Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

22 sierpnia 2012 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Sale, restauracje i domy wesele. O termin i cenę zapytaj wcześniej

 (Archiwum)
(Archiwum)

O możliwość zorganizowania wesela w restauracji czy domu weselnym trzeba pytać dużo wcześniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tej chwili wiele lokali ma zajęte najbardziej atrakcyjne terminy już na przyszły rok.
– W przyszłym roku w czerwcu mamy jeszcze wolne dwie soboty, także w lipcu i sierpniu, ale to się szybko zmienia i warto wcześniej się upewnić – mówi Agnieszka Antoniak-Wolska z Hotelu Locomotiva w Lublinie. – Prędzej znajdzie się wolne miejsce w innym dniu tygodnia.

– To prawda, że o terminy trzeba wcześniej pytać – potwierdza Michał Filipek z Wiejskiego Zajazdu w Białej Podlaskiej. – Już wiele lat prowadzimy dom weselny, mamy doświadczenie i klienci to doceniają.

– To nasz wielki dzień i chcemy, żeby wszystko było najlepsze – mówią Karol Młodożeniec i Agnieszka Musiał, którzy za rok staną na ślubnym kobiercu. – Chcemy zamówić miejsce ekskluzywne dla ok. 50 gości. Chcemy przed tym zajrzeć w każdy kąt takiego domu, obejrzeć parkiet, sanitariaty i czy w kuchni jest czysto, albo nawet przyjrzeć się jakiemuś weselu, żeby dobrze wybrać.

– Jeśli będzie 50 lub więcej gości, hotel zostanie oddany na ich wyłączność – wyjaśnia Agnieszka Antoniak-Wolska. – Niektóre domy urządzają dwa, a może i trzy wesela w tym samym terminie, pod wspólnym dachem, a to bywa krępujące. My chcemy zapewnić naszym gościom komfort, wyborną kuchnię – zajmujemy trzecie miejsce w Lublinie jeśli idzie o jakość jedzenia. Przygotowujemy je wyłącznie na miejscu z naszych produktów.
– Menu uzgadniamy z klientami – dodaje M. Filipek.

– Podobnie jak to, czy chcą bawić się przy zespole polecanym przez nas, czy mają swoją orkiestrę albo didżeja.

W lubelskim Dworku Szlacheckim przy ul. Siennej zamawiający mogą zajrzeć w każdy kąt.
– Tylko do kuchni wstęp ma wyłącznie personel – zastrzega Renata Ciesielka, właścicielka dworku.

– Klienci zwracają uwagę na czystość, zaglądają do toalet, oglądają wystrój sali. Ja wiem, że wszystko jest ważne. Doceniają to, że u nas jest duża przestrzeń do tańca i dobra lokalizacja dworku. W ofercie mamy kilka dań gorących, wiele przystawek, sałatki. Naturalnie zamawiający mają prawo wyboru – mogą na przykład zażyczyć sobie, żeby to był bankiet, wesele do rana albo sam obiad. Jesteśmy otwarci.

Zajazd Marzanna w Niedrzwicy Kościelnej zawsze przygotowuje jakieś atrakcyjne potrawy. Może to być coś z grilla ustawionego w ogrodzie, może być pieczone prosię.

– Nigdy nie narzucamy menu, ale zawsze nasze jedzenie jest wyborne – zachwala Władysław Boruch. – Możemy przyjąć dużo gości, mamy znakomitą część hotelową.
Najczęściej owoce, ciasta, torty przywożą zamawiający wesele. Jednak domy weselne i restauracje mają kontakt z cukierniami, które świadczą takie usługi i mogą podać kontakt. Niektóre – jak Locomotiva, znakomite desery i słodkości robią u siebie. Trzeba też pytać o alkohol – niektórzy nie posiadają koncesji i trzeba zaopatrzyć się samemu. Ci, którzy ją posiadają chcą na tym zarobić, ale często dogadują się z zamawiającymi wesele i pozwalają przynieść alkohol własny.

Hotel Locomotiva, Lublin. Tel. 81 441 19 99
Wiejski Zajazd, Biała Podlaska, tel. 83 311 92 47
Dworek Szlachecki, Lublin, tel. 81 444 41 34
Zajazd Marzanna, Niedrzwica Kościelna, tel. 81 511 69 19

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin lepsza od JSW Jastrzębskiego Węgla

Niespodzianka: Bogdanka LUK Lublin lepsza od mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla

W pierwszym meczu półfinałowy play-off o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin sensacyjnie pokonała JSW Jastrzębski Węgiel 3:1. MVP wybrany został przyjmujący gości Wilfredo Leon

Burze w Lubelskiem. Strażacy interweniowali dzisiaj 375 razy
nawałnice

Burze w Lubelskiem. Strażacy interweniowali dzisiaj 375 razy

To pracowity dzień dla wszystkich strażaków z zachodniej Lubelszczyzny. Wiatr uszkodził blisko 50 dachów, zrywał gałęzie i przewracał drzewa - także na samochody. Najwięcej szkód burze wyrządziły w powiecie puławskim, opolskim i kraśnickim.

Prędkość i wyprzedzanie na zakazie. Jazda wysokopunktowana

Prędkość i wyprzedzanie na zakazie. Jazda wysokopunktowana

Aż 24 punkty karne i to za jednym razem zdobył 59-latek, który wczoraj jeździł po drogach gminy Kurów - bez zwracania uwagi na przepisy. Było szybko i niebezpiecznie. Mieszkaniec gminy Bychawa wyczerpał limit błędów.

Miasta Lubelszczyzny jak z horroru - tak widzi je sztuczna inteligencja
zdjęcia
galeria

Miasta Lubelszczyzny jak z horroru - tak widzi je sztuczna inteligencja

Współczesna technologia pozwala na coraz więcej, a jej graficzne możliwości rosną z każdą kolejną wersją popularnych modeli językowych. Korzystając z dostępu do GPT postanowiliśmy sprawdzić, jak komputer widzi miasta Lubelszczyzny, gdyby miały je symbolizować postaci wyjęte z horrorów.

Silne burze przetaczają się przez Lubelszczyznę. To będzie niespokojna noc

Silne burze przetaczają się przez Lubelszczyznę. To będzie niespokojna noc

Od Puław po Roztocze - zachodnia i południowa część Lubelszczyzny znalazła się w zasięgu silnych komórek burzowych. Front przyniósł silny wiatr, intensywne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Mieszkańcy województwa już w południe otrzymali ostrzeżenia w ramach alertu RCB. Prognozy się sprawdziły.

Rzeźba ukrzyżowanego Chrystusa należy do najstarszych w Lublinie. Pochodzi z początków XVII wieku
historia

Lubelski kościół kryje skarby historii. Rzeźba Chrystusa sprzed 405 lat

Gdy powstawała, na polskim tronie zasiadał Władysław IV Waza, nasz kraj rozpoczynał boje z Imperium Osmańskim, a w Lublinie szalała epidemia dżumy. Figura Chrystusa z kościoła pw. św. Mikołaja ma już 405 lat. Jej autor pozostaje nieznany.

Lęk przed złodziejami popchnął go do najgorszego

Lęk przed złodziejami popchnął go do najgorszego

Mieszkaniec powiatu zamojskiego stracił ponad 100 tysięcy złotych. A wszystko przez lęk o swoje oszczędności oraz zbyt duże zaufanie okazane niewłaściwym osobom. Ten błąd słono go kosztował.

Miejsce w którym ma powstać do 2026 roku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

W Chełmie ruszyła budowa centrum dla najbardziej potrzebujących

Przy ulicy Browarnej w Chełmie ruszyła inwestycja, która ma realnie zmienić życie osób z niepełnosprawnościami. Powstające Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne to nie tylko budynek – to obietnica godnych warunków życia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Groził kobiecie, że "odstrzeli jej głowę". Agresor już za kratkami
na sygnale

Groził kobiecie, że "odstrzeli jej głowę". Agresor już za kratkami

Pijany 60-latek z gminy Puławy w tym tygodniu wszczął awanturę, w trakcie której próbował zmusić swoją partnerkę do zameldowania go w jej mieszkaniu. Groził jej śmiercią. Wcześniej szarpał i popychał. Przerażona zadzwoniła po pomoc.

Wystawa 100 lat żużla już otwarta. Co można zobaczyć?
ZDJĘCIA
galeria

Wystawa 100 lat żużla już otwarta. Co można zobaczyć?

Tego wydarzenia nie może przegapić żaden, prawdziwy kibic czarnego sportu. Od czwartku w Lublinie można podziwiać wystawę „100 lat sportu żużlowego”.

Tegoroczny festiwal muzyczny organizowany przez stowarzyszenie Dwa Brzegi ma nawiązywać do historii księżnej Izabeli Czartoryskiej

Środki na puławskie imprezy podzielone. Kto dostał najwięcej?

Koncerty, pikniki, festiwale. Szesnaście wydarzeń kulturalnych otrzyma w tym roku finansowe wsparcie ze strony puławskiego Ratusza. Suma dotacji wyniosła 350 tys. zł. Jedna trzecia tej sumy trafi zasili imprezę z okazji 280. rocznicy urodzin Izabeli Czartoryskiej.

Tablica to część szerszego projektu poświęconego upamiętnianiu ofiar niemieckich okupantów w czasie II wojny światowej, współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie

W Lubartowie pamiętają o żydowskich ofiarach wojny

Lubartów dołączył do miast, które znalazły miejsce na pamiątkową tablicę ufundowaną przez samorząd wojewódzki dla żydowskich ofiar niemieckiej akcji Reinhardt. Tablica zawisła na ścianie galerii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Słowackiego.

Tak się skończyła ucieczka młodego kierowcy przed policją

Promile we krwi, a samochód w stawie. Tak się skończyła ucieczka 19-latka

Był pijany i wiedział o tym. Dlatego gdy policjanci chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać. To się skończyło nieciekawie dla młodego, 19-letniego kierowcy.

Artur Bożyk świetnie wprowadził się do zespołu z Łęcznej

Artur Bożyk: Do Olsztyna jedziemy po komplet punktów

Rozmowa z Arturem Bożykiem, trenerem piłkarek Górnika Łęczna

46-letni mężczyzna został zatrzymany, a decyzją sądu również aresztowany tymczasowo

Święta spędzi za kratkami. Bo krzywdził żonę i córki

Nie będzie świąt w rodzinnej atmosferze. 46-letni mężczyzna spędzi je w więzieniu. Został właśnie tymczasowo aresztowany za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi najbliższymi.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium