I LIGA KOBIET

Sambor Tczew  -  MKS AZS UMCS Lublin 24:24. Wpadka akademiczek

Sambor Tczew - MKS AZS UMCS Lublin 24:24. Wpadka akademiczek

Akademiczki jechały do Tczewa po dwóch kolejnych porażkach. W meczu z Samborem liczyły na rehabilitację, ale zagrały kiepskie zawody i znów straciły punkty.

Korona Handball Kielce lepsza od MKS AZS UMCS Lublin

W wygranej nad lubelskim zespołem kielczankom pomogła ikona MKS Selgros Lublin Kristina Repelewska

MKS AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP Płock 19:23. Pierwsza porażka w tym roku

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały na własnym parkiecie z SMS ZPRP Płock 19:23

MKS AZS UMCS Lublin – AZS AWF Warszawa 32:19. Zdecydowała druga połowa

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin rozbiły na własnym parkiecie AZS AWF Warszawa 32:19

MKS AZS UMCS Lublin – SPR Olkusz 38:29. Sukces na koniec roku

Wzmocnione zawodniczkami z pierwszej drużyny rezerwy MKS Selgros Lublin pokonały SPR Olkusz 38:29

MKS AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe Spartę Oborniki

Lubelskie szczypiornistki na arcyważny mecz do Obornik pojechały bez liderek zespołu: Jagody Lasek i Katarzyny Jarosz. Trener Izabela Puchacz dostała za to posiłki z pierwszej drużyny: Aleksandrę Januchtę, Edytę Charzyńską i Katarzynę Kozimur. Wzmocniony w ten sposób lubelski zespół dość pewnie ograł Spartę 31:26.

Wysoka porażka MKS AZS UMCS Lublin w Chorzowie

Podopieczne Izabeli Puchacz doznały już szóstej porażki w sezonie. Po bardzo słabym spotkaniu uległy na wyjeździe Ruchowi Chorzów 20:31.

Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 26:26. Zwycięstwo uciekło w końcówce

MKS AZS UMCS Lublin po emocjonującym spotkaniu zremisował 26:26 z Sośnicą Gliwice

MKS AZS UMCS Lublin uległ na wyjeździe Jutrzence Płock 22:24

Nie udało się lubelskim szczypiornistkom zwyciężyć po raz drugi z rzędu. Po dobrym spotkaniu z Samborem Tczew, tym razem uległy na wyjeździe Jutrzence Płock.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z Koroną Handball Kielce 21:32

Akademiczki w tym sezonie regularnie zawodzą. W składzie przetrzebionym kontuzjami przegrały już trzy z czterech meczów, zaledwie raz remisując. Wciąż czekają na pierwszą wygraną. Tym razem okazały się słabsze od Korony Handball.

SMS ZPRP Płock – MKS AZS UMCS Lublin 29:17

MKS AZS UMCS Lublin został rozbity na wyjeździe przez SMS ZPRP Płock 17:29

Porażka na koniec. MKS AZS UMCS szósty na zapleczu

W ostatnim meczu sezonu MKS AZS UMCS Lublin uległ na wyjeździe MTS Kwidzyn 29:30.

MKS AZS UMCS Lublin pokonał MTS Żory 22:21

Przed sobotnim spotkaniem akademiczki były zdecydowanymi faworytkami, ale ostatni w tabeli MTS Żory niespodziewanie im się postawił.

MKS AZS UMCS Lublin rozgromił AZS AWF Warszawa 29:16

Wzmocnione Edytą Charzyńską szczypiornistki rezerw MKS Selgros Lublin bez większych kłopotów poradziły sobie z outsiderem AZS AWF Warszawa i awansowały na czwartą lokatę w ligowej tabeli.

Zakończyli wygraną, Dąbrowa Białostocka – AZS AWF Biała Podlaska 21:29

AZS AWF Biała Podlaska pokonał Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka. Przegrana AZS UMCS Lublin w Warszawie z AZS AWF. Wyjazdowe spotkanie bialskich akademików było ostatnim w kończącym się roku. Mecz ze Szczypiorniakiem miał się odbyć 21 listopada, w ramach 10. kolejki. Został jednak przełożony.

Emocje do ostatnich minut, MKS AZS UMCS – Sambor Tczew 30:29

MKS AZS UMCS Lublin po dramatycznej końcówce ograł Sambor Tczew 30:29. Zdecydowanymi faworytkami sobotniego meczu były szczypiornistki z Tczewa. Nieźle spisujące się ostatnio lublinianki miały jednak plan przeciwstawienia się rywalkom. Od pierwszych minut toczyły z nimi bardzo wyrównaną rywalizację, nie pozwalając im odskoczyć na dystans większy niż dwa punkty. Schodząc na przerwę to one prowadziły 14:13.

Szczęście sprzyjało, MTS Żory – MKS AZS UMCS Lublin 23:24

Sobotnie spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla podopiecznych Izabeli Puchacz. Lublinianki były bardzo nieskuteczne, miały nawet problemy z wykorzystaniem tak dobrych sytuacji, jak rzut karny. W efekcie po kilkunastu minutach przegrywały już 2:6. W końcu wzięły się jednak do odrabiania strat i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 12:8.

Wykreowały lidera, KPR Kobierzyce – MKS AZS UMCS Lublin 32:24

MKS AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z KPR Kobierzyce 24:32. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po niespełna 20 minutach gry prowadziły już 11:4. Akademiczki próbowały gonić wynik, odrobiły trzy gole straty, ale schodząc na przerwę znowu przegrywały siedmioma bramkami.

Popis Lasek i Blaszki, AZS AWF Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 29:30

Cenne zwycięstwo MKS AZS UMCS Lublin w Warszawie. Akademiczki po zaciętym spotkaniu zwyciężyły 30:29. Lubelskie szczypiornistki podobnie jak ich warszawskie rywalki przed rozpoczęciem sobotniego meczu nie miały na koncie ani jednego zwycięstwa. Dlatego waga spotkania była olbrzymia, a obie ekipy znajdowały się pod dużą presją.

Cenny punkt akademiczek, MKS AZS UMCS Lublin – MKS Słupia Słupsk 22:22

Kibice, którzy zasiedli na trybunach hali Globus obejrzeli niezwykle emocjonujące spotkanie. Od początku delikatną przewagę miały przyjezdne, ale akademiczki nie poddawały się i z większym bądź mniejszym powodzeniem goniły wynik.

Wstydu nie przyniosły, SPR Olkusz – MKS AZS UMCS 35:29

Akademiczki nie zachwycały w letnim okresie przygotowawczym, przegrywając większość spotkań, dlatego w pierwszej kolejce przeciwko mocnemu spadkowiczowi z superligi, SPR Olkusz, można było spodziewać się wysokiej porażki. Rzeczywiście, Monika Nóżka i spółka przegrały to spotkanie, ale zaprezentowały się bardzo przyzwoicie i nie przyniosły wstydu.

MKS AZS UMCS szykuje się na Akademickie Mistrzostwa Polski

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin tydzień po zapewnieniu sobie utrzymania w rozgrywkach zagrają w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski