Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

11 czerwca 2024 r.
12:02

Jak obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie dbać o środowisko dzięki współpracy z Nasz Prąd?

0 A A

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian zachodzących na naszej planecie, dlatego poszukujemy ekologicznych rozwiązań w wielu aspektach życia. Rosnące rachunki za prąd powodują, że wiele osób dodatkowo szuka wyjścia ze spirali narastających kosztów, odnajdując prawdziwą korzyść w odnawialnych źródłach energii. Co wspólnego mają rachunki z dbaniem o środowisko?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Okazuje się, że naprawdę sporo. OZE to jedno z haseł, o którym mówi się coraz częściej, a o popularności wykorzystania odnawialnych źródeł energii we własnych domach świadczy ilość montowanych paneli fotowoltaicznych – z roku na rok liczba ta rośnie w naprawdę szybkim tempie, obecnie sięgając ponad milion. Sprawdź, czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie.

Wyjaśniamy, w jaki sposób ekologia idzie w parze z fotowoltaiką

Od lat wiemy, że elektrownie stanowią kolosalne obciążenie oraz zagrożenie dla środowiska. Zwłaszcza elektrownie węglowe, wykorzystujące do produkcji prądu surowce nieodnawialne, negatywnie wpływają na środowisko – są jedną z przyczyn zanieczyszczeń wody, powietrza oraz gleby. By nie dokładać swojej cegiełki do niszczenia przyrody, a także oszczędzić na rachunkach za prąd, masa osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie ilości generowanego zanieczyszczenia szkodliwym dwutlenkiem węgla przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, jakie dotychczas ponosiło się za prąd. Jak do tego dochodzi?

Fotowoltaiką określa się proces produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, które jest darmowym, a przy tym niewyczerpalnym źródłem energii (OZE). Pozyskanie opisywanej energii to proces, który rozpoczyna się na etapie montażu ogniw fotowoltaicznych, które w celu wytwarzania większej ilości energii łączy się w moduły. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Zostaje on przekazany do falownika, którego głównym zadaniem jest przekształcenie go w prąd zmienny, zgodny swoimi parametrami z tymi, które posiadają domowe gniazdka. Obecne w konstrukcji falowniki dokonują kontroli pracy instalacji, na bieżąco dopasowując parametry generowanego prądu do domowej sieci, ulegając wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. W efekcie zyskuje się przemyślane źródło energii elektrycznej, ograniczające emisję CO2 niemal do minimum.

Panele fotowoltaiczne – ekologia i ekonomia w jednym

Chociaż początkowa inwestycja w panele fotowoltaiczne wydaje się dość spora, warto spojrzeć na ich montaż w nieco szerszej perspektywie. Konstrukcja fotowoltaiczna składa się z materiałów takich jak między innymi miedź, aluminium oraz krzem, a ogniwa PV są dodatkowo objęte gwarancją w przedziale czasowym 15-30 lat. Szacuje się, że żywotność samej instalacji to minimum 25 lat. Z praktycznego punktu widzenia, poziom oszczędności uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i efektywności montowanej instalacji fotowoltaicznej. By obliczyć realny zysk, jaki przyniosą panele fotowoltaiczne, warto w tym celu skonsultować się z Nasz Prąd. To, co wyróżnia firmę na tle reszty przedsiębiorstw to fakt, że wykorzystuje własne, certyfikowane ekipy monterskie, które realizują montaż w ciągu zaledwie 14 dni. W związku z faktem, że firma działa na terenie całej Polski, każdy może skorzystać z jej usług i wyposażyć się w panele fotowoltaiczne. Gwarancja na montaż wynosi aż 15 lat, w momencie gdy inni usługodawcy oferują maksymalnie 2 lata. Również panele objęte są gwarancją, która sięga nawet 30 lat – to nawet o 10-15 lat więcej niż oferują inni! W przypadku gdy panele fotowoltaiczne ulegną uszkodzeniu, firma Nasz Prąd zajmie się ich serwisem i naprawą. Własny magazyn i grono specjalistów czyni przedsiębiorstwo godnym zaufania oraz wyróżniającym się na tle reszty podobnych działaczy w branży kompleksowym podejściem do klienta. Osoby decydujące się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z firmą Nasz Prąd dodatkowo mają możliwość monitorowania sieci bez dodatkowych opłat 24/7, w momencie gdy u innych firm opisywana usługa nierzadko ma swoją cenę.

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie obniżyć rachunki za prąd nawet o 80%! Aby jednak do tego doszło, warto dowiedzieć się więcej u ekspertów z branży OZE. Osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz doradztwem i serwisem, z pewnością będą w stanie doradzić najkorzystniejszą opcję. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to krok w stronę uwolnienia się od horrendalnych rachunków za prąd, bez zagrażania środowisku naturalnemu. Zacznij czerpać energię z OZE – korzystaj z odnawialnych zasobów przyrody.

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Oskar Stachnik zdobył złoty medal w konkursie rzutu dyskiem

Trzy medale AZS UMCS Lublin, jeden Agrosu Zamość i jeden Wisły Puławy na 100. PZLA Mistrzostwach Polski

W czwartek na stadionie w Bydgoszczy wystartowały 100. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy AZS UMCS Lublin pierwszego dnia trzykrotnie stawali na podium. Złoto wywalczył też sprinter Agrosu Zamość Dominik Kopeć.

Terapia na zdrowy sen. Tak leczą w Poniatowej

Terapia na zdrowy sen. Tak leczą w Poniatowej

Jest wygodne łóżko, miłe otoczenie i widok na las na ścianie. Nic, tylko spać. W takich warunkach zaburzenia snu, a konkretnie tzw. bezdech senny bada się, a później leczy się w szpitalu chorób płuc w Poniatowej.

UMCS ma nowych doktorów. Habilitowanych też
galeria

UMCS ma nowych doktorów. Habilitowanych też

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych. W czwartek w auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS odebrali tytuły naukowe z rąk rektora Radosława Dobrowolskiego.

Do wypadku doszło na ul. Rejowieckiej

Ale pech! Wypadek podczas egzaminu na prawo jazdy

36-latek zdawał egzamin praktyczny prawo jazdy na motocykl. Nie ukończył go, bo miał wypadek.

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
galeria

Będzie na czym zawiesić oko. Nowe eksponaty w muzeum. To prezent

Zostały już formalnie przekazane, ale jeszcze czeka je dokładna analiza. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie wzbogaciło się o nowe eksponaty.

Atrakcja goni atrakcję. Sprawdź weekendowe imprezy w regionie

Atrakcja goni atrakcję. Sprawdź weekendowe imprezy w regionie

Potańcówka, koncert punkowy, a może joga? Sprawdź co dzieje się w Lublinie w najbliższy weekend i zaplanuj gdzie się wybrać!

Schronisko nie dostało imienia, ale jest już nowa kierownik
Zamość

Schronisko nie dostało imienia, ale jest już nowa kierownik

Olga Tyrpa to nowa kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Wakat na tym stanowisku był od czasu śmierci wieloletniego szefa placówki - Piotra Łachno.

Po meczu z Piastem w Gliwicach Motor po raz drugi opuścił 2. LIGĘ
MAGAZYN

Zanim Lublin obejrzał ekstraklasę

Czekając na czwarty debiut lubelskiego Motoru na najwyższym krajowym ligowym poziomie.

Żółw na gigancie i spostrzegawczy rowerzysta

Żółw na gigancie i spostrzegawczy rowerzysta

Nietypowe zwierzę podczas przejażdżki po gminie Kazimierz Dolny znalazł jeden z mieszkańców powiatu puławskiego. - Z daleka myślałem, że to kamień - przyznaje rowerzysta. Okazało się, że to gad, który zwiał z podwórka jednej z mieszkanek Zbędowic.

7 i 8 września w Lublinie rozegrana zostanie trzecia edycja Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza we wrześniu w Lublinie, przyjadą mistrzowie świata

7 i 8 września odbędzie się w Lublinie trzecia edycja Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Oprócz gospodarza Bogdanki LUK do hali Globus zawitają: aktualny klubowy mistrz świata, mistrz Polski i zdobywca Pucharu CEV.

Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk

Prezydent Żuk z wotum zaufania. PiS na "nie"

18 radnych "za" z klubu prezydenckiego i 12 przeciw z PiS. Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał wotum zaufania. To wynik głosowania po przedstawieniu raportu o stanie miasta.

Parlamentarzyści, chrońcie media

Parlamentarzyści, chrońcie media

Powielamy apel największych wydawców medialnych do posłów, również z naszego regionu w sprawie krzywdzącej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, która ma wprowadzić dyrektywę Unii Europejskiej. W wielu krajach rozwiązania w tym zakresie są bezpieczniejsze dla wydawców. Polskie przystosowanie do tych wymogów może być szalenie groźne

Krzysztof Kubica po dwóch nieudanych sezonach we Włoszech ma wrócić do Polski i podpisać umowę z Motorem Lublin

Motor Lublin pozyska pomocnika, który dwa lata temu kosztował ponad milion euro?

Kolejny dzień i kolejne plotki odnośnie transferów do beniaminka PKO BP Ekstraklasy z Lublina. Krzysztof Kubica na dniach ma zostać nowym piłkarzem Motoru. 24-letni pomocnik ostatnio nie pograł za wiele we włoskim Benevento. Według portalu meczyki.pl sprawa powrotu piłkarza do Polski jest przesądzona.

Od czwartku do niedzieli w Łodzi rozegrany zostanie turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy

Polscy siatkarze grają z Brazylią w ćwierćfinale Ligi Narodów

Ćwierćfinałowym spotkaniem z Brazylią reprezentacja Polski siatkarzy rocznie udział w turnieju finałowym Ligi Narodów. Pierwszy gwizdek w czwartek o godzinie 20. W kadrze Polski jest rozgrywający Bogdanki LUK Lubin Marcin Komenda.

Huczwa Tyszowce wywalczyła awans do Hummel IV ligi po barażach, ale może nie zagrać na tym poziomie. Decyzja zapadnie w piątek

Sytuacja w Hummel IV lidze się komplikuje. Stal Poniatowa w okręgówce, Huczwa zdecyduje w piątek

Wydawało się, że wkrótce poznamy ostateczny skład Hummel IV ligi w sezonie 24/25, ale pewniacy do gry na tym poziomie jeszcze muszą uzbroić się w cierpliwość. Wiadomo, że na klasę okręgową zdecydowała się Stal Poniatowa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium