Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
40-letni funkcjonariusz wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju z 16-letnim stażem pracy został zwolniony ze służby po tym, jak został zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie.
Dwaj bracia pobili niepełnosprawnego mieszkańca Hrubieszowa. Chcieli żeby wycofał zeznania w sprawie kradzieży wózka inwalidzkiego przez jednego z braci.
Po co, skąd i jakim środkiem lokomocji przyjeżdżasz na Roztocze? Jakim rowerem i z kim jeździsz po roztoczańskich ścieżkach? Jakie są wady i zalety wycieczek rowerowych po Roztoczu? – m.in. takie pytania znalazły się w ankiecie przygotowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną Roztocze, Stowarzyszenie Rowerowe Roztocze i Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.
W tym tygodniu zarząd województwa ma ogłosić przetarg na sprzedaż zadłużonego PKS Biłgoraj. Nowych właścicieli dla Lubelskich Linii Autobusowych (dawny PKS Lublin) i PKS Hrubieszów szuka też podległa marszałkowi spółka Lubelskie Dworce.
Szukali rywala 22-latka. Nie wiedzieli jednak gdzie chłopak dokładnie mieszka. Aby ustalić numer domu podali się więc za policjantów. Fałszywych funkcjonariuszy zdemaskowała matka poszukiwanego chłopaka.
Członkowie Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego chcą, by poświęcony mu obelisk stanął w Zamościu. Uważają, że najlepszym miejscem będą byłe koszary, gdzie taki monument stał przed wojną.
666 instalacji fotowoltaicznych, każda o mocy 3kW, ma pojawić się na domach jednorodzinnych w Zamościu. Mieszkańcy myślący o budowie instalacji czas na zadeklarowanie uczestnictwa w projekcie mają tylko do 21 marca.
33 mieszkańców Hrubieszowa podpisało się pod protestem przeciwko budowie myjni samochodowej przy ul. Żeromskiego. Ludzie boją się, że powstanie zakładu znacznie pogorszy standard życia w sąsiedztwie.
Już dwóch kolejnych przedsiębiorców wycofało się z dzierżawy stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie w Chełmie. Teraz w ich ślady poszedł właściciel stoku Chełmowa Góra w Krasnobrodzie. Swój obiekt wystawił na sprzedaż. Zapewnia, że można na nim zarobić.
Koniec z plastikowymi banerami wieszanymi na ogrodzeniach i zasłanianiem zabytków. Zamość rozpoczął walkę ze szpecącymi miasto reklamami.
Mieszkańcy osiedla Kiliańskiego w Zamościu nie chcą sortowni odpadów przy ul. Fabrycznej. Na pomoc ruszyło im już 12 miejskich radnych.
Włamywacz uciekł spłoszony przez alarm, ale policyjny pies Ibar szybko wytropił mężczyznę. Był w mieszkaniu, kilka ulic dalej.
Policjanci szukają oszusta, który próbował wyłudzić usługę pogrzebową. Zadzwonił do jednej z firm z branży i zamówił pogrzeb dla, jak się później okazało, żyjącej 94-latki
Czytelniczka: Na egzamin praktyczny trzeba czekać kilka godzin. Czy chodzi o to, aby zdenerwować ludzi i potem ich oblać? Dyrektor WORD Zamość: To nieprawda
Mieszkańcy Zamościa decydują wciąż, jakie inwestycje zostaną wykonane w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego.
Dzioborożce srebrnolice, łaskuny i papuga z gatunku Psittacus erithacus to kolejne zwierzęta, które zamieszkały w zamojskim ogrodzie zoologicznym.
Rondo imienia Marii i Lecha Kaczyńskich może powstać w Biłgoraju. Pomysł środowisk prawicowych podchwytuje coraz więcej osób.
Już 60 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu wzięło udział w programie „Dobre praktyki-lepsza praca”. Część z nich trzy ostatnie tygodnie spędziło na stażach w Sewilli.
Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres” rozpoczęło przekazywanie najbardziej potrzebującym pomocy żywnościowej. Akcja potrwa dwa miesiące.
Klasa sportowa, dekarz, technik urządzeń sanitarnych, elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik przemysłu mody – to nowe kierunki kształcenia, które od września powstaną w biłgorajskich szkołach ponadgimnazjalnych.
9-latek wbiegł na jezdnię i został potrącony przez autobus.
Uczennice ZSP nr 1 w Zamościu (na zdjęciu) spędziły dwa tygodnie ferii zimowych w Bad Freienwalde w Niemczech. Wyjazd współfinansowano z programu Erasmus+.
Ciekawy pomysł na odnowę centrum miasta zaprezentował Paweł Wilgos, student Politechniki Lubelskiej. Rewitalizacja śródmieścia miasta Hrubieszów wraz z adaptacją tuneli podziemnych – to tytuł jego magisterskiej pracy dyplomowej.
W Lublinie wnioski będzie można złożyć w jednym z 36 punków. W Chełmie rządowy program „Rodzina 500 plus” będzie obsługiwał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Po raz trzeci gimnazjaliści z Zamościa i okolic będą mieli okazję wykazać się wiedzą na temat Zamościa i… języka angielskiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 ogłosił właśnie konkurs „Zamość – the Ideal Town”, czyli o Zamościu po angielsku.