Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Warszawie trwa ogólnopolski protest rolników. W stolicy zjawiło się ponad 50 tysięcy rolników z całego kraju. Na razie protest przebieg spokojnie. W Lubelskiem rolnicy w kilku miejscach blokują drogi.
27 lutego w Warszawie zjawi się kilkadziesiąt tysięcy rolników i tysiące ciągników. Wszytko wskazuje na to, że centrum stolicy będzie sparaliżowane. Lepiej jutro, 27 bm., nie planować wyprawy do Warszawy.
Podczas prac rolnych w gospodarstwie wielobranżowym w gminie Końskowola poważnych obrażeń ciała doznał 36-latek z gminy Kurów. Mężczyznę przygniotła łyżka czołowego ładowacza.
Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej chcą zwołania Nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. Uważają, że na obecną sytuację można zadziałać oddolnie
Gmina Hrubieszów zwróci rolnikom podatek akcyzowy, który zawiera cena za olej napędowy. Wnioski można składać jeszcze do końca lutego.
Przejścia graniczne z Ukrainą znajdą się na liście infrastruktury krytycznej. Polski premier chce zapewnić pełną przepustowość na granicy dla transportów amunicji czy sprzętu wojskowego.
Rolnicy wciąż protestują w sześciu powiatach województwa lubelskiego. Podajemy dokładne lokalizacje.
Prezydent Wołodymyr Zełenski apeluje do polskich i unijnych władz o spotkanie na granicy. Chodzi o rozwiązanie konfliktu zbożowego.
W związku z odwołaniem przez organizatorów protestów na terenie jednej z gmin, ZTM informuje, że kursowanie autobusów wraca do normy.
Droga S19 nadal jest zablokowana w obu kierunkach. Rolnicy nie zjechali z blokady węzła Kraśnik-Północ Na S-19. Policja kieruje samochody 20-kilometrowym objazdem. Poropstesty trwająże w kilku innych miejscach.
– Rolnicy pokazują swoją determinację i w pewnej części mają rację, że protestują – mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim – Jacek Czerniak wiceminister rolnictwa i liczy na szybkie decyzje na szczeblu unijnym. Te już w najbliższy poniedziałek.
Dzisiaj około godz. 10 rozpoczął się protest rolników na drogach powiatu puławskiego. Blokady co najmniej do godz. 17 będą stały na węźle Puławy-Wschód i Kurów-Zachód. Następnie rolniczy konwój przejedzie głównymi ulicami Puław.
We wtorek, 20 lutego, lepiej nie planować dłuższych podróży. Tego dnia w całym województwie lubelskim zaplanowano rolnicze blokady dróg. Ciągniki pojawią się na S12 w Puławach oraz S17 w gminie Końskowola.
20 lutego w całej Polsce odbywają się rolnicze protesty. - W województwie lubelskim zgłoszonych jest 26 miejsc blokadowych, w tym na odcinkach dróg ekspresowych, krajowych i wojewódzkich - informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.
Już jutro, we wtorek, rolnicy zablokują główne drogi w naszym regionie oraz w kraju. – Jesteśmy pod ścianą. Musimy sprzedawać zboże poniżej kosztów produkcji, bo trzeba spłacać kredyty i kupić nasiona. Już dwa lata dopłacamy do produkcji, bo tanie ukraińskie zboże zalało nasz rynek, szczególnie skupy w Lubelskiem. Nie odpuścimy – mówią zgodnie rolnicy, zapowiadając masowe blokady dróg. Na kilka godzin całkowicie stanie ruch z Lublina w kierunku Rzeszowa, Warszawy. Do rolników dołączyli myśliwi.
20 lutego, w najbliższt wtortek, rolnicy zablokują główne drogi w regionie. Już dziś wiadomo, że droga ekspresowa numer 19 w kierunku Rzeszowa, tylko na odcinku do Kraśnika, będzie nieprzejezdna w czterech miejscach. Blokady mogą także pojawić się na trasie ekspresowej do Warszawy oraz niektórych drogach wojewódzkich. Rolnicy zablokują graniczne przejścia drogowe z Ukrainą oraz terminale kolejowe w Brodach i Hrubieszowie. Nie będzie natomiast zapowiadanego protestu w Lublinie, bo rolnicze kolumny 20 lutego ruszą na Warszawę.
Wygląda na to, że zapowiedź gotowości strajkowej, listy otwarte do władz centralnych oraz zainteresowanie mediów - przynoszą skutki. Związkowcy z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach podpisali nowy układ zbiorowy, co oznacza szansę na podwyżki wynagrodzeń.
Nowy minister rolnictwa, Czesław Siekierski (PSL) potwierdza dokapitalizowanie janowskiej stadniny. Decyzję o przekazaniu ponad 27 mln zł podjął jeszcze rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Sprawa jest wyjaśniana, a wkrótce zajmie się nią prokuratura. To jednak niejedyny incydent.
Trwa 16. edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK. To jest największe, po tej stronie Wisły, rolnicze wydarzenie ekspozycyjne.
Kilkadziesiąt potężnych ciągników rolniczych punktualnie o godz. 11 z Łucki Kolonii wyjechało na drogę DK19. Długa kolumna ruszyła w stronę Lubartowa. Podobnie jak w Łucce, tak w 21 jeden innych miejscach w regionie i w 260 w całym kraju trwał protest rolniczy. – To jest tylko przygrywka – zapowiadali rolnicy. Policja na czas przejazdu rolniczej kolumny po drodze DK19 blokowała naprzemiennie ruch na jednym pasie.
W piątek 9 lutego w całym kraju możemy spodziewać się demonstracji zapowiedzianych przez rolniczą "Solidarność". Tego dnia zapowiedziano strajk generalny. Ciągniki z biało-czerwonymi flagami przejadą m.in. przez Ryki, Dęblin oraz rondo w Moszczance.
Taki rzepak, prawdopodobnie z pleśnią, wjeżdża do Polski – stwierdził wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak wyjmując z kieszeni garść nasionek. Podczas konferencji prasowej w Lublinie lider Agrounii zapowiedział też m.in. wzmocnienie nadzoru sanitarnego, weterynaryjnego i fiskalnego nad importowanymi produktami rolnymi i spożywczymi z Ukrainy oraz VAT na ukraiński olej. Wiceminister Kołodziejczak po konferencji pojechał na przejście w Dorohusku. Wideo i galeria zdjęć po tekstem.
Adam Panasiuk (PSL) został nowym starostą włodawskim. Jego poprzednik, Andrzej Romańczuk, odebrał właśnie nominację na stanowisko dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tej roli zastąpił radnego wojewódzkiego PiS, Krzysztofa Gałaszkiewicza.
Rolnicy z „Solidarności” mają dość polityki uległości wobec Ukrainy i zapowiadają blokadę wszystkich przejść granicznych z tym krajem oraz autostrad i ekspresówek. W Lubelskiem będą blokowane przejścia w Dorohusku i Hrebennym oraz drogi ekspresowe. Protest zaczynie się 9 lutego o godzinie 10.