Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
A może by tak rzucić wszystko i pojechać... do Sitna? To jest nie najgorszy pomysł na ten weekend. W piątek po południu zaczyna się tam 35. Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Potrwa do niedzieli. Będzie sporo nowości.
Przez godzinę plantatorzy malin w środę blokowali most w Annopolu. Są wściekli, że zakłady przetwórcze nie chcą od nich skupować owoców, nawet w śmiesznej cenie 3,5 zł za kilogram. Winą za tę sytuacje obarczają importerów mrożonych malin z Ukrainy.
Wystartowała pierwsza edycja konkursu „Nasz Sołtys”, dedykowanego aktywnym liderom społeczności wiejskich w województwie lubelskim. Na najlepszych sołtysów i sołtyski czekają nagrody pieniężne.
Rolnicy trwający sezon powoli zaczynają spisywać na straty. Nasi rozmówcy przyznają, że w tym roku nie zarobią. Sytuację pogarsza import tanich owoców spoza Europy.
Znany jest dokładny termin imprezy i jej program. Wiadomo, co będzie w tym roku nowego. Kompletowana jest jeszcze lista wystawców, którzy na przełomie czerwca i lipca przyjadą do Sitna. Czasu na zgłoszenia jest coraz mniej.
Polska ma swój skarb narodowy i jest to polska żywność – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz podczas Święta Polskiej Wsi pod Białą Podlaską. Lider PSL przyjechał tutaj prosto z marszu 4 czerwca w Warszawie.
Nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na samoistną poprawę sytuacji, tylko ciągle działamy – mówi prezes Grupy Azoty Puławy Marcin Kowalczyk
XIX edycja Zielonego Agro Show, największego pokazu maszyn zielonkowych odbywa się w Ułężu. Wydarzenie jest szczególnie ważne dla hodowców bydła i producentów mleka.
Tegoroczne święto plonów powiatu lubartowskiego odbędzie się w Ostrowie Lubelskim. Trwa ustalania szczegółów programu. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 8 września, w trakcie odpustu w miejscowej parafii.
Blisko milion złotych trafi do dwudziestu Lokalnych Grup Działania, Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji producentów, a także organizacji samorządowych w województwie lubelskim z najnowszego konkursu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Co ważne: warsztaty, szkolenia, konferencje, wyjazdy studyjne i publikacje zostaną sfinansowane w 100 procentach.
Są niemal dwa razy droższe niż te z zagranicy. Ile w piątek kosztowały w Lublinie pierwsze w tym roku truskawki z Góry Puławskiej?
W tym roku właściciele pasiek mogą liczyć na wyższe stawki za przezimowanie pszczelich rodzin. Płatności wrosły z 20 do 50 zł od ula. Hodowcy, którzy nie są zarejestrowani licznie zgłaszają się do inspektoratów weterynarii po wymagane dokumenty, żeby otrzymać wsparcie z ARiMR
Marek G., do niedawna czołowy działacz PiS w powiecie łosickim, został skazany na półtora roku więzienia za kradzież ciągnika i posiadanie narkotyków. Ale to jego niejedyne problemy z prawem, bo prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie oszustw w obrocie zbożem i to rodzinna firma Marka G. miała nie płacić rolnikom.
Przez 90 minut pracy w trudnym terenie, z przyczepą załadowaną 1,5 -tonowym ładunkiem, wyczerpał jedynie 20 proc. baterii. Maszyna niebawem przejdzie pełne, obciążeniowe testy polowe. Doktor inż. Krzysztof Plizga z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wraz z firmą Automex z Gdańska, skonstruował elektryczny ciągnik rolniczy
Czasami nie ma w ogóle potrzeby nawożenia w danym roku, albo można zastosować o połowę mniejsze dawki nawozów - Rozmowa z dr hab. Przemysławem Tkaczykiem, adiunktem w Katedrze Chemii Rolnej i Środowiskowej, zajmującym się doradztwem nawozowym, chemią rolną, jakością roślin.
Grzyby, właściwości podziemnych skał czy „pijany rolnik”? Kto lub co odpowiada za powstanie dziwnego wzoru na polu w okolicy Szczebrzeszyna?
Kamera drona zarejestrowała dziwne wzory znajdujące się na polu na Lubelszczyźnie. Autorzy nagrania nie wiedzą co to jest.
Żeby klient mógł w marcu kupić solidną sadzonkę bratka, ogrodnik pracuje na stan roślinki... od września. Podobnie jest ze sprzedawanymi w kwietniu supertuniami, trawami popularnymi od maja do lipca, sierpniowymi wrzosami i chryzantemami, które królować zaczynają jesienią.
AGROunia zawiesiła protest w Hrubieszowie, ale jest gotowa w każdej chwili wznowić akcję protestacyjną chwili. Do najbliższej niedzieli ważny jest wniosek o strajk przed kolejowym terminalem granicznym PKP-LHS.
Jak nawozić dobrze dla roślin i portfela. Dziś bezpłatny dodatek Agro dla rolników i działkowców. Zagraj w grę za darmo i koniecznie kup Dziennik Wschodni
Brawo, kawał ciężkiej roboty, efekt końcowy super. Fajna inicjatywa. Tak chwaleni są uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Karczmiskach, którzy kilka miesięcy pracowali przy renowacji starego ciągnika. Ursus C-325 wygląda lepiej niż gdy w 1962 roku zjeżdżał z taśmy produkcyjnej
Kolejne gminy w powiecie bialskim obawiają się kurnikowego smrodu. – Żebyśmy w pewnym momencie nie obudzili się z ręką w nocniku – niepokoi się radny gminy Biała Podlaska Mateusz Siwiec (PSL).
Od soboty do Polski nie wjechał ani jeden kilogram zboża z Ukrainy – zapewnia wojewoda lubelski Lech Sprawka. Od piątku granicę mogą przekraczać transporty z tranzytowanym ziarnem zza wschodniej granicy. Polscy rolnicy obawiają się, że z tego powodu nie będą mogli się pozbyć zapasów ze swoich magazynów.
Panie Telus, mniej gadania, do roboty, przywrócić cło, bo sam tranzyt zboża nie rozwiąże problemu – powiedział Michał Kołodziejczak, lider Agrounii podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Rolnicy z Agrounii nie opuszczą Hrubieszowa i zapowiadają przedłużenie protestu na kolejowym terminalu granicznym PKP LHS.
W Komisji Europejskiej trwają prace nad zakończeniem „epoki klatkowej” w UE. Rozważany jest wariant, by do 2027 roku zakazać przetrzymywania w klatkach nie tylko kur niosek, lecz także królików, świń, przepiórek, kaczek czy gęsi. Jak wynika z opracowanej przez organizację Compassion in World Farming mapy, Polska jest na taki krok słabo przygotowana.