Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

16 czerwca 2017 r.
14:21

Program TV: Co warto zobaczyć w weekend 16-18 czerwca?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
(fot. kadr z filmu)

W nadchodzący weekend w telewizji nie zabraknie interesujących propozycji filmowych zarówno dla miłośników grozy, jak i romansu. Stacje telewizyjne proponują na najbliższe dni m.in. takie produkcje jak "Horror Draculi" czy "Zakochany Nowy Jork". Poniżej omawiamy wybrane filmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 16 czerwca:

Hobbit: Niezwykła podróż, reż. Peter Jackson, TVN, godz. 20

Najbliższe 3 tygodnie w TVN przebiegną pod znakiem niezwykłej przygody rozgrywającej się w Śródziemiu. „Hobbit: Niezwykła podróż” to ekranizacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena, a przy okazji wstęp do całej filmowej sagi. Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga. Nakręcenia tej trylogii reżyser Peter Jackson podjął się już po realizacji „Władcy Pierścieni”, jest to więc zapowiedź nowej przygody, w której powracają jednak znani bohaterowie, tacy jak Bilbo, Gandalf czy Gollum.

Gremliny rozrabiają, reż. Joe Dante, TVN Siedem, godz. 20

Miłośnicy kampowych horrorów będą mieli w piątek okazję wrócić do klasycznej opowieści o złośliwych Gremlinach, które terroryzują spokojne miasteczko. To produkowane przez Stevena Spielberga, pełne absurdu, groteski i czarnego humoru kino, które bawi mimo upływu lat. Film z rodzaju tych przedstawicieli kina klasy B, które z czasem zyskały miano kultowych.

Horror Draculi, reż. Terence Fisher, TVP Kultura, godz. 20.25

Na ekranach kin króluje obecnie nowa odsłona „Mumii”, tymczasem TVP Kultura proponuje przypomnienie klasycznych potworów Universal w wersji brytyjskiego Hammer Films. „Horror Draculi” to wariacja na temat jednej z najsłynniejszych bestii wszechczasów – tytułowego wampira. Dzieło Terence’a Fishera zachwyca przede wszystkim zaskakującym dynamizmem oraz genialną obsadą. Starcie Christophera Lee z Peterem Cushingiem to prawdziwa aktorska bitwa i wielka gratka dla widzów. Pozycja obowiązkowa dla miłośników klasycznego kina grozy.

Zakochany Nowy Jork, reż. wielu twórców, Stopklatka TV, godz. 20

„Zakochany Nowy Jork” to nietypowa produkcja, składająca się z szeregu krótkich romantycznych etiud, które łączy miejsce akcji. Każdą z krótkich opowieści wyreżyserował inny twórca. Współpracy podjęli się m.in. Natalie Portman, Fatih Akin, Allen Hughes i Yvan Attal. Tymczasem na ekranie zobaczymy m.in. Bradleya Coopera, Andy’ego Garcię, Johna Hurta czy Robin Wright. Formuła na tego typu realizację okazała się na tyle ciekawa, że nakręcono jeszcze trzy tego typu wspólne projekty rozgrywające się w innych miastach świata: Paryżu, Moskwie i Rio.

Sobota, 17 czerwca:

Cztery wesela i pogrzeb, reż. Mike Newell, TVP 1, godz. 22.40

Przezabawna brytyjska komedia z 1994 roku, która pozwoliła Hugh Grantowi dotrzeć do Hollywood. Charles jest częstym gościem na weselach przyjaciół. Nie zamierza się żenić do czasu, aż poznaje piękną Amerykankę. Przezabawna opowieść o znajdowaniu miłości, zrealizowana w charakterystycznym dla Brytyjczyków stylu. Film zachwyca świetnymi rolami Hugh Granta, Andie MacDowell i… Rowana Atkinsona, czyli popularnego Jasia Fasoli.

Czas na miłość, reż. Richard Curtis, TVN, godz. 20

To kolejna sobotnia propozycja dla miłośników brytyjskich romansów. Tym razem jednak mowa o produkcji dość nietypowej, bo połączonej z wątkiem science-fiction. Bohater filmu może bowiem podróżować w czasie. Postanawia więc uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. W rolach głównych Domhnall Gleeson i Rachel McAdams. Na drugim planie świetną pracę wykonuje z kolei Bill Nighy. Film jest dowodem na to, że nawet w tak hermetycznym gatunku, jak komedia romantyczna, jest miejsce na błyskotliwe pomysły i zerwanie z konwencją.

Cienka czerwona linia, reż. Terrence Malick, Polsat, godz. 22.55

Ekranizacja powieści Jamesa Jonesa uchodzi za najlepszy film wojenny wszech czasów. Rok 1942. Oddział amerykańskiej armii ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal. Ich zadanie okazuje się misją samobójczą. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych filmów w dorobku czołowego mistyka Hollywood, Terrence’a Malicka. Uniwersalna i ponadczasowa produkcja, zrealizowana z olbrzymim rozmachem, zachwycająca stroną audio-wizualną, po brzegi wypchana gwiazdami. W filmie występują największe postaci kina końca lat 90-tych, m.in. Sean Penn, Adrien Brody, Jim Caviezel, George Clooney, Woody Harrelson, Nick Nolte i John Travolta.

Pod osłoną nieba, reż. Bernardo Bertolucci, TVP Kultura, godz. 20.20

Rok 1947, Nowy Jork. Kompozytor Port Moresby i jego żona, pisarka Kit, wyruszają w podróż po Afryce Północnej. Mają nadzieję na odzyskanie dawnej wzajemnej fascynacji i sensu życia. Towarzyszy im przyjaciel George Turner, pozbawiony zasad próżniak. Nagrodzone Złotym Globem dzieło jednego z najwybitniejszych włoskich reżyserów, Bernardo Bertolucciego.

Niedziela, 18 czerwca:

Dom w głębi lasu, reż. Drew Goddard, TV4, godz. 20

„Dom w głębi lasu” to horror w postaci pastiszu, który jawnie naśmiewa się z ram gatunku. Tradycyjnie dla wszystkich podobnych horrorów, grupka przyjaciół zostaje zamknięta w domu na odludziu. Nie spodziewajcie się jednak schematycznej fabuły, bowiem twórcy wszelkie schematy wywracają do góry nogami, a to co wydarzy się w tytułowym domu, przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania.

Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, TVP Kultura, godz. 20.20

Prosta, sentymentalna opowieść, która podbiła serca widzów na całym świecie. Jest to historia sparaliżowanego milionera, który zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Niezwykle ciepła i szczera opowieść o poszukiwaniu radości w życiu oraz walczeniu z przeciwnościami losu. Duet François Cluzet i Omar Sy od pierwszych scen zyskuje sympatię widzów. Całość ogląda się z nie schodzącym z twarzy uśmiechem.

Pasażer 57, reż. Kevin Hooks, TVN Siedem, godz. 20

Propozycja dla miłośników klasycznego kina akcji lat 90-tych. Wesley Snipes wciela się tu w postać antyterrorysty, który niespodziewanie znajduje się na pokładzie samolotu porwanego przez przestępców. Na własną rękę podejmuje się powstrzymania jednego z najgroźniejszych terrorystów na świecie. Wybuchowa akcja, strzelaniny i dużo dobrej rozrywki.

Pozostałe informacje

Padwa nie dała szans rywalom z Kielc

Padwa Zamość wygrała w Kielcach. Szczelna obrona dała komplet punktów

W spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę KPR Padwa Zamość pokonała na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce 37:19. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo zamościan za trzy punkty.

Wiktor Przyjemski zgodnie z planem został w piątek indywidualnym mistrzem świata

Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin znowu mistrzem świata juniorów. Wiktor Przyjemski nie zmarnował szansy

Już trzeci raz z rzędu tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów pojechał do Lublina. Po dwóch triumfach Mateusza Cierniaka z Orlen Oil Motoru, w ślady klubowego kolegi poszedł Wiktor Przyjemski. W piątek najlepszy młodzieżowiec PGE Ekstraligi zajął drugie miejsce podczas SGP 2 w Toruniu, ale to wystarczyło, żeby zapewnił sobie złoto.

Wrzesień na złoto, jako symbol walki z nowotworami dziecięcymi
29 września 2024, 12:00

Wrzesień na złoto, jako symbol walki z nowotworami dziecięcymi

Trwa miesiąc świadomości nowotworów wieku dziecięcego. Te potrafią rozwinąć się w błyskawicznym tempie i nie dać jednoznacznych objawów. W niedzielę, na Błoniach pod Zamkiem odbędą się obchody Złotego Września.

Polski Cukier Start Lublin efektownie zakończył gry kontrolne

Polski Cukier Start w ostatnim sparingu przed ligą rozbił Zastal Zielona Góra

Udane zakończenie przygotowań do sezonu 24/25 w wykonaniu koszykarzy z Lublina. Polski Cukier Start w ostatnim meczu kontrolnym bez problemu pokonał Zastal Zielona Góra 100:78.

Zagrają w piłkę w turnieju imienia ich zmarłego kolegi

Zagrają w piłkę w turnieju imienia ich zmarłego kolegi

W sobotę na boisku piłkarskim w Końskowoli odbędzie się XIV Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego. Wydarzenie będzie miało charakter memoriału zmarłego w tym roku pracownika starostwa i trenera, Mariusza Próchniaka.

Sebastian Rudol i jego koledzy po dwóch porażkach z rzędu spróbują w sobotę dopisać do swojego konta jakieś punkty

Motor kontra Śląsk. Przyjaźń na trybunach, walka o punkty na boisku

W sobotę Motor Lublin znowu zagra przed własną publicznością. Drużyna Mateusza Stolarskiego zmierzy się z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Obie drużyny potrzebują jednak punktów. Rywale są jedynym zespołem w PKO BP Ekstraklasie, który nie posmakował jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. Żółto-biało-niebiescy przystąpią za to do zawodów po dwóch porażkach z rzędu. Pierwszy gwizdek o godz. 17.30.

