Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pszczelarze z Polski, ale też m.in. z Ukrainy, Litwy i Rosji wezmą udział w VII Lubelskiej Konferencji Pszczelarskiej i II Międzynarodowym Sympozjum Pszczelarskim „Pszczelarstwo w industrialnej rzeczywistości” w Pszczelej Woli. Trzydniowa konferencja rozpoczyna się w piątek. Zostanie na niej zaprezentowany nowy rodzaj miodu – tymiankowy.
Zostali wezwani na naradę do Lublina. To była pułapka, bo wyrzucono ich na bruk. Ci, którzy zostali w domu, wypowiedzenia dostaną pocztą. Mowa o szefach biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Do budowy płyt obornikowych, zbiorników do przechowywania gnojówki czy zakupu rozrzutników obornika – m.in. na te inwestycje rolnicy mogą dostać dofinansowanie. Ale tylko ci, których gospodarstwa leżą na obszarach narażonych na szkodliwe oddziaływanie związków azotu.
Po lekkiej zwyżce w ostatnich trzech miesiącach w grudniu 2015 r. ceny mleka zaczęły znowu spadać. To skutek rosyjskiego embarga i co się z tym wiąże nadprodukcji mleka w Polsce. Aby złagodzić skutki niekorzystnej sytuacji producenci mleka będą mogli liczyć na finansowe wsparcie. Nabór wniosków ruszy niebawem.
Rozmowa z Andrzejem Rylem, nowym prezesem Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce.
Mieszkaniec Łukowa zaatakowany przez dwóch napastników. Nie spodobało im się to, że... kupił krowę na "ich" terenie
Większość żyjących w lubelskich lasach dzików i aż 40 tysięcy w całej Polsce - to plan ministra rolnictwa na odstrzał sanitarny w związku z zagrożeniem tzw. afrykańskim pomorem świń. - To byłaby rzeź - mówią nam myśliwi.
Sadownicy nie mają gdzie sprzedać owoców. Sieci handlowe kupują ich mniej, brakuje nawet chętnych na darmowe jabłka w ramach akcji finansowanej z unijnych rekompensat
Krzysztof Gałaszkiewicz (PiS) nowym dyrektorem lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W piątek Gałaszkiewicz odebrał w Warszawie akt powołania na to stanowisko. Zastąpi odwołanego z tej funkcji Andrzeja Bieńkę (PSL). Pracę rozpocznie w poniedziałek.
Dzieci rolników mogą wyjechać na zimowisko podczas ferii. Zimowy wypoczynek już od kilkunastu lat organizuje Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” i Fundacja „Kasa Nadziei”. Dla dzieci z województwa lubelskiego jest przygotowanych 90 miejsc. Można się jeszcze zapisywać.
W kraju część dyrektorów rolniczych agencji zostało już odwołanych ze stanowisk.
Wnioski przyjmuje centrala Agencji Rynku Rolnego. Kwota pomocy zależy od kategorii mięsa, które trafia do chłodni i okresu przechowywania.
60 proc. konsumentów jest przekonanych, że produkty z długim terminem przydatności do spożycia muszą zawierać konserwanty. Wcale nie musi tak być, bo producenci stosują inne metody gwarantujące trwałość produktów, np. zamrażanie, pasteryzację lub sterylizację.
Agencja Nieruchomości Rolnych wznowiła przetargi na dzierżawę państwowej ziemi. Sprzedaż gruntów będących w zasobach ANR nadal jest wstrzymana.
Na 5 i 6 marca 2016 roku zaplanowano kolejną edycję Targów Rolniczych Agro-Park w Lublinie
Rozmowa z Jolantą Mazurkiewicz z Manufaktury Różanej w Starej Wsi w gminie Końskowola, która robi przetwory z kwiatów i owoców róż.
Od 1 stycznia 2016 roku rolnicy będą mogli sprzedawać więcej produktów ze swojego gospodarstwa. Do katalogu produktów dopuszczonych do sprzedaży bezpośredniej zostały dopisane m.in. mrożone tusze drobiu i zajęczaków jak też ślimak lądowy.
Nic tak nie raduje serca rolnika, jak nowy sprzęt w gospodarstwie. Technika rolnicza oferuje dziś ogromną różnorodność sprzętu.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała termin naboru wniosków do na działania inwestycyjne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Na unijną pomoc może liczyć ponad 1000 zakładów przetwarzających produkty rolne.
Radzi Jadwiga Dębska-Próchniak z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.
Tak źle jeszcze nie było – rozkładają ręce producenci mięsa wieprzowego. Ceny skupu żywca są poniżej progu opłacalności. Lubelska Izba Rolnicza apeluje do ministra o uruchomienie rekompensat
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie – ta słynna maksyma co prawda z biegiem czasu coraz bardziej traci na znaczeniu, bo klienci po okresie zachłyśnięcia się produktami tanimi, ale nie zawsze wysokiej jakości, powracają do lokalnych, dobrze im znanych marek, ale warto cały czas przypominać, że nie ma nic lepszego jak dobra żywność pochodząca od lokalnych, sprawdzonych producentów
Spomlek jako pierwsza spółdzielnia mleczarska w Polsce wprowadziła cennik skupowy, w którym zapłata za mleko rośnie wraz z przydatnością surowca do produkcji sera. Chodzi o kazeinę.
Rozmowa z Tomaszem Rozińskim, który razem z żoną Barbarą planuje budowę chlewni rozrodu z odchowalnią prosiąt w miejscowości Stare Wierzchowiska (powiat lubelski).
Siewnik, rozsiewacz nawozów i sadzarka do warzyw i tytoniu – m.in. te maszyny wystawił na sprzedaż Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Sprzęt po zlikwidowanej w tym roku stacji doświadczalnej w Zamościu można oglądać od dziś. Licytacja w połowie grudnia.