Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

16 czerwca 2017 r.
14:21

Program TV: Co warto zobaczyć w weekend 16-18 czerwca?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
(fot. kadr z filmu)

W nadchodzący weekend w telewizji nie zabraknie interesujących propozycji filmowych zarówno dla miłośników grozy, jak i romansu. Stacje telewizyjne proponują na najbliższe dni m.in. takie produkcje jak "Horror Draculi" czy "Zakochany Nowy Jork". Poniżej omawiamy wybrane filmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 16 czerwca:

Hobbit: Niezwykła podróż, reż. Peter Jackson, TVN, godz. 20

Najbliższe 3 tygodnie w TVN przebiegną pod znakiem niezwykłej przygody rozgrywającej się w Śródziemiu. „Hobbit: Niezwykła podróż” to ekranizacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena, a przy okazji wstęp do całej filmowej sagi. Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga. Nakręcenia tej trylogii reżyser Peter Jackson podjął się już po realizacji „Władcy Pierścieni”, jest to więc zapowiedź nowej przygody, w której powracają jednak znani bohaterowie, tacy jak Bilbo, Gandalf czy Gollum.

Gremliny rozrabiają, reż. Joe Dante, TVN Siedem, godz. 20

Miłośnicy kampowych horrorów będą mieli w piątek okazję wrócić do klasycznej opowieści o złośliwych Gremlinach, które terroryzują spokojne miasteczko. To produkowane przez Stevena Spielberga, pełne absurdu, groteski i czarnego humoru kino, które bawi mimo upływu lat. Film z rodzaju tych przedstawicieli kina klasy B, które z czasem zyskały miano kultowych.

Horror Draculi, reż. Terence Fisher, TVP Kultura, godz. 20.25

Na ekranach kin króluje obecnie nowa odsłona „Mumii”, tymczasem TVP Kultura proponuje przypomnienie klasycznych potworów Universal w wersji brytyjskiego Hammer Films. „Horror Draculi” to wariacja na temat jednej z najsłynniejszych bestii wszechczasów – tytułowego wampira. Dzieło Terence’a Fishera zachwyca przede wszystkim zaskakującym dynamizmem oraz genialną obsadą. Starcie Christophera Lee z Peterem Cushingiem to prawdziwa aktorska bitwa i wielka gratka dla widzów. Pozycja obowiązkowa dla miłośników klasycznego kina grozy.

Zakochany Nowy Jork, reż. wielu twórców, Stopklatka TV, godz. 20

„Zakochany Nowy Jork” to nietypowa produkcja, składająca się z szeregu krótkich romantycznych etiud, które łączy miejsce akcji. Każdą z krótkich opowieści wyreżyserował inny twórca. Współpracy podjęli się m.in. Natalie Portman, Fatih Akin, Allen Hughes i Yvan Attal. Tymczasem na ekranie zobaczymy m.in. Bradleya Coopera, Andy’ego Garcię, Johna Hurta czy Robin Wright. Formuła na tego typu realizację okazała się na tyle ciekawa, że nakręcono jeszcze trzy tego typu wspólne projekty rozgrywające się w innych miastach świata: Paryżu, Moskwie i Rio.

Sobota, 17 czerwca:

Cztery wesela i pogrzeb, reż. Mike Newell, TVP 1, godz. 22.40

Przezabawna brytyjska komedia z 1994 roku, która pozwoliła Hugh Grantowi dotrzeć do Hollywood. Charles jest częstym gościem na weselach przyjaciół. Nie zamierza się żenić do czasu, aż poznaje piękną Amerykankę. Przezabawna opowieść o znajdowaniu miłości, zrealizowana w charakterystycznym dla Brytyjczyków stylu. Film zachwyca świetnymi rolami Hugh Granta, Andie MacDowell i… Rowana Atkinsona, czyli popularnego Jasia Fasoli.

Czas na miłość, reż. Richard Curtis, TVN, godz. 20

To kolejna sobotnia propozycja dla miłośników brytyjskich romansów. Tym razem jednak mowa o produkcji dość nietypowej, bo połączonej z wątkiem science-fiction. Bohater filmu może bowiem podróżować w czasie. Postanawia więc uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. W rolach głównych Domhnall Gleeson i Rachel McAdams. Na drugim planie świetną pracę wykonuje z kolei Bill Nighy. Film jest dowodem na to, że nawet w tak hermetycznym gatunku, jak komedia romantyczna, jest miejsce na błyskotliwe pomysły i zerwanie z konwencją.

Cienka czerwona linia, reż. Terrence Malick, Polsat, godz. 22.55

Ekranizacja powieści Jamesa Jonesa uchodzi za najlepszy film wojenny wszech czasów. Rok 1942. Oddział amerykańskiej armii ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal. Ich zadanie okazuje się misją samobójczą. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych filmów w dorobku czołowego mistyka Hollywood, Terrence’a Malicka. Uniwersalna i ponadczasowa produkcja, zrealizowana z olbrzymim rozmachem, zachwycająca stroną audio-wizualną, po brzegi wypchana gwiazdami. W filmie występują największe postaci kina końca lat 90-tych, m.in. Sean Penn, Adrien Brody, Jim Caviezel, George Clooney, Woody Harrelson, Nick Nolte i John Travolta.

Pod osłoną nieba, reż. Bernardo Bertolucci, TVP Kultura, godz. 20.20

Rok 1947, Nowy Jork. Kompozytor Port Moresby i jego żona, pisarka Kit, wyruszają w podróż po Afryce Północnej. Mają nadzieję na odzyskanie dawnej wzajemnej fascynacji i sensu życia. Towarzyszy im przyjaciel George Turner, pozbawiony zasad próżniak. Nagrodzone Złotym Globem dzieło jednego z najwybitniejszych włoskich reżyserów, Bernardo Bertolucciego.

Niedziela, 18 czerwca:

Dom w głębi lasu, reż. Drew Goddard, TV4, godz. 20

„Dom w głębi lasu” to horror w postaci pastiszu, który jawnie naśmiewa się z ram gatunku. Tradycyjnie dla wszystkich podobnych horrorów, grupka przyjaciół zostaje zamknięta w domu na odludziu. Nie spodziewajcie się jednak schematycznej fabuły, bowiem twórcy wszelkie schematy wywracają do góry nogami, a to co wydarzy się w tytułowym domu, przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania.

Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, TVP Kultura, godz. 20.20

Prosta, sentymentalna opowieść, która podbiła serca widzów na całym świecie. Jest to historia sparaliżowanego milionera, który zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Niezwykle ciepła i szczera opowieść o poszukiwaniu radości w życiu oraz walczeniu z przeciwnościami losu. Duet François Cluzet i Omar Sy od pierwszych scen zyskuje sympatię widzów. Całość ogląda się z nie schodzącym z twarzy uśmiechem.

Pasażer 57, reż. Kevin Hooks, TVN Siedem, godz. 20

Propozycja dla miłośników klasycznego kina akcji lat 90-tych. Wesley Snipes wciela się tu w postać antyterrorysty, który niespodziewanie znajduje się na pokładzie samolotu porwanego przez przestępców. Na własną rękę podejmuje się powstrzymania jednego z najgroźniejszych terrorystów na świecie. Wybuchowa akcja, strzelaniny i dużo dobrej rozrywki.

Pozostałe informacje

Fredro w rytmie rocka
teatr
30 listopada 2024, 18:00

Fredro w rytmie rocka

Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

Największy protest odbędzie się w Warszawie, ale 1 grudnia również w Białej Podlaskiej odbędzie się manifestacja pod hasłem "Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!".

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium