Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek jest przeciwne połączeniu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ze szpitalem Jana Bożego.
Choć specjaliści podkreślają, że szczepienie jest najlepszym sposobem uniknięcia grypy, to mieszkańcy naszego regionu korzystają z tej możliwości niezwykle rzadko. Przykład postanowił dać sam wojewoda lubelski, który pokazał, że igły się nie boi.
Sanepid potwierdził już 18 przypadków zachorowania na świńską grypę. – 17 przypadków odnotowaliśmy w Lublinie i powiecie lubelskim i jeden w Tomaszowie Lubelskim – informuje Bożena Kess, kierownik działu epidemiologii w WSSE w Lublinie.
Prawdopodobnie dzisiaj albo jutro mogą zostać wznowione operacje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Zabiegi zostały odwołane po pożarze, który wybuchł w środę w nocy w akumulatorowi, przez co nie działa zasilanie awaryjne w klinice.
Sanepid potwierdza, że pięć osób ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie choruje na grypę AH1N1. Z podobnymi objawami jest jeszcze 28 pacjentów jednego z oddziałów tego szpitala.
Radni wojewódzcy PiS krytykują audyt odnośnie połączenia dwóch lubelskich szpitali, przygotowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Już ostrzegają o strajkach związanych z planowanymi zwolnieniami 555 pracowników.
W całym województwie zanotowano już 12 przypadków świńskiej grypy, w tym 11 w Lublinie. Sanepid uspokaja: Nie ma powodów do paniki, wirus AH1N1 jest jak grypa sezonowa.
O dodatkowe 20 mln zł stara się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej u marszałka województwa. – Chodzi o prace dodatkowe, których nie można było przewidzieć na etapie projektowania – tłumaczy COZL.
W sobotę, 6 lutego, w godz. 9-14 Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli (ul. Jaczewskiego 7) zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych.
Z ogarniętej epidemią tzw. świńskiej grypy Ukrainy wjeżdżają do woj. lubelskiego tysiące osób dziennie. Czy jesteśmy bezpieczni? Służby odpowiadają, że wszystko jest pod kontrolą.
Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego liczy na pieniądze z państwowej kasy. Pieniądze miałyby pójść na remont pomieszczeń i naprawę sprzętu.
Takiej akcji jeszcze nie było. Badania mające wykryć wady wzroku i zeza zafunduje miasto dwóm tysiącom uczniów drugich klas podstawówek. – Ale ważniejsze są badania prowadzone u sześciolatków – podkreśla wojewódzki konsultant ds. okulistyki.
28-latek, u którego wykryto wirus AH1N1, zmarł we wrocławskim szpitalu.
W Lublinie powstaje robot, który umożliwi badanie brzucha i serca pacjenta na odległość. Prototyp maszyny ma być gotowy jesienią
Mieszkańcy Skoków w powiecie puławskim zainwestowali we własne bezpieczeństwo. Zrobili zrzutkę na automatyczny defibrylator, który ustawili w centrum wsi. Podobny ma się pojawić w Górze Puławskiej
– Propozycja fuzji wysokospecjalistycznego szpitala onkologicznego z ogólnoprofilowym szpitalem jest wbrew interesom pacjenta onkologicznego – przekonują związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”. Domagają się też konsultacji społecznych w tej sprawie.
W zeszłym roku w Lubelskiem odnotowano dwa razy więcej zachorowań na rzeżączkę. Rośnie też liczba chorych na kiłę. Zdaniem specjalistów te statystyki mogą być jednak zaniżone, bo wiele osób wstydzi się pójść do lekarza.
Kompleksowa opieka medyczna nad matką i dzieckiem w okresie ciąży, porodu oraz w ciągu 6 tygodni po urodzeniu – planuje NFZ. Przyszłe mamy witają program pilotażowy z nadzieją, choć raczej nie dotrze on do szpitali powiatowych.
Zakończył się remont traktu porodowego w szpitalu w Lubartowie. Już za miesiąc skorzystają z niego pierwsze pacjentki.
W dwóch lubelskich szpitalach (przy al. Kraśnickiej i SPSK4 przy ul. Jaczewskiego) pacjenci z ciężką postacią astmy mogą skorzystać ze specjalnego programu lekowego Ministerstwa Zdrowia.
Klinika Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wspólnie z kilkunastoma europejskimi instytucjami, opracuje rozwiązania mające poprawić sytuację chorych m.in. na Alzheimera. Lubelscy lekarze będą jedynymi Polakami w tym projekcie
Dyrektor szpitala w Puławach zaczyna wręczać pracownikom wypowiedzenia. A już w środę radni powiatowi ponownie będą dyskutować na temat planu naprawczego SP ZOZ. Przed nimi decyzja dotycząca zmian w statucie, które umożliwiają dalsze zmiany, także te kadrowe. Przeciwko tej uchwale protestują związkowcy.
Jest już gotowa koncepcja połączenia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ze szpitalem Jana Bożego, którą przygotował Ernst&Young, międzynarodowy koncern świadczący usługi doradcze i audytorskie. Treść dokumentu poznamy w czwartek.
W woj. lubelskim na wizytę u kardiologa dziecięcego trzeba czekać nawet dwanaście miesięcy. Na olbrzymie kolejki skarżą się rodzice
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w otwarciu XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego zorganizowanego z okazji 50. rocznicy pierwszego udanego przeszczepu nerki w Polsce.