Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

16 czerwca 2017 r.
14:21

Program TV: Co warto zobaczyć w weekend 16-18 czerwca?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
(fot. kadr z filmu)

W nadchodzący weekend w telewizji nie zabraknie interesujących propozycji filmowych zarówno dla miłośników grozy, jak i romansu. Stacje telewizyjne proponują na najbliższe dni m.in. takie produkcje jak "Horror Draculi" czy "Zakochany Nowy Jork". Poniżej omawiamy wybrane filmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 16 czerwca:

Hobbit: Niezwykła podróż, reż. Peter Jackson, TVN, godz. 20

Najbliższe 3 tygodnie w TVN przebiegną pod znakiem niezwykłej przygody rozgrywającej się w Śródziemiu. „Hobbit: Niezwykła podróż” to ekranizacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena, a przy okazji wstęp do całej filmowej sagi. Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga. Nakręcenia tej trylogii reżyser Peter Jackson podjął się już po realizacji „Władcy Pierścieni”, jest to więc zapowiedź nowej przygody, w której powracają jednak znani bohaterowie, tacy jak Bilbo, Gandalf czy Gollum.

Gremliny rozrabiają, reż. Joe Dante, TVN Siedem, godz. 20

Miłośnicy kampowych horrorów będą mieli w piątek okazję wrócić do klasycznej opowieści o złośliwych Gremlinach, które terroryzują spokojne miasteczko. To produkowane przez Stevena Spielberga, pełne absurdu, groteski i czarnego humoru kino, które bawi mimo upływu lat. Film z rodzaju tych przedstawicieli kina klasy B, które z czasem zyskały miano kultowych.

Horror Draculi, reż. Terence Fisher, TVP Kultura, godz. 20.25

Na ekranach kin króluje obecnie nowa odsłona „Mumii”, tymczasem TVP Kultura proponuje przypomnienie klasycznych potworów Universal w wersji brytyjskiego Hammer Films. „Horror Draculi” to wariacja na temat jednej z najsłynniejszych bestii wszechczasów – tytułowego wampira. Dzieło Terence’a Fishera zachwyca przede wszystkim zaskakującym dynamizmem oraz genialną obsadą. Starcie Christophera Lee z Peterem Cushingiem to prawdziwa aktorska bitwa i wielka gratka dla widzów. Pozycja obowiązkowa dla miłośników klasycznego kina grozy.

Zakochany Nowy Jork, reż. wielu twórców, Stopklatka TV, godz. 20

„Zakochany Nowy Jork” to nietypowa produkcja, składająca się z szeregu krótkich romantycznych etiud, które łączy miejsce akcji. Każdą z krótkich opowieści wyreżyserował inny twórca. Współpracy podjęli się m.in. Natalie Portman, Fatih Akin, Allen Hughes i Yvan Attal. Tymczasem na ekranie zobaczymy m.in. Bradleya Coopera, Andy’ego Garcię, Johna Hurta czy Robin Wright. Formuła na tego typu realizację okazała się na tyle ciekawa, że nakręcono jeszcze trzy tego typu wspólne projekty rozgrywające się w innych miastach świata: Paryżu, Moskwie i Rio.

Sobota, 17 czerwca:

Cztery wesela i pogrzeb, reż. Mike Newell, TVP 1, godz. 22.40

Przezabawna brytyjska komedia z 1994 roku, która pozwoliła Hugh Grantowi dotrzeć do Hollywood. Charles jest częstym gościem na weselach przyjaciół. Nie zamierza się żenić do czasu, aż poznaje piękną Amerykankę. Przezabawna opowieść o znajdowaniu miłości, zrealizowana w charakterystycznym dla Brytyjczyków stylu. Film zachwyca świetnymi rolami Hugh Granta, Andie MacDowell i… Rowana Atkinsona, czyli popularnego Jasia Fasoli.

Czas na miłość, reż. Richard Curtis, TVN, godz. 20

To kolejna sobotnia propozycja dla miłośników brytyjskich romansów. Tym razem jednak mowa o produkcji dość nietypowej, bo połączonej z wątkiem science-fiction. Bohater filmu może bowiem podróżować w czasie. Postanawia więc uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. W rolach głównych Domhnall Gleeson i Rachel McAdams. Na drugim planie świetną pracę wykonuje z kolei Bill Nighy. Film jest dowodem na to, że nawet w tak hermetycznym gatunku, jak komedia romantyczna, jest miejsce na błyskotliwe pomysły i zerwanie z konwencją.

Cienka czerwona linia, reż. Terrence Malick, Polsat, godz. 22.55

Ekranizacja powieści Jamesa Jonesa uchodzi za najlepszy film wojenny wszech czasów. Rok 1942. Oddział amerykańskiej armii ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal. Ich zadanie okazuje się misją samobójczą. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych filmów w dorobku czołowego mistyka Hollywood, Terrence’a Malicka. Uniwersalna i ponadczasowa produkcja, zrealizowana z olbrzymim rozmachem, zachwycająca stroną audio-wizualną, po brzegi wypchana gwiazdami. W filmie występują największe postaci kina końca lat 90-tych, m.in. Sean Penn, Adrien Brody, Jim Caviezel, George Clooney, Woody Harrelson, Nick Nolte i John Travolta.

Pod osłoną nieba, reż. Bernardo Bertolucci, TVP Kultura, godz. 20.20

Rok 1947, Nowy Jork. Kompozytor Port Moresby i jego żona, pisarka Kit, wyruszają w podróż po Afryce Północnej. Mają nadzieję na odzyskanie dawnej wzajemnej fascynacji i sensu życia. Towarzyszy im przyjaciel George Turner, pozbawiony zasad próżniak. Nagrodzone Złotym Globem dzieło jednego z najwybitniejszych włoskich reżyserów, Bernardo Bertolucciego.

Niedziela, 18 czerwca:

Dom w głębi lasu, reż. Drew Goddard, TV4, godz. 20

„Dom w głębi lasu” to horror w postaci pastiszu, który jawnie naśmiewa się z ram gatunku. Tradycyjnie dla wszystkich podobnych horrorów, grupka przyjaciół zostaje zamknięta w domu na odludziu. Nie spodziewajcie się jednak schematycznej fabuły, bowiem twórcy wszelkie schematy wywracają do góry nogami, a to co wydarzy się w tytułowym domu, przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania.

Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, TVP Kultura, godz. 20.20

Prosta, sentymentalna opowieść, która podbiła serca widzów na całym świecie. Jest to historia sparaliżowanego milionera, który zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Niezwykle ciepła i szczera opowieść o poszukiwaniu radości w życiu oraz walczeniu z przeciwnościami losu. Duet François Cluzet i Omar Sy od pierwszych scen zyskuje sympatię widzów. Całość ogląda się z nie schodzącym z twarzy uśmiechem.

Pasażer 57, reż. Kevin Hooks, TVN Siedem, godz. 20

Propozycja dla miłośników klasycznego kina akcji lat 90-tych. Wesley Snipes wciela się tu w postać antyterrorysty, który niespodziewanie znajduje się na pokładzie samolotu porwanego przez przestępców. Na własną rękę podejmuje się powstrzymania jednego z najgroźniejszych terrorystów na świecie. Wybuchowa akcja, strzelaniny i dużo dobrej rozrywki.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

W ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta, obrońcy trofeum i ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów Aluron CMC Warty Zawiercie

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium