Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

11 czerwca 2024 r.
12:02

Jak obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie dbać o środowisko dzięki współpracy z Nasz Prąd?

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian zachodzących na naszej planecie, dlatego poszukujemy ekologicznych rozwiązań w wielu aspektach życia. Rosnące rachunki za prąd powodują, że wiele osób dodatkowo szuka wyjścia ze spirali narastających kosztów, odnajdując prawdziwą korzyść w odnawialnych źródłach energii. Co wspólnego mają rachunki z dbaniem o środowisko?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Okazuje się, że naprawdę sporo. OZE to jedno z haseł, o którym mówi się coraz częściej, a o popularności wykorzystania odnawialnych źródeł energii we własnych domach świadczy ilość montowanych paneli fotowoltaicznych – z roku na rok liczba ta rośnie w naprawdę szybkim tempie, obecnie sięgając ponad milion. Sprawdź, czy fotowoltaika to rozwiązanie dla Ciebie.

Wyjaśniamy, w jaki sposób ekologia idzie w parze z fotowoltaiką

Od lat wiemy, że elektrownie stanowią kolosalne obciążenie oraz zagrożenie dla środowiska. Zwłaszcza elektrownie węglowe, wykorzystujące do produkcji prądu surowce nieodnawialne, negatywnie wpływają na środowisko – są jedną z przyczyn zanieczyszczeń wody, powietrza oraz gleby. By nie dokładać swojej cegiełki do niszczenia przyrody, a także oszczędzić na rachunkach za prąd, masa osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie ilości generowanego zanieczyszczenia szkodliwym dwutlenkiem węgla przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, jakie dotychczas ponosiło się za prąd. Jak do tego dochodzi?

Fotowoltaiką określa się proces produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, które jest darmowym, a przy tym niewyczerpalnym źródłem energii (OZE). Pozyskanie opisywanej energii to proces, który rozpoczyna się na etapie montażu ogniw fotowoltaicznych, które w celu wytwarzania większej ilości energii łączy się w moduły. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Zostaje on przekazany do falownika, którego głównym zadaniem jest przekształcenie go w prąd zmienny, zgodny swoimi parametrami z tymi, które posiadają domowe gniazdka. Obecne w konstrukcji falowniki dokonują kontroli pracy instalacji, na bieżąco dopasowując parametry generowanego prądu do domowej sieci, ulegając wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. W efekcie zyskuje się przemyślane źródło energii elektrycznej, ograniczające emisję CO2 niemal do minimum.

Panele fotowoltaiczne – ekologia i ekonomia w jednym

Chociaż początkowa inwestycja w panele fotowoltaiczne wydaje się dość spora, warto spojrzeć na ich montaż w nieco szerszej perspektywie. Konstrukcja fotowoltaiczna składa się z materiałów takich jak między innymi miedź, aluminium oraz krzem, a ogniwa PV są dodatkowo objęte gwarancją w przedziale czasowym 15-30 lat. Szacuje się, że żywotność samej instalacji to minimum 25 lat. Z praktycznego punktu widzenia, poziom oszczędności uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i efektywności montowanej instalacji fotowoltaicznej. By obliczyć realny zysk, jaki przyniosą panele fotowoltaiczne, warto w tym celu skonsultować się z Nasz Prąd. To, co wyróżnia firmę na tle reszty przedsiębiorstw to fakt, że wykorzystuje własne, certyfikowane ekipy monterskie, które realizują montaż w ciągu zaledwie 14 dni. W związku z faktem, że firma działa na terenie całej Polski, każdy może skorzystać z jej usług i wyposażyć się w panele fotowoltaiczne. Gwarancja na montaż wynosi aż 15 lat, w momencie gdy inni usługodawcy oferują maksymalnie 2 lata. Również panele objęte są gwarancją, która sięga nawet 30 lat – to nawet o 10-15 lat więcej niż oferują inni! W przypadku gdy panele fotowoltaiczne ulegną uszkodzeniu, firma Nasz Prąd zajmie się ich serwisem i naprawą. Własny magazyn i grono specjalistów czyni przedsiębiorstwo godnym zaufania oraz wyróżniającym się na tle reszty podobnych działaczy w branży kompleksowym podejściem do klienta. Osoby decydujące się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z firmą Nasz Prąd dodatkowo mają możliwość monitorowania sieci bez dodatkowych opłat 24/7, w momencie gdy u innych firm opisywana usługa nierzadko ma swoją cenę.

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie obniżyć rachunki za prąd nawet o 80%! Aby jednak do tego doszło, warto dowiedzieć się więcej u ekspertów z branży OZE. Osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz doradztwem i serwisem, z pewnością będą w stanie doradzić najkorzystniejszą opcję. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to krok w stronę uwolnienia się od horrendalnych rachunków za prąd, bez zagrażania środowisku naturalnemu. Zacznij czerpać energię z OZE – korzystaj z odnawialnych zasobów przyrody.

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Falkon 2025. WieloŚwiaty
ZDJĘCIA I PROGRAM
galeria

Falkon 2025: Fantastyczna impreza w Lublinie

Kosmiczna kantyna rodem z Gwiezdnych Wojen z holoszachami, gry, pokazy, cosplay i poszukiwania odpowiedzi na bardzo ważne pytania. W Lublinie trwa Falkon 2025. WieloŚwiaty. Co jeszcze przed nami?

Daria Szynkaruk jest kapitanem MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po zaciętym spotkaniu pokonał Energę Start Elbląg

Paweł Tetelewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. MKS FunFloor wygrał w Elblągu z tamtejszą Energą Startem 28:26. Spotkanie było jednak bardzo zacięte.

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Nieudany wyjazd Górnika Łęczna do stolicy. W piątek na otwarcie 21. kolejki Betlic I Ligi podopieczni trenera Pavola Stano przegrali z Polonią Warszawa 1:2

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?
QUIZ

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?

Lubelszczyzna to region, który zachwyca swoim dziedzictwem kulturowym, bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu zarówno majestatyczne zamki i pałace, jak i urokliwe stare miasta, zabytkowe świątynie oraz miejsca owiane tajemnicą. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i architektury, nasz quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i odkryć nieznane zakątki tej niezwykłej części Polski!

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Mieszkanka Woli Burzeckiej w powiecie łukowskim zadzwoniła do naszej redakcji narzekając na zmniejszenie liczby zajęć dla seniorów w miejscowej świetlicy. To skutek zakończenia projektu w ramach Senior+. Zapytaliśmy w gminie o szansę na poszerzenie oferty.

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Mieszkaniec Kraśnika nie wybrał sobie najlepszych kompanów do wspólnego biesiadowania. Po imprezowej nocy okazało się, że nie ma już gości, ale także jego kosztowności.

Dżem w Puławach
koncert
23 marca 2025, 19:00

Dżem w Puławach

Niewiele jest w historii polskiego rocka zespołów, o których można powiedzieć, że są kultowe. Na pewno jednym z nich jest Dżem, który wystąpi 23 marca (niedziela) w Puławach.

Gmina chce połączyć widoczną na zdjęciu SP w Moniakach z położoną kilka kilometrów dalej podstawówką w Bobach-Kolonii
edukacja

Jedna podstawówka zamiast dwóch. Rodzice zaskoczeni

Bez dyskusji na komisji oświaty, spotkań z mieszkańcami, bez konsultacji - rada miejska w Urzędowie podjęła uchwałę o zamiarze połączenia dwóch szkół podstawowych, w Bobach-Kolonii i Moniakach. Administracyjnie zlikwidowana ma być ta pierwsza, a fizycznie ta druga.

Greccy mistrzowie stoner – rocka zagrają w Lublinie
koncert
21 czerwca 2025, 18:00

Greccy mistrzowie stoner – rocka zagrają w Lublinie

Greckie trio, 1000mods dołącza do składu festiwalu – Lublin Rock The Square Festival. Trio 1000mods to – obecnie – jeden z najpopularniejszych greckich rockowych składów.

Domowa awantura – telewizor wylądował na zaparkowanym aucie

Domowa awantura – telewizor wylądował na zaparkowanym aucie

40-latek pokłócił się z partnerką i niefortunnie wyładował swoją złość. Teraz nie tylko nie ma telewizora, ale grozi mu również surowa kara.

Blisko milion zł na kulturę. Miasto zdecydowało jakie projekty otrzymają dofinansowanie

Blisko milion zł na kulturę. Miasto zdecydowało jakie projekty otrzymają dofinansowanie

60 projektów z dofinansowaniem prawie miliona złotych. Zakończył się tegoroczny konkurs Miasto Kultury. Projekt ma na celu tworzenie i upowszechnianie kultury wśród mieszkańców Lublina.

Rolnicy zaleją mailami unijnych komisarzy. Chodzi o przyszłość handlu z Ukrainą

Rolnicy zaleją mailami unijnych komisarzy. Chodzi o przyszłość handlu z Ukrainą

Umowa handlowa z Ukrainą musi mieć niezwykle konserwatywny wymiar – twierdzi europoseł Krzysztof Hetman z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który wraz z rolnikami chce wspólnie wypracować nowe stanowisko i przekazać je władzom w Brukseli. Polityk stworzył już plan działania.

Kontrabanda w dostawczaku

Kontrabanda w dostawczaku

5,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy ukrytych w samochodzie dostawczym – to wynik kontroli funkcjonariuszy straży granicznej na terenie gminy Wierzbica. Wartość rynkowa kontrabandy została oszacowana na niemal 100 tys. złotych.

Padwa ma wolne, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z Jurandem

Padwa ma wolne, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z Jurandem

W 16. kolejce AZS AWF Biała Podlaska powalczy o punkty z Jurandem Ciechanów.

Falkon 2024
WYDARZENIE

Falkon 2025. WieloŚwiaty. Trzy dni z fantastyką (program)

Od ponad 20 lat Falkon dostarcza fantastycznych wrażeń. W ten weekend też ich nie zabraknie: będą spotkania z twórcami, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, warsztaty, pokazy i gry. To wszystko przez trzy dni w Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium