Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

9 lutego 2024 r.
1:12

AMBASADORZY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

0 A A

W sobotę 3 lutego 2024 r. poznaliśmy Ambasadorów Województwa Lubelskiego za rok 2023. Dzięki tegorocznej edycji mamy już łącznie 84 ambasadorów i 7 ambasadorów specjalnych. Na 25. jubileuszowej Gali wręczono również prestiżowe certyfikaty 8 laureatom projektu gospodarczego Marka Lubelskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

XXV Gala Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2023 rok oraz XVIII edycja projektu gospodarczego Marka Lubelskie odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, z udziałem kilkuset gości z regionu i kraju. –Lubelskie należy do najstarszych i największych polskich województw, a jego metryka sięga złotej epoki jagiellońskiej – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, podkreślając, że w roku 2024 przypada 550. rocznica utworzenia naszego województwa. - Jestem zaszczycony i dumny, że mamy tak wielu znakomitych Ambasadorów – ludzi, instytucje i przedsiębiorstwa, dzięki którym nasze województwo jest dobrze postrzegane w Polsce, Europie i na świecie. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym należą się wielkie wyrazy uznania oraz życzenia równie udanych działań i wybitnych osiągnięć w przyszłości. Bo sukcesy naszych Ambasadorów są sukcesami Województwa Lubelskiego, z którego pochodzą, z którym się utożsamiają, a niejednokrotnie wiążą z nim swoją życiową i zawodową aktywność

Marszałek zaznaczył, że w ciągu 25 lat honorowe tytuły Ambasadorów Województwa Lubelskiego otrzymały 84 osoby, instytucje i firmy. Wśród laureatów są m.in. popularni artyści, mistrzowie sportu, uznani naukowcy, ale także zasłużone dla polskiej nauki uczelnie wyższe i instytuty badawcze. Są też czołowe muzea i teatry regionu, a także przedsiębiorstwa liczące się na krajowym i zagranicznych rynkach.

O wyborze nominowanych i laureatów decyduje kapituła pod przewodnictwem Marszałka Województwa Lubelskiego. W XXV edycji uhonorowano Ambasadorów Województwa Lubelskiego za rok 2023.

W kategorii „Firma” laureatem została SPIŻARNIA Sp. z o. o. w Lublinie – jedna z największych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych na rynkach zagranicznych. Zatrudnia ponad 450 pracowników, posiada centrum dystrybucyjne w Lublinie oraz magazyny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii. Zaopatruje w towary ponad 1100 sklepów w krajach Europy Zachodniej, oferując 13 tys. artykułów z Polski, a także pochodzenia ukraińskiego i rumuńskiego. Od ubiegłego roku Spiżarnia jest sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego Motor Lublin.

W kategorii „Firma” nominowani byli również: ELREMET Spółdzielnia Inwalidów w Białej Podlaskiej oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRYZMAT Walery Sulewski, Mirosław Sulewski w Hrubieszowie.

W kategorii „Instytucja” laureatem została Politechnika Lubelska. Uczelnia, która w 2023 roku obchodziła jubileusz 70-lecia, jest krajowym liderem pod względem liczby zgłoszeń patentowych i udzielanych praw własności przemysłowej. A to przekłada się na innowacyjność i gospodarczy rozwój województwa. Politechnika Lubelska współpracuje z ponad 220 jednostkami naukowymi z 50 krajów. Angażuje się także w projekty regionalne, na przykład Politechniczną Sieć Via Carpatia oraz wspiera kluczowe dla Lubelszczyzny specjalizacje, jak cyfryzacja, uczestnicząc w Lubelskiej Unii Cyfrowej i w Regionalnym Centrum Medycyny Cyfrowej.  

W kategorii „Instytucja” nominowani byli również: Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO oraz Roztoczański Park Narodowy.

W kategorii „Osoba” laureatem został Janusz Józefowicz – jeden z najbardziej znanych polskich choreografów, aktor, scenarzysta i reżyser. Twórca słynnych musicali, jak „Metro”, „Piotruś Pan”, „Romeo i Julia”, dyrektor artystyczny Teatru „Studio Buffo” w Warszawie. Dzieciństwo i szkolne lata spędził na Lubelszczyźnie – w Borzechowie i w Lublinie. Z naszym regionem wiąże swoje pierwsze, bardzo wczesne, działania artystyczne, głównie muzyczne. W III LO w Lublinie grał w zespole muzycznym, dał się także poznać – z sukcesami – jako uzdolniony tancerz.

W kategorii „Osoba” nominowani do tytułu byli również: prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil – rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie oraz skrzypaczka i stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego Zuzanna Małgorzata Budzyńska-Ogryzek.

MARKA LUBELSKIE

Na Gali wręczono również osiem certyfikatów dla laureatów XVIII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Ten projekt, realizowany od 2007 roku, służy wyróżnieniu i promocji najlepszych przedsiębiorstw z województwa lubelskiego, znanych z wysokiej jakości produktów i usług.