Filharmonicy zagrają przed CSK dla poszkodowanych w powodzi. Liczy się każdy ofiarowany grosz
NASZ PATRONAT

Filharmonicy zagrają przed CSK dla poszkodowanych w powodzi. Liczy się każdy ofiarowany grosz

Filharmonia Lubelska serdecznie zaprasza na plenerowy koncert, który odbędzie się jutro (sobota) o godzinie 15:00 przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Motoryzacyjna Elizówka - Level Hard Event
MOTO DW
film

Motoryzacyjna Elizówka - Level Hard Event

W najnowszym odcinku MotoDW zabieramy Was na wyjątkową motoryzacyjną imprezę zorganizowaną przez Level Hard na lubelskiej Elizówce. Mercedes z silnikiem od ciężarówki, samochody, drift i stunt – to tylko część atrakcji, które czekają na Was w tym pełnym emocji odcinku. Zobaczcie sami, co przygotowaliśmy!

Każdy chyba pamięta wielkiego bobasa wspinającego się po kamienicy Rynku. Czy w tym roku artyści OPENCITY zaskoczą nas jakimiś ciekawymi instalacjami?
NASZ PATRONAT

Lublin stanie się wielką galerią sztuki

Już w sobotę rusza jeden z najstarszych festiwali sztuki w przestrzeni miejskiej. tematem tegorocznej edycji jest „Mater:ja”, czyli podróż w relacjach między materią, a duszą.

Performance Platform Lublin 2023, Mariia Mytrofanova, działania w przestrzeni

Nie myślisz sztampowo i jesteś artystą? Zgłoś się Performance Platform Lublin

Galeria Labirynt ogłasza nabór do festiwalu sztuki wykraczającej poza wszelkie standardy.

Na fotografii udostępnionej nam przez Romana Dębińskiego - kadr z meczu w 1986 r, niestety przegranego przez Motor 1:2. Od lewej: Dębiński, Janusz Dec, Zbigniew Mandziejewicz, Modest Boguszewski i Dariusz Marciniak, pod bramką interweniującego Zygmunta Kalinowskiego
Magazyn

Przed meczem przyjaźni wspominamy potyczki Motoru ze Śląskiem. Goście wygrali w Lublinie tylko raz

W meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sobotę o godz. 17:30 Motor zmierzy się na Arenie Lublin ze Śląskiem Wrocław. Sobotni rywale dotychczas dziewięciokrotnie gościli w Kozim Grodzie. Sześciokrotnie zostawiali komplet punktów, a tylko raz gościom udało się wygrać. Większość meczów satysfakcjonowała kibiców nie tylko dzięki rezultatom. Było na co popatrzeć…

To już 30 lat, odkąd pomagają. Rotary Club Zamość świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

To już 30 lat, odkąd pomagają. Rotary Club Zamość świętuje jubileusz

„Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi. Bo nie jesteś sam” – to motto przyświeca ich działalności od początku istnienia i było też hasłem przewodnim uroczystości 30-lecia. Swój okrągły jubileusz obchodził w piątek zamojski Rotary Club.

Japońscy przedsiębiorcy w Lublinie. Wiemy, po co przyjechali

Japońscy przedsiębiorcy w Lublinie. Wiemy, po co przyjechali

Przedstawiciele japońskich sieci handlowych reprezentujący sektor spożywczy gościli w Lublinie. Przedsiębiorcy z Kraju Kwitnącej Wiśni wzięli udział w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w spotkaniu „Doing business together. Lubelskie&Japanese B2B meetings” będącym jedną z inicjatyw Programu Gospodarczego Polski na EXPO 2025 Osaka.

Wizja lokalna zorganizowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wydawała się być dla zalewanych mieszkańców ostatnim „kołem ratunkowym”. Póki co , problem wciąż czeka na rozwiązanie
Alarm24

Wszyscy umywają ręce, a mieszkańca Franciszkowa od lat zalewa woda i… krew

Wystarczy, że na świdnickim lotnisku spadnie niewielki deszcz, a po podwórku pana Stanisława, mieszkańca Franciszkowa pływają… kury i woda podmywa fundamenty oraz ściany domu. Wszystko przez znajdujący się nieopodal jego działki rów, którym woda odprowadzana jest z oczyszczalni i przepompowni Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik” S.A. – Nie zalewało nas do czasu, gdy nie było Portu Lotniczego. Odkąd powstał i wodę także z jego terenu odbiera WSK co rusz pływamy. Nie jestem przeciwny lotnisku, ale tak nie da się już dłużej żyć – mówi zdruzgotany i dodaje, że nie jest jedynym mieszkańcem Franciszkowa, któremu doskwiera ten problem.

Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych została powołana do Rady ds. Polityki Rodzinnej i Demograficznej.

Teraz głos samorządów będzie lepiej słyszalny. Minister powołała wiceprezydent Lublina do Rady ds. Polityki Rodzinnej i Demograficznej

Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych została powołana przez Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny pracy i polityki społecznej w skład działającej przy ministerstwie Rady ds. Polityki Rodzinnej i Demograficznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium