![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2020/2020-03/12fee4f3a4cb56653a1f281bf4ed9f7e_std_crd_830.jpg)
Dzisiaj przed szpitalem wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie oraz szpitalem wojewódzkim w Chełmie powstaną tymczasowe izby przyjęć. To ćwiczenia w związku z zagrożeniem koronawirusem, które zaplanowano na godz. 14.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
– Może się okazać, że w sytuacji rzeczywistego zagrożenia izby przyjęć, które funkcjonują w szpitalach nie wystarczą i jest konieczność zorganizowania tymczasowych izb przyjęć – tłumaczył na dzisiejszej konferencji prasowej Lech Sprawka, wojewoda lubelski.
W trakcie ćwiczeń będą rozwijane namioty, w których będą działać tymczasowe izby. Kolejny etap to symulacja zagrożenia, w którym weźmie udział personel szpitala, a całą akcję zakończą służby sanitarne.
– Ćwiczenia będą odbywać się w pełnym zakresie. W szpitalu Jana Bożego w warunkach oddziału zakaźnego dziecięcego. Z kolei w Chełmie w warunkach, gdzie nie będzie straży pożarnej, więc w działaniach wezmą udział strażacy z Białej Podlaskiej i Zamościa – zapowiedział wojewoda.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)