Cech Rzemiosł Spożywczych zaprasza na 22. odsłonę Lubelskiego Święta Chleba. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 13 września w plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej.
Celem realizowanej od ponad dwóch dekad inicjatywy jest wymiana kulturowa i promocja lokalnych specjałów oraz popularyzacja i promocja regionu. Szczególną rolę w lokalnym święcie odgrywa Cebularz Lubelski ChoG, czyli tradycyjny regionalny przysmak, z tak zwanym Chronionym oznaczeniem geograficznym, nadanym przez Komisję Europejską.
- Chcemy Pokazać dobre polskie pieczywo i smakołyki cukiernicze z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym dobrym technologiom i recepturom. Oddać należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają i docenić tych, którzy potrafią się nim dzielić. Podziękować tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni i promować postawy racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba - opowiadają organizatorzy z Cechu Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.
Tegoroczna odsłona Święta Chleba odbędzie się 13 września w Muzeum Wsi Lubelskiej. Wydarzenie rozpocznie uroczysta msza święta o godz. 10. Na godz. 11 zaplanowano powitanie gości. W programie moc atrakcji: warsztaty dla całych rodzin, konkursy, pokazy i zabawy oraz Jarmark Produktu Regionalnego.
W tym roku inicjatywa przebiegnie pod hasłem "Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia". W trakcie trwania imprezy będzie można zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat - jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku.
Większość stoisk i atrakcji zostanie umieszczonych na terenie ekspozycji pt. "Miasteczko Prowincjonalne".