Dzielnicowy czasem jest jak spowiednik: ma wysłuchać i służyć pomocą. Jeśli spotkaliście takich, którzy pomogli w rozwiązaniu problemów, może ich wyróżnić głosując na nich w plebiscycie "Dzielnicowy Roku 2012”
- Rola dzielnicowego jest zasadniczo inna niż policjantów z innych pionów - mówi młodszy inspektor Sławomir Góźdź, komendant miejski policji w Lublinie. – Jest taką pierwszą pomocną dłonią wyciągniętą do mieszkańców.
Plebiscyt "Dzielnicowy Roku 2012” organizujemy wraz z Komendą Miejską Policji w Lublinie. Bierze w nim udział 81 policjantów KMP.
- To wszyscy nasi dzielnicowi, którzy pracują w tym charakterze co najmniej przez pół roku – mówi komendant. - Poprzez konkurs chcemy przybliżyć ich pracę i dać możliwość ich oceny przez lokalną społeczność.
Wyniki konkursu posłużą do oceny ich pracy przez zwierzchników. - Pokażą jak sprawdzają się wśród mieszkańców, nie sztuka być dzielnicowym zza biurka, trzeba być wśród ludzi – dodaje komendant.
W ubiegłym roku najlepszym dzielnicowym w Lublinie okazał się Damian Sendecki, z VII komisariatu policji.
W konkursie Dzielnicowy Roku z Lublina bierze udział 63 policjantów, którzy pełniący służbę na terenie Lublina, a konkursie Dzielnicowy Roku z powiatu lubelskiego 18 kandydatów, którzy pracują w komisariatach w Bełżycach, Bychawie i Niemcach. Przyznamy zatem dwa równorzędne tytuły. Dodatkowo nagrodzimy policjantów, którzy w swojej kategorii zajmą drugie i trzecie miejsce.
Dzielnicowi roku zostaną wybrani w drodze głosowania SMS, które rozpocznie się w piątek, 19 października i potrwa do 19 listopada do godziny 23.59.
Patronat honorowy nad plebiscytem objęli Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin oraz Paweł Pikula, starosta powiatu lubelskiego.
Zobacz aktualne wyniki i kandydatów | |
→ kandydaci z Lublina | → kandydaci z powiatu |