Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

15 grudnia 2017 r.
14:04

W przyszłym roku w CSK: Teatr, opera, muzyka i zakupy [program]

Centrum Spotkania Kultur
Centrum Spotkania Kultur (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Na koncert, na spektakl, albo na zakupy. Centrum Spotkania Kultur zaprasza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za CSK pierwszy pełny rok funkcjonowania instytucji.

– Mam głębokie przekonanie, że najlepsze dopiero przed nami – stwierdza Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za kulturę. Niewykluczone, że jedyna w regionie 1000-osobowa sala w przyszłym roku wielokrotnie się wypełni do ostatniego miejsca. W programie na 2018 koncerty, opery, spektakle i targi.

Teatr

– Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w budowie” to wydarzenie flagowe naszej instytucji bazujące na architekturze naszego budynku – podkreśla Piotr Franaszek, dyrektor CSK.

Od stycznia do kwietnia będziemy oglądać spektakle nominowane przez kapitułę konkursu „Złota kieszeń”. To „Gorset” Sceny Plastycznej KUL (24 stycznia, bilety od 20 zł), „Malowany ptak” w reż. Mai Kleczewskiej (4 lutego, bilety od 30 zł), „Chłopi” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (29 marca, bilety od 30 zł) i „Księgi Jakubowe” na podstawie powieści Olgi Tokarczuk w reż. Eweliny Marciniak (20 kwietnia, bilety od 40 zł