Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozpoczął się gruntowny remont przyszpitalnej przychodni specjalistycznej w szpitalu w Chełmie. Zadanie zostało rozłożone na dwa etapy. Po uporaniu się z połową przychodni pod koniec sierpnia ekipy remontowe przeniosą się na drugą stronę.
Wśród zaproponowanych przez Ministerstwo Zdrowia leków, które od września mają być bezpłatne dla osób powyżej 75. roku życia, zabrakło m.in. prostych środków przeciwbólowych jak ibuprofen czy paracetamol oraz szczepionki przeciwko grypie. A to leki, z których korzysta wielu seniorów.
Od 2018 r. resort zdrowia planuje wzrost nakładów na zdrowie – poinformował minister Konstanty Radziwiłł. Do 2025 r. na ten cel ma być przeznaczane 6 proc. PKB.
Mieszkanki Zamościa i okolicznych miejscowości mogą na początku sierpnia wziąć udział w bezpłatnym badaniu piersi. Żeby skorzystać z okazji trzeba się tylko zarejestrować.
Większość pielęgniarek zwolnionych z SP ZOZ w Puławach, bez problemu znalazło nową pracę. Lubelskie szpitale przyjęły je z otwartymi ramionami oferując znacznie wyższe zarobki.
Rozmowa z Maciejem Kondratowiczem-Kucewiczem, p.o. dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Coraz więcej obcokrajowców decyduje się na leczenie w naszym województwie. Szwedzi, Norwegowie i Brytyjczycy przekonali się do naszych stomatologów, a Kuwejtczycy do ortopedów
Latem często wpadamy na pomysł zrzucenia kilku kilogramów poprzez stosowanie szybkich diet. Choć takie jadłospisy czasami nazywane są dietami oczyszczającymi, to nie istnieje nic takiego, jak oczyszczanie organizmu poprzez dietę – tłumaczy naukowiec.
Komisja konkursowa przesłuchała pięciu kandydatów na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale nie wybrała żadnego z nich.
– W 2014 r. były 854 przypadki boreliozy, w ubiegłym roku 1094, a w tym roku już 620 – informuje Bożena Kess, kierownik działu epidemiologii w WSSE w Lublinie.
W połowie września zacznie się realizacja profilaktycznego programu szczepień na grypę dla osób w wieku 65+.
Nowy dyrektor w bialskiej stacji pogotowia. Michał Jedliński ma uspokoić konfliktową sytuację. Na razie marszałek województwa lubelskiego oddelegował go na zastępstwo. A dotychczasowego szefa Romana Filipa wysłał na kilkumiesięczny urlop.
Od stycznia przyszłego roku ma wrócić staż podyplomowy dla lekarzy i lekarzy dentystów.
W piątek upłynął termin na zgłoszenia kandydatur w konkursie na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Tylko co piąty lekarz ujawnił, jakie wsparcie otrzymał od koncernów farmaceutycznych. Lubelscy medycy dostawali od kilkuset złotych na szkolenie. Wśród szpitali publicznych przoduje COZL – Roche Polska wsparł je kwotą 336 tys. zł.
Szpital w Łęcznej przekazuje do kasy powiatu część swojego ubiegłorocznego zysku. Oznacza to więcej pieniędzy na remonty szkół i dróg. Przepływ funduszy próbuje jednak zablokować poseł PiS Artur Soboń.
Biblioteka w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej zmniejsza się o połowę. Narzekają użytkownicy. Narzekają pracownicy. Będzie mniej książek. Nie będzie czytelni i bezpłatnego internetu.
Wycofana w kwietniu tego roku partia popularnego leku Lakcid stosowanego osłonowo przy terapii antybiotykami okazała się bezpieczna dla pacjentów – poinformował wczoraj producent preparatu spółka Biomed-Lublin.
Centralizacja oddziałów szpitalnych - to jedna z wytycznych planu naprawczego szpitala powiatowego. Z części fabrycznej do starego Kraśnika ma zostać przeniesiony m.in. oddział kardiologiczny. Tyle, że nie wiadomo czy kardiologia w ogóle będzie
Fakty niezbicie wskazują na potrzebę wykonywania szczepień w celu ochrony zdrowia.
Na jesieni Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej chce otworzyć nowy oddział mikrochirurgii i replantacji.
Po raz pierwszy w historii Rada Powiatu Puławskiego nie przyjęła sprawozdania finansowego SP ZOZ za poprzedni rok. Dzięki temu powiat nie będzie musiał pokrywać straty szpitala w wysokości 3,5 mln złotych. Zamiast tego zaoferował pożyczkę o podobnej wysokości.
Niemal połowa Polaków na obiad je mięso, a 42 proc. ziemniaki. Po kasze sięga zaledwie około 2 proc. z nas, zaś po rybę wciąż niecałe 4 proc. Na śniadanie ponad 84 proc. wybiera pieczywo, a tylko 4 proc. zupę mleczną – wynika z badania polskich naukowców.
Nadal nie wiadomo jakie będą cięcia w wycenach świadczeń kardiologicznych. Lekarze nie zgadzają się na pierwotne zapowiedzi resortu zdrowia czyli obniżki nawet do 60 proc.