Co Gdzie Kiedy. Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane przed tygodniem cykle. Miłośnicy familijnych animacji będą mieli okazję obejrzeć kolejną część Epoki Lodowcowej z kolei miłośnicy klasycznej przygody zobaczą drugą odsłonę przeboju z Michaelem Douglasem. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.
Piątek, 18 maja:
Seksmisja, reż. Juliusz Machulski, Polsat, godz. 20.10
Kultowa polska komedia science fiction w reżyserii Juliusza Machulskiego. Maks i Albert zostają zahibernowani. Przywróceni do życia w 2044 roku okazują się być ostatnimi mężczyznami na Ziemi. Władza jest w rękach Ligi Kobiet, która nie zamierza z niej zrezygnować. Przezabawna komedia pełna cytatów, które na stałe wdarły się do języka codziennego. W rolach głównych Olgierd Łukaszewicz i Jerzy Stuhr.
Transformers, reż. Michael Bay, TVN, godz. 20
Wojna pomiędzy dwoma rasami robotów – Autobotami i Decepticonami przenosi się na Ziemię. W samym środku walki znajdzie się nastolatek Sam Witwicky. Pierwsza część widowiskowej serii Michaela Baya, która zachwyca przede wszystkim znakomitymi efektami specjalnymi. Starcia robotów prezentują się obłędnie w tej widowiskowej superprodukcji z Shią LeBeoufem w roli głównej.
Klejnot Nilu, reż. Lewis Teague, TVN Siedem, godz. 20
Joan i Jack przeżywają kryzys w związku. Podczas gdy pisarka przyjmuje zaproszenie od szejka, jej partner spotyka dawnego znajomego, Ralpha. Druga odsłona przeboju z Michaelem Douglasem i Kathleen Turner. Przygoda w klasycznym stylu.
Sobota, 19 maja:
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów, reż. Carlos Saldanha, Polsat, godz. 20.05
Stado prehistorycznych przyjaciół wyrusza do zaginionego świata dinozaurów, by pomóc Sidowi. Kolejna odsłona przygód leniwca Sida, tygrysa Diego i mamuta Mańka. Tym razem bohaterowie będą musieli stawić czoła legendarnym bestiom. Sympatyczna rozrywka dla całej rodziny.
Linia życia, reż. Joel Schumacher, Stopklatka TV, godz. 20
Studenci medycyny chcą się dowiedzieć, co czuje człowiek w chwili śmierci klinicznej. Thriller w reżyserii Joela Schumachera, twórcy słynnego „Upadku”. Na uwagę zasługuje znakomita obsada pełna gwiazd święcących triumfy w latach 90., Kieferem Sutherlandem, Julią Roberts i Kevinem Baconem na czele.
Ali, reż. Michael Mann, TVP Kultura, godz. 20
Filmowa biografia jednego z najsłynniejszych bokserów wszech czasów – Muhammada Ali. W rolę tytułową wciela się znakomity Will Smith. Obserwujemy losy bohatera od 1964 roku, kiedy w wieku 22 lat zostaje mistrzem świata. Zaprzyjaźnia się z przywódcą Malcolmem X. Odtąd z determinacją równą bokserskiej oddaje się misji "czarnego muzułmanina". Rzuca rękawicę sobie, państwu i systemowi społecznemu, w którym "czarny" jest obywatelem niższej kategorii.
Niedziela, 20 maja:
Karol – papież, który pozostał człowiekiem, reż. Giacomo Battiano, TVP 1, godz. 21.05
Druga część włoskiej biografii Jana Pawła II z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. W tej odsłonie śledzimy losy pontyfikatu Karola Wojtyły aż do jego śmierci w 2006 roku. Obraz ukazuje pierwsze pielgrzymki papieża, tragiczne wydarzenia związane z zamachem i to jak Jan Paweł II po wyzdrowieniu powrócił do szerzenia Ewangelii.
Zapowiedź, reż. Alex Proyas, TVN, godz. 20
W 1958 roku w pewnej szkole zakopano kapsułę z rysunkami dzieci. 50 lat później okazuje się, że rysunki zapowiadają katastrofy. Nie wszystkie proroctwa już się jednak wypełniły… zostały jeszcze trzy daty. Widowisko science fiction z Nicolasem Cage’em.
Duże zwierzę, reż. Jerzy Stuhr, TVP Kultura, godz. 18.55
Sawiccy postanawiają zaopiekować się znalezionym wielbłądem. Lokalna społeczność zrobi wszystko, by uniemożliwić im to przedsięwzięcie. Film w reżyserii Jerzego Stuhra, w którym popularny aktor odwołuje się do stylistyki Krzysztofa Kieślowskiego, opowiadając o braku tolerancji.
***
Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.