Najlepiej w tym roku wykupić na własność mieszkanie komunalne w Zamościu. Najemcy mogą liczyć na 80 proc. bonifikaty. Ulga będzie obowiązywała do końca grudnia. Później, z roku na rok, bonifikata będzie coraz niższa.
W przyjętej niedawno uchwale czytamy ponadto, że począwszy od stycznia przyszłego roku bonifikata z roku na rok będzie obniżana o 5 proc. Jeśli więc ktoś zdecyduje się wykupić mieszkanie w przyszłym roku, to będzie mógł skorzystać z 75 proc. ulgi. Od 2010 r. przy wykupie mieszkań komunalnych w Zamościu będzie obowiązywała tylko 50 proc. bonifikata.
Ile średnio trzeba zapłacić za mieszkanie komunalne w Zamościu? - Trudno określić, bowiem cena zależy od kilku czynników, np. powierzchni mieszkania, stanu technicznego czy wieku budynku - informuje Krzysztof Stopyra, dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Zamościa.
Osoby, które już kupiły albo zamierzają kupić na własność mieszkanie komunalne powinny pamiętać, że będą musiały zwrócić miastu wysokość udzielonej bonifikaty, jeśli np. przed upływem pięciu lat od momentu zakupu lokalu wykorzystają go na inne cele niż mieszkaniowe. - Ta uchwała ma uczytelnić zasady nabywania lokali komunalnych. Chodzi o to, by mieszkańcy wiedzieli, na jakich warunkach wykupuje się takie mieszkania - mówi Iwona Stopczyńska, zastępca prezydenta Zamościa.
Nie wszyscy najemcy mieszkań komunalnych w Hetmańskim Grodzie mogą liczyć na 80 proc. bonifikatę. W budynkach przy ul. Batalionów Chłopskich 5 oraz przy ul. Czwartaków nadal obowiązywać będzie 50 proc. ulga.