjalistami i występy artystyczne - to wszystko czeka na uczestników podczas wojewódzkiego święta miodu.
Miody, pyłek pszczeli i wosk - to wszystko będzie można zakupić podczas szóstej edycji Wojewódzkiego Lubelskiego Święta Miodu
Piękne wieńce dożynkowe, msze święte, a przy okazji kiermasze rękodzieła i atrakcje dla najmłodszych. W regionie rolnicy dziękują za tegoroczne zbiory.
Najpierw msza święta dziękczynna za plony, potem konkursy i zabawa. Podczas dożynek powiatowych w Wąwolnicy nie było nudy.
Dożynki Powiatu Kraśnickiego odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2024 r. na stadionie Orła Urzędów Mikuszewskie w Urzędowie. Święto plonów Powiatu Kraśnickiego i Gminy Urzędów, zachęciło mieszkańców, by wspólnie spędzić czas podczas dobrej zabawy.
W Mełgwi odbyły sie w niedzielę dożynki parafialno-gminne. Uroczystość kościelna przyciągnęła tłumy wiernych, którzy po eucharystii wraz z korowodem dożynkowym przeszli do amfiteatru, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, w konkursie na wieniec dożynkowy zaprezentowało się 13 misternie wyplecionych wieńców dożynkowych .
Folklorystyczne prezentacje, korowód z wieńcami, tradycyjne dzielenie się chlebem występy i koncerty znanych i lubianych. W niedzielne południe w Puchaczowie odbyły się Dożynki Powiatu Łęczyńskiego.
Podziękowanie za plony, barwny korowód na czele z młodzieżową orkiestrą dętą, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy ludowych artystów na scenie to atrakcje dożynek w Gminie Konopnica pod Lublinem, które w niedzielę odbyły się na Zielonym Rynku w Konopnicy.
Korowody z wieńcami, dziękczynne msze i występy ludowych artystów to obowiązkowe punkty programu. Ale podczas dożynek jest też dużo muzyki tanecznej z kręgów disco polo. Na tych powiatu zamojskiego wystąpił Zenek Martyniuk, a kto zagra na biłgorajskich, hrubieszowskich i tomaszowskich?
Muzeum Wsi Lubelskiej na swoim facebookowym profilu pochwalił się nowym mieszkańcem. Jak wspominają, skradł serca wszystkich pracowników.
To tradycja "z dziada pradziada". Kończą się żniwa i są organizowane dożynki. W niedzielę święto plonów zorganizowano w Niedrzwicy Dużej.
Barwny korowód z wieńcami, koncerty i tańce na dechach. W Zakrzówku odbyły się dożynki gminno-parafialne. Taka impreza to nie tylko podziękowanie za plony, także czas radości i wspólnej zabawy gospodarzy po żniwach.
Sezon dożynkowy w pełni. Jutro rolnicy dziękować będą za tegoroczne zbiory w wielu miejscowościach w naszym regionie. Odbędą się msze święte, konkursy na wieńce dożynkowe, stoiska i witacze, kiermasze rękodzieła i degustacje regionalnych potraw. Nie zabraknie także wspólnych biesiad i tańców, do których przygrywać będą największe gwiazdy m.in. Zenon Martyniuk.
Obrzęd przekazania chleba, występy kapel, koncerty, potańcówka pod gwiazdami i wiele innych atrakcji, czekało na mieszkańców gminy Nałęczów podczas tradycyjnych dożynek, które odbyły się w czwartek na placu im. Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Uroczystości zainaugurowała Msza św. w intencji rolników na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.
Rolnik doznał poważnych obrażeń kończyny podczas pracy z wykorzystaniem glebogryzarki.
W sobotę w Zoom Natury nad zalewem w Janowie Lubelskim rozpoczęła się 21. edycja Festiwalu Kaszy Gryczaki. Przez dwa dni kasza oraz zdrowe i przepyszne potrawy z mąki, kaszy gryczanej i miodu będą w tym miejscu odmieniane przez wszystkie kulinarne przypadki.