Zastrzeżonym znakiem Marka Lubelskie może się poszczycić już 108 przedsiębiorstw. To firmy stawiające na wysokie standardy, innowacyjność i poszanowanie środowiska. Ich produkty i usługi są chętnie wybierane przez odbiorców i konsumentów w regionie i kraju, bo dobrze kojarzą się z wysoką jakością i miejscem pochodzenia jakim jest Lubelszczyzna – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wśród tegorocznych laureatów projektu Marka Lubelskie znalazły się następujące firmy:

AmerPharma Sp. z o.o. w Lublinie–specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnej żywności funkcjonalnej, takiej jak sosy i syropy zero kalorii, krople smakowe, bezcukrowe słodycze, masła orzechowe oraz odżywki dla osób ćwiczących.

C2C Sp. z o.o. w Lublinie – produkująca ekologiczne opakowania, wykonane z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu oraz folie biokompostowalne.

MCL Łukasz Skowyra (Czarna Dama – Restauracja i Apartamenty) w Janowcu. Firma rodzinna współpracująca z lokalnymi rolnikami i hodowcami. W myśl zasady „Jedz lokalnie”, łączy tradycyjne przepisy z nowoczesnością, specjalizuje się też w regionalnych daniach z jagnięciny i baraniny.

CIELEŚNICA S.A. w Cieleśnicy – to firma ceniona za niepowtarzalną atmosferę butikowego hotelu w klasycystycznym pałacu oraz za smaki rękodzielniczej Manufaktury, działającej w odrestaurowanej przedwojennej Fabryce Wódek i Likierów.

Greenland Technologia EM Sp. z o.o. w Trzciankach – specjalizująca się w produkcji i wdrażaniu efektywnych mikroorganizmów (EM) korzystnych dla środowiska, które znajdują zastosowanie m.in. w rolnictwie,  hodowli, oczyszczaniu ścieków, remediacji gleby i utrzymania zdrowego ekosystemu.

KARKO Robert Karkowski w Biłgoraju – znany polski producent odzieży damskiej w dużych rozmiarach, wyróżniający się w branży modowej dzięki zaangażowaniu w tworzenie modnych i atrakcyjnych projektów dla kobiet noszących rozmiar XL i większy.

KOJPASZ Sp. j. Kossowski, Jakubiuk w Wisznicach – zajmuje się produkcją pasz i koncentratów dla zwierząt gospodarskich, w wersji konwencjonalnej, jak i w standardzie BEZ GMO. Oferta firmy obejmuje także nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny oraz sprzedaż części do maszyn rolniczych i artykułów do produkcji rolnej.

SPIŻARNIA Sp. z o.o. w Lublinie– jedna z największych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych i artykułów chemiczno-kosmetycznych na rynkach zagranicznych.

Więcej informacji:

www.promocja.lubelskie.pl/promocja/ambasador-wojewodztwa-lubelskiego 

www.marka.lubelskie.pl  

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dary dla szpitala dziecięcego. Skorzystają mali pacjenci ortopedii
galeria

Dary dla szpitala dziecięcego. Skorzystają mali pacjenci ortopedii

Łóżko z wagą, ulepszony wózek inwalidzki czy szafki przyłóżkowe i pościel. Dary o wartości ponad 40 tys. złotych trafiły Na Oddział Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Marta Sikora ma poczucie, że przedłuża coś, co stworzył jej dziadek i coś, co było „trzecim dzieckiem” jej taty Ma poczucie, że przedłuża coś, co stworzył jej dziadek i coś, co było „trzecim dzieckiem” jej taty
ZŁOTA SETKA

Moda w świecie wędlin, czyli szyk u Sikory. A zaczęło się od dziadka

Nie ma w Zamościu starszej masarni niż ta założona w 1937 roku przez Bolesława Sikorę, zarządzana później z sukcesami przez jego syna Zygmunta, a teraz wnuczkę Martę i jej męża Piotra. Obecna prezes od najmłodszych lat poznawała rodzinny biznes, ale zanim przejęła go po ojcu Zygmuncie spełniała się... w świecie sztuki i mody.

Życia 23-letniego kierowcy nie udało się uratować

Z samochodu została miazga. Młody kierowca nie przeżył

Tragiczny wypadek w powiecie tomaszowskim. Na trasie między Hutą Tarnawacką a Tyminem zginął młody człowiek.

Ten region ma potencjał. Jak go wykorzystać? Debatowali w Tomaszowie Lubelskim
galeria

Ten region ma potencjał. Jak go wykorzystać? Debatowali w Tomaszowie Lubelskim

Ostatnie takie spotkanie odbyło się w 2015 roku. Po latach przerwy Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” i Grupa Oscar Sp. z o.o. zorganizowali Roztoczańskie Forum Gospodarcze. Odbyło się w piątek w Tomaszowie Lubelskim.

Grzegorz Białek nie jest już trenerem Lewartu Lubartów

Lewart Lubartów znowu gra o sześć punktów, ale z nowym trenerem

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Grzegorz Białek nie jest już szkoleniowcem Lewartu. W sobotnim spotkaniu z Wiślanami Skawina drużynę poprowadzi już nowy trener – Radosław Muszyński.

Padwa nie dała szans rywalom z Kielc

Padwa Zamość wygrała w Kielcach. Szczelna obrona dała komplet punktów

W spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę KPR Padwa Zamość pokonała na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce 37:19. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo zamościan za trzy punkty.

Wiktor Przyjemski zgodnie z planem został w piątek indywidualnym mistrzem świata

Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin znowu mistrzem świata juniorów. Wiktor Przyjemski nie zmarnował szansy

Już trzeci raz z rzędu tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów pojechał do Lublina. Po dwóch triumfach Mateusza Cierniaka z Orlen Oil Motoru, w ślady klubowego kolegi poszedł Wiktor Przyjemski. W piątek najlepszy młodzieżowiec PGE Ekstraligi zajął drugie miejsce podczas SGP 2 w Toruniu, ale to wystarczyło, żeby zapewnił sobie złoto.

Wrzesień na złoto, jako symbol walki z nowotworami dziecięcymi
29 września 2024, 12:00

Wrzesień na złoto, jako symbol walki z nowotworami dziecięcymi

Trwa miesiąc świadomości nowotworów wieku dziecięcego. Te potrafią rozwinąć się w błyskawicznym tempie i nie dać jednoznacznych objawów. W niedzielę, na Błoniach pod Zamkiem odbędą się obchody Złotego Września.

Polski Cukier Start Lublin efektownie zakończył gry kontrolne

Polski Cukier Start w ostatnim sparingu przed ligą rozbił Zastal Zielona Góra

Udane zakończenie przygotowań do sezonu 24/25 w wykonaniu koszykarzy z Lublina. Polski Cukier Start w ostatnim meczu kontrolnym bez problemu pokonał Zastal Zielona Góra 100:78.

Zagrają w piłkę w turnieju imienia ich zmarłego kolegi

Zagrają w piłkę w turnieju imienia ich zmarłego kolegi

W sobotę na boisku piłkarskim w Końskowoli odbędzie się XIV Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego. Wydarzenie będzie miało charakter memoriału zmarłego w tym roku pracownika starostwa i trenera, Mariusza Próchniaka.

Sebastian Rudol i jego koledzy po dwóch porażkach z rzędu spróbują w sobotę dopisać do swojego konta jakieś punkty

Motor kontra Śląsk. Przyjaźń na trybunach, walka o punkty na boisku

W sobotę Motor Lublin znowu zagra przed własną publicznością. Drużyna Mateusza Stolarskiego zmierzy się z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Obie drużyny potrzebują jednak punktów. Rywale są jedynym zespołem w PKO BP Ekstraklasie, który nie posmakował jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. Żółto-biało-niebiescy przystąpią za to do zawodów po dwóch porażkach z rzędu. Pierwszy gwizdek o godz. 17.30.

Filharmonicy zagrają przed CSK dla poszkodowanych w powodzi. Liczy się każdy ofiarowany grosz
NASZ PATRONAT

Filharmonicy zagrają przed CSK dla poszkodowanych w powodzi. Liczy się każdy ofiarowany grosz

Filharmonia Lubelska serdecznie zaprasza na plenerowy koncert, który odbędzie się jutro (sobota) o godzinie 15:00 przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Motoryzacyjna Elizówka - Level Hard Event
MOTO DW
film

Motoryzacyjna Elizówka - Level Hard Event

W najnowszym odcinku MotoDW zabieramy Was na wyjątkową motoryzacyjną imprezę zorganizowaną przez Level Hard na lubelskiej Elizówce. Mercedes z silnikiem od ciężarówki, samochody, drift i stunt – to tylko część atrakcji, które czekają na Was w tym pełnym emocji odcinku. Zobaczcie sami, co przygotowaliśmy!

Każdy chyba pamięta wielkiego bobasa wspinającego się po kamienicy Rynku. Czy w tym roku artyści OPENCITY zaskoczą nas jakimiś ciekawymi instalacjami?
NASZ PATRONAT

Lublin stanie się wielką galerią sztuki

Już w sobotę rusza jeden z najstarszych festiwali sztuki w przestrzeni miejskiej. tematem tegorocznej edycji jest „Mater:ja”, czyli podróż w relacjach między materią, a duszą.

Performance Platform Lublin 2023, Mariia Mytrofanova, działania w przestrzeni

Nie myślisz sztampowo i jesteś artystą? Zgłoś się Performance Platform Lublin

Galeria Labirynt ogłasza nabór do festiwalu sztuki wykraczającej poza wszelkie standardy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium