Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy w kwestii tzw. „babciowego”. Rodzice mogą dostać do 1,5 tys. złotych wparcia.
Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego bezapelacyjnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS głosowało blisko 400 tys. mieszkańców naszego regionu z 827 tys., którzy zdecydowali się pójść w niedzielę do urn. Kandydaci tej partii osiągnęli też najlepsze wyniki indywidualne, a w czołowej "10", aż osiem należy do nich. Na którego z kandydatów głosowano najchętniej?
18 z 33 radnych wybranych w niedzielnych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego to debiutanci. Najwięcej nowicjuszy do samorządu trafi z okręgu nr 4, obejmującego miasto Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, świdnicki, krasnostawski i włodawski. Cała szóstka, która zdobyła mandaty w sejmikowych ławach zasiądzie po raz pierwszy!
Do rozdania będą brzozy, świerki, sosny, buki oraz olchy. Wystarczy zgłosić się w piątek do jednego z 28 miejsc w Lubelskiem.
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Powiatu Biłgorajskiego. Ma w niej 12 na 21 mandatów. Może sprawować władzę samodzielnie.
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego zdobywając aż 47,17 proc. poparcia. Na PiS w regionie zagłosowało blisko 400 tysięcy wyborców. Partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego z 21 mandatami w 33-osobowym samorządzie będzie mogła rządzić samodzielnie. Sześciu radnych w Sejmiku mieć będzie Koalicja Obywatelska (19,18 proc.), pięciu Trzecia Droga – Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL (15,19 proc.), a jednego Konfederacja ( 8,66 proc.).
Są już pełne wyniki wyborów ze wszystkich gmin i 111 obwodów do głosowania w powiecie biłgorajskim. Podajemy, kto został już burmistrzem, kto wójtem, a gdzie szykuje się druga tura w niedzielę 21 kwietnia.
Jeśli kandydat na wójta lub burmistrza jest jeden, to w gminie nie odbywają się wybory, ale plebiscyty. W dawnym województwie zamojskim taka sytuacja była w kilku samorządach. I na stanowiskach pozostali tam dotychczasowi włodarze gmin.
W 2018 wygrał wybory na wójta Turobina. Ale 1 stycznia 2024 wieś odzyskała prawa miejskie, a Andrzej Kozina automatycznie stał się burmistrzem. W niedzielę w wyborach zapewnił sobie reelekcję.
To już pewne. W Tarnogrodzie (pow. biłgorajski) drugiej tury nie będzie. Wybory w pierwszej wygrał dotychczasowy burmistrz.
Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja od pięciu kadencji nie zdołał wygrać w pierwszej turze wyborów. W niedzielę 21 kwietnia w mieście nad Ładą będzie więc dogrywka i powtórka z 2018 roku.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie przestaje szukać dawców. Tym razem najbardziej brakuje grup 0 RhD – oraz A RhD –.
Jak dotąd 13 przypadków łamania ciszy wyborczej oraz dwa poważniejsze zdarzenia związane z zakłócaniem przebiegu wyborów odnotowała policja w regionie. Chodzi m.in. o próbę korupcji oraz wynoszenie kart do głosowania z lokalu.
Rządzi gminą nieprzerwanie od 2010 roku. Dwukrotnie musiał walczyć o głosy wyborców z konkurentami. W 2018 nie miał już żadnego, teraz również. Andrzej Placek może być więc pewien, że ponownie zostanie wójtem gminy Obsza. Poza nim w Lubelskiem jest jeszcze 26 innych takich „bezkonkurencyjnych” kandydatów na szefów samorządów.
Rolnicy po raz kolejny wyrażali swoje niezadowolenie z obecnej polityki rolnej. Odwiedzili biura poselskie w Lublinie i Biłgoraju oraz manifestowali przed gospodarstwami rolników z „Oszukanej wsi” i Rolniczej Solidarności.
Aż 218 zarzutów znalazło się w akcie oskarżenia, którym objęto 46 osób. To koniec śledztwa Prokuratury Okręgowej w Zamościu w sprawie grupy specjalizującej się w nielegalnym obrocie suszem i krajanką tytoniową.
Już 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Czy znów będzie rekordowa frekwencja, jak w wyborach parlamentarnych 15 października ubiegłego roku? Wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz radnych do rad miast, gmin, powiatów i województwa. Kto będzie nami rządził przez kolejne 5 lat?
W czwartek, 4 kwietnia, lotne brygady wkurzonych farmerów będą manifestować pod biurami poselskimi w całym regionie oraz przed gospodarstwami rolniczych liderów, którzy podpisali porozumienie w Jasionce. Manifestacji przed gospodarstwem może się spodziewać Wiesław Gryń, wiceszef „Oszukanej wsi” oraz Tomasz Obszański, przewodniczący rolniczej „Solidarności”. To nie koniec. Niezadowoleni rolnicy już zbieraj podpisy za odwołaniem rządu Donalda Tuska, a zamierzają zacząć akcję zbiórki nazwisk pod wnioskiem o referendum o wyjściu Polski z Unii Europejskiej.
Lubelska policja podsumowała święta. Na lubelskich drogach doszło do 11 wypadków drogowych, a ujawniono 51 nietrzeźwych kierowców.
W wielkanocny poniedziałek doszło do pożaru warsztatu samochodowego w powiecie biłgorajskim. Z żywiołem walczyło 7 zastępów straży pożarnej.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.
Kobiece zmagania będą w całości toczyć się na szosach województwa lubelskiego
W lany poniedziałek w Kazimierzu Dolnym na panny spadło tony wody, nawet z Wisły
Niespodzianka w poniedziałkowym finale Złotego Kasku. Bartosz Zmarzlik tym razem znalazł się daleko za podium – na siódmym miejscu. Pierwszy raz w karierze zawody w Opolu wygrał jednak inny zawodnik Orlen Oil Motoru – Dominik Kubera.
Tradycji stało się zadość. Strażacy OSP z Bełżyc nie zwiedli mieszkańców i przygotowali prawdziwy lany poniedziałek. Na wiernych wychodzących z kościoła, czekała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która ochoczo kultywowała tradycje polewania wodą panien... i nie tylko ich