Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czy hodowca świń z Borysowa będzie musiał zrezygnować z planów budowy drugiej chlewni? Mieszkańcy wioski stanowczo sprzeciwiają się tym planom. Po swoją stronie mają wójta: – Głęboko wierzę w to, że wprowadzimy takie zapisy, które temu zapobiegną
Krzysztof Hetman apeluje do posłów PiS o odwagę i rozsądek podczas głosowania nad ustawą podwyższającą wiek emerytalny rolników. W przeciwnym razie zapowiada srogą zemstę. Artur Soboń (PiS) ripostuje, że europoseł z PSL stracił kontakt z polską rzeczywistością.
– Rząd chyba czeka aż my sami pozdychamy, razem ze świniami – skarżą się hodowcy trzody chlewnej z powiatu bialskiego. W środę zorganizowali kolejny już protest na krajowej "dwójce".
280 zajęcy trafiło do siedmiu wolier w województwie lubelskim. We wtorek zostały wypuszczone szaraki do wolier w Starym Tartaku, Skrobowie i Rykach.
Nawet pół miliona złotych – tej wysokości dofinansowanie mogą otrzymać przedsiębiorcy na rozwój usług rolniczych. Wnioski o przyznanie pomocy finansowej np. do zakupu kombajnu czy też sprzętu komputerowego można składać do 29 listopada w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Na Roztoczu dzików jest niewiele, bo żyją tam wilki. Takie wnioski płyną z przeprowadzonej właśnie inwentaryzacji dzików
Jeszcze w tym roku mają ruszyć przetargi na remont budynków należących do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Chodzi o dawną weterynarię przy ul. Czartoryskich oraz halę doświadczalną przy ul. Krańcowej. Instytut otrzyma na ten cel 788 tys. złotych.
Na razie jest ok. 20 informatyków, ale docelowo ma być ich blisko 100. Wszystko po to, aby rolnicy w całej Polsce otrzymywali dopłaty bezpośrednie na czas.
Nie dla „swoich”, lecz dla dalszych sąsiadów. Mieszkańcy gminy Wilkołaz (powiat kraśnicki) wspólnymi siłami zebrali 17 tysięcy złotych dla rolników m.in. z gminy Szastarka, poszkodowanych w wyniku czerwcowej nawałnicy. To nie jest pierwsza ich zrzutka dla potrzebujących.
Rolnicy, który w tym roku ponieśli straty w wyniku ulew, huraganu, suszy czy też gradu mogą starać się o pomoc finansową. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków w tej sprawie. Nabór potrwa do końca października.
ASF w gminie Zalesie (pow. bialski). Zakażony wirusem afrykańskiego pomoru świń był dzik. Informację potwierdza powiatowy lekarz weterynarii.
Witold Mościcki znalazł niezwykły okaz ziemniaka. W miejscowości Ciężkie (gm. Wojcieszków) wykopał bulwę, która waży 1,1 kg.
Radni powiatu bialskiego apelują do rządu o przyspieszenie działań w związku z afrykańskim pomorem świń. – Brakuje konkretnych rozwiązań. Rolnicy nie wiedzą co robić – mówi starosta.
Niewielu rolników w Lubelskiem chce skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki na spłatę zaległości, np. w KRUS-ie. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło jedynie 28 wniosków z naszego regionu. Mogli je składać producenci mleka oraz owoców i warzyw, jak też hodowcy trzody chlewnej
Hodowcy trzody chlewnej wznowili w czwartek swój protest na krajowej „dwójce” w Worońcu (gm. Biała Podlaska). Tym razem ma on potrwać 10 dni, ale jest łagodniejszy niż ostatnio.
Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć w Lublinie Wydział Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR cały czas poszukuje programistów, analityków i informatyków, którzy będą pracować w nowym wydziale.
Na dorocznych Dyniowych Mistrzostwach Europy w Ludwigsburgu w Niemczech wygrała dynia z Belgii. Rekordzistka waży ponad tonę, a dokładnie 1190,5 kg.
W poniedziałek hodowcy trzody chlewnej zawiesili blokadę krajowej "dwójki" w Worońcu. We wtorek jadą do ministra rolnictwa.
30 września br. Europejski Bank Centralny opublikował kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie za 2016 r. Wynosi on 4,3192 zł za 1 EUR, a więc jest o 0,07 złotego wyższy od kursu stosowanego za ubiegły rok.
Mieszkańcy Sielc narzekają, że rowy w ich wsi są za rzadko koszone, a dreny na polach niedrożne. Dyrektor Rejonowego Związku Spółek Wodnych odpowiada, że to dlatego, bo rolnicy nie płacą składek lub są one zbyt niskie.
Protestujący hodowcy trzody chlewnej zapowiadają przedłużenie blokady krajowej "dwójki" w Worońcu. Cały czas czekają na ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który w piątek nie chciał się spotkać z przewodniczącym OPZZRiOR Sławomirem Izdebskim.
Odwołania trzech wojewódzkich lekarzy weterynarii – na Mazowszu, Podlasiu i w Lubelskiem – domagają się związkowcy z OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Stawiane zarzuty mają związek z afrykańskim pomorem świń (ASF).
– Podczas sprzątania z pola, największe okazy z ledwością mieściły się na taczce – napisał do nas Marcin Gierlach.
Do 12 października można składa wnioski o pomoc finansową na drugi okres ograniczenia produkcji mleka krowiego. Rolnicy, którzy uzyskali zezwolenie na ograniczenie produkcji mleka w pierwszym okresie nie mogą ponownie ubiegać się o wsparcie.
Rolnicy z powiatu bialskiego mają już dość pustych obietnic rządu ws. walki z afrykańskim pomorem świń. We wtorek tylko spowalniali ruch na krajowej „dwójce”, ale grożą, że całkowicie zablokują drogi