Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od soboty do Polski nie można wwozić zboża i wielu innych produktów spożywczych z Ukrainy. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłasza pakiet ustaw chroniących rolników. Zainteresowani czekają na szczegóły i dość sceptycznie podchodzą do rządowych zapowiedzi. Podejrzewają także, że zakaz importu zbóż będzie obchodzony.
Mija kolejny dzień strajku rolników w Hrubieszowie. Michał Kołodziejczyk lider AGROUnii pyta premiera Morawieckiego o silosy na zboże zebrane przez polskich rolników oraz o to, co dalej z niekontrolowanym importem ukraińskiego zboża.
Kółka Rolnicze odwołały protest w Dorohusku, Agrounia nie odpuszcza. Około 200 rolników z tej organizacji blokuje drogę dojazdową do granicznego przejścia kolejowego. Jest to początek akcji protestacyjnej, która rozpoczęła się o 10 rano w środę i potrwa przez 7 dni, do 19 kwietnia.
Przedstawiciele organizacji rolniczych z Polski, ale także z Czech, Bułgarii, Rumunii i Słowacji spotkali się we wtorek w Rakołupach Dużych, żeby rozmawiać o zalewaniu rynków przez niekontrolowany napływ zboża z Ukrainy. Do rolników przyjechał również nowy minister rolnictwa Robert Telus.
AGROunia zapowiada kilkudniowy protest w Hrubieszowie. Do akcji wkracza również Władysław Serafin, prezes Kółek Rolniczych, który deklaruje trzydniową blokadę przejścia Dorohusku.
Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi złożył w środę dymisję. Pożegnał się już z pracownikami resortu. Co na to rolnicy, którzy od wielu miesięcy protestowali swoje niezadowolenie?
Koniec z importem zboża z Ukrainy – to jest główny postulat rolników, którzy dzisiaj protestowali w Czerniczynie koło Hrubieszowa. Na plac przy kościele przyjechało dokładnie 520 ciągników i 720 rolników.
Rolnicy zapowiadają wielki protest w Czerniczynie koło Hrubieszowa. Do blokady drogi dojdzie dzień przed wizytą Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy w Polsce.
Susza na jęczmień wpływa stresująco, a to przekłada się na obniżenie plonów tego jednego z najpopularniejszych na świecie zbóż. Europejscy naukowcy opracowali „przewodnik” dla hodowców, w którym opisują linie jęczmienia najbardziej odporne na wysokie temperatury i brak wody.
Co tak śmierdzi? – pytają mieszkańcy Łukowa. Uciążliwy fetor wyczuwalny jest od kilku tygodni. Paweł Krasuski, szef miejskiej spółki wodociągowo–kanalizacyjnej powodów każe szukać na polach, a nie przy oczyszczalni.
Od poniedziałku stadniną w Janowie Podlaskim kieruje 44–letni Marcin Oszczapiński, który przyjechał tu z Bydgoszczy.
Pracownicy stadniny w Janowie Podlaskim nadal protestują przed bramą główną. Nie chcą, by na stanowisko prezesa powołana została Hanna Sztuka. Grożą, że odejdą z pracy i mają swojego kandydata na szefa sławnej hodowli koni arabskich. We wtorek po południu do stadniny przyjechali przedstawiciele z KOWR.
Pracownicy sławnej stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim kontynuują protest. Sprzeciwiają się objęciu stanowiska prezesa przez Hannę Sztukę.
Lucjan Cichosz nie jest już prezesem sławnej stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. Przed bramą zebrali się pracownicy, którzy nie chcą zmian.
Objął stanowisko w lipcu ubiegłego roku, a na początku marca je stracił. Piotr Błażewicz, szef miejskich struktur PiS w Zamościu i przewodniczący Rady Miasta Zamość nie jest już wiceprezesem Krajowej Grupy Spożywczej.
Mieszkańcy gminy Kodeń chcą referendum w sprawie planowanej dużej fermy drobiu. W przyszłym tygodniu do Międzyrzeca Podlaskiego mają przyjechać przeciwnicy takich inwestycji z całej Polski.
- Rząd się ślizga na d…. rolników – nie gryzą się w język uczestnicy protestu w Piaskach. Poszło o bezczynność rządu w sprawie niekontrolowanego napływu ukraińskiego zboża kiepskiej jakości. Zboże z Ukrainy zamiast do portów trafia do polskich elewatorów. Siedem potężnych ciągników blokuje ruch na pasie w kierunku Zamościa, tuż za rondem w Piaskach. Będą tam stali do środy, do godziny 18.
Protest rolników rozpocznie się we wtorek o godzinie 11 w Piaskach.
Gdy rano otworzono targi Agro-Park w Lublinie, na hali wystawienniczej zaroiło się od ludzi. Farmerzy z regionu oraz z pobliskiego Podkarpacia tłumnie przybyli na wystawę, aby poznać nowości prezentowane przez producentów maszyn rolniczych oraz firm z branży agro.
Mieszkańcy powiatu bialskiego obawiają się „ekspansji kurzych ferm” i proszą o interwencję radnych. Radni chcą powołania specjalnej komisji, która oceni oddziaływanie takich inwestycji.
W glebach, w których rosły dzikie maliny - naturalnie odporne na niektóre choroby – lubelscy badacze znaleźli szczepy grzybów, które pomagają roślinom uzyskać odporność na groźne patogeny. Teraz opracowali mieszankę składającą się z grzybów i suplementów, która ma pomóc hodowcom w ochronie malin i truskawek.
75 tysięcy złotych – tyle wynosi łączna pula nagród przygotowana dla zwiedzających 15. Targi Agro-Park w Lublinie. Impreza startuje już w najbliższą sobotę.
28 lutego jest ostatnim dniem, w którym rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy wykorzystywany w rolnictwie. W tym roku można otrzymać zwrot w wysokości 1,20 zł za litr. Na szczęście nie jest to jedyny termin.
Do piątku do północy granica w Dorohusku jest zablokowana. Rolnicy po raz kolejny blokują drogą do przejścia z Ukrainą, protestując przeciwko niekontrolowanemu importowi taniego zboża z Ukrainy. – Nie możemy konkurować z tanim ziarnem ze Wschodu – mówi jeden z protestujących.
Stowarzyszenie Oszukana Wieś nie odpuszcza. W czwartek i piątek zablokuje przejście graniczne w Dorohusku.