Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 stycznia 2007 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Konkurencja twierdzi, że trzyma kciuki

0 0 A A

Hotel, który powstaje na obrzeżach Zamościa jeszcze nie ruszył, a już ma zarezerwowane terminy na majowe przyjęcia komunijne i wesela

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Apartamenty o powierzchni ponad 30 metrów kwadratowych, basen i kręgielnia. Czegoś takiego nie ma żaden zamojski hotel. To wszystko zaoferuje natomiast turystom czterogwiazdkowy "Artis', którego budowa trwa w Sitańcu Błonie.
- Pochodzę z Zamościa i chciałem tu zainwestować, bo ciągnie wilka do lasu, a takiej oferty brakowało - tłumaczy właściciel hotelu Tadeusz Kończyński, ale nie chce zdradzić, ile wyda na tę inwestycję.

Przedstawiciele branży turystycznej uważają, że to trafiony pomysł, bo Zamość jest dla wielu turystów miastem tranzytowym. Wycieczki z Izraela kierują się tędy do muzeum w Bełżcu, a grupy z zachodu Europy do Lwowa. Takich podróżnych stać na podwyższony standard, a Kończyński chce, by jego hotel miał cztery gwiazdki. - Sam budynek już spełnia takie wymogi. Teraz wszystko zależy już od wyposażenia - wyjaśnia.
Trwająca od roku budowa ma się zakończyć na przełomie kwietnia i maja. Już wykonano 80 procent robót. - Pogoda dopisuje, więc pracujemy zgodnie z planem. Jest szansa, że wyrobimy się do kwietnia - przewiduje Zdzisław Karwas z firmy "Forma", która pracuje na budowie w Sitańcu Błonie. - Mamy już nawet skompletowany personel - dorzuca Kończyński.
Hotel jeszcze nie działa, ale jego pracownicy już robią swoje. - Przyjmujemy np. rezerwacje na majowe komunie i wesela - informuje Jarosław Karczmarczyk, dyrektor ds. gastronomii w "Artisie". I zachęca klientów informacją, że hotelowa restauracja pomieści 200 osób, a szefem kuchni będzie były pracownik jednej z najlepszych brytyjskich sieci gastronomicznych.
Jak w związku z tą czterogwiazdkową inwestycją swoją przyszłość widzi trzygwiazdkowa konkurencja? Zamojscy hotelarze twierdzą, że nie mają się czego obawiać. - Z mojego doświadczenia wynika, że turyści chętniej wybierają hotele w centrum, bo wszędzie mają z nich bliżej. Nasz hotel jest tego dobrym przekładem. Wystarczy wychylić nos i już się jest na Starówce - przekonuje Mikołaj Poterucha, kierownik hotelu "Renesans".
A szefowa zamojskiego hotelu "Orbis", widzi nawet plusy pojawienia się konkurencji. - Wiem, że ten nowy hotel będzie miał duże sale konferencyjne, a w związku mogą się pojawić problemy z ulokowaniem w pokojach wszystkich gości. W tej sytuacji będzie szukać partnerów wśród zamojskich hoteli o podobnym standardzie. Życzę mu więc jak najlepiej - zapewnia Maria Brzozowska.

Co cztery gwiazdki to nie trzy

Różnice między hotelami trzy- i czterogwiazdkowymi tkwią w szczegółach, określonych rozporządzeniem ministra gospodarki i pracy z 2004 roku. Jest w nim mowa m.in. o powierzchni pokoi i apartamentów, ale także ich wyposażeniu. I tak w pokojach hoteli o wyższym standardzie musi się znajdować krzesło, co najmniej dwa fotele wypoczynkowe lub kanapa i stolik okolicznościowy. Ponadto klient musi mieć w nich dostęp do wody mineralnej, ale także minibaru lub lodówki oraz suszarki do włosów. Przez całą dobę w hotelu ma działać room-service i sprzedawane gorące napoje. Musi być także kwiaciarnia z możliwością dostarczania bukietów. Wszystko to może, ale nie musi istnieć w hotelu trzygwiazdkowym. Rozporządzenie precyzuje nawet kwestię wymiany pościeli i ręczników (w hotelu czterogwiazdkowym codziennie, a trzygwiazdkowym co trzy dni).

Pozostałe informacje

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium