Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

11 czerwca 2024 r.
12:02

Jak obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie dbać o środowisko dzięki współpracy z Nasz Prąd?

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian zachodzących na naszej planecie, dlatego poszukujemy ekologicznych rozwiązań w wielu aspektach życia. Rosnące rachunki za prąd powodują, że wiele osób dodatkowo szuka wyjścia ze spirali narastających kosztów, odnajdując prawdziwą korzyść w odnawialnych źródłach energii. Co wspólnego mają rachunki z dbaniem o środowisko?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Okazuje się, że naprawdę sporo. OZE to jedno z haseł, o którym mówi się coraz częściej, a o popularności wykorzystania odnawialnych źródeł energii we własnych domach świadczy ilość montowanych paneli fotowoltaicznych – z roku na rok liczba ta rośnie w naprawdę szybkim tempie, obecnie sięgając ponad milion. Sprawdź, czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie.

Wyjaśniamy, w jaki sposób ekologia idzie w parze z fotowoltaiką

Od lat wiemy, że elektrownie stanowią kolosalne obciążenie oraz zagrożenie dla środowiska. Zwłaszcza elektrownie węglowe, wykorzystujące do produkcji prądu surowce nieodnawialne, negatywnie wpływają na środowisko – są jedną z przyczyn zanieczyszczeń wody, powietrza oraz gleby. By nie dokładać swojej cegiełki do niszczenia przyrody, a także oszczędzić na rachunkach za prąd, masa osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie ilości generowanego zanieczyszczenia szkodliwym dwutlenkiem węgla przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, jakie dotychczas ponosiło się za prąd. Jak do tego dochodzi?

Fotowoltaiką określa się proces produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, które jest darmowym, a przy tym niewyczerpalnym źródłem energii (OZE). Pozyskanie opisywanej energii to proces, który rozpoczyna się na etapie montażu ogniw fotowoltaicznych, które w celu wytwarzania większej ilości energii łączy się w moduły. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Zostaje on przekazany do falownika, którego głównym zadaniem jest przekształcenie go w prąd zmienny, zgodny swoimi parametrami z tymi, które posiadają domowe gniazdka. Obecne w konstrukcji falowniki dokonują kontroli pracy instalacji, na bieżąco dopasowując parametry generowanego prądu do domowej sieci, ulegając wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. W efekcie zyskuje się przemyślane źródło energii elektrycznej, ograniczające emisję CO2 niemal do minimum.

Panele fotowoltaiczne – ekologia i ekonomia w jednym

Chociaż początkowa inwestycja w panele fotowoltaiczne wydaje się dość spora, warto spojrzeć na ich montaż w nieco szerszej perspektywie. Konstrukcja fotowoltaiczna składa się z materiałów takich jak między innymi miedź, aluminium oraz krzem, a ogniwa PV są dodatkowo objęte gwarancją w przedziale czasowym 15-30 lat. Szacuje się, że żywotność samej instalacji to minimum 25 lat. Z praktycznego punktu widzenia, poziom oszczędności uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i efektywności montowanej instalacji fotowoltaicznej. By obliczyć realny zysk, jaki przyniosą panele fotowoltaiczne, warto w tym celu skonsultować się z Nasz Prąd. To, co wyróżnia firmę na tle reszty przedsiębiorstw to fakt, że wykorzystuje własne, certyfikowane ekipy monterskie, które realizują montaż w ciągu zaledwie 14 dni. W związku z faktem, że firma działa na terenie całej Polski, każdy może skorzystać z jej usług i wyposażyć się w panele fotowoltaiczne. Gwarancja na montaż wynosi aż 15 lat, w momencie gdy inni usługodawcy oferują maksymalnie 2 lata. Również panele objęte są gwarancją, która sięga nawet 30 lat – to nawet o 10-15 lat więcej niż oferują inni! W przypadku gdy panele fotowoltaiczne ulegną uszkodzeniu, firma Nasz Prąd zajmie się ich serwisem i naprawą. Własny magazyn i grono specjalistów czyni przedsiębiorstwo godnym zaufania oraz wyróżniającym się na tle reszty podobnych działaczy w branży kompleksowym podejściem do klienta. Osoby decydujące się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z firmą Nasz Prąd dodatkowo mają możliwość monitorowania sieci bez dodatkowych opłat 24/7, w momencie gdy u innych firm opisywana usługa nierzadko ma swoją cenę.

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie obniżyć rachunki za prąd nawet o 80%! Aby jednak do tego doszło, warto dowiedzieć się więcej u ekspertów z branży OZE. Osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz doradztwem i serwisem, z pewnością będą w stanie doradzić najkorzystniejszą opcję. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to krok w stronę uwolnienia się od horrendalnych rachunków za prąd, bez zagrażania środowisku naturalnemu. Zacznij czerpać energię z OZE – korzystaj z odnawialnych zasobów przyrody.

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik znowu odrobiła straty po przerwie

Stal Kraśnik odwróciła losy meczu z Hetmanem Zamość po przerwie

W Kraśniku znowu długo zanosiło się na niespodziankę. W trzecim meczu rundy wiosennej Stal po raz trzeci przegrywała do przerwy. Tym razem 0:1 u siebie z Hetmanem Zamość. Gospodarze długo nie mogli wyrównać, ale w ostatnim kwadransie jednak ta sztuka im się udała. A później poszło już z górki i niebiesko-żółci pokonali rywali 3:1.

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Przyjęcia pacjentów nie odbiegały od normy, a leczenie na kardiologii nie było ograniczone – Lubelski NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości szpitala w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii w lutym tego roku. Do Funduszu nie wpłynęły też skargi pacjentów.

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Grupa ze Śląska rozprowadzającej narkotyki całym kraju. Lubelscy policjanci zatrzymali 4 osoby: u jednej znaleziono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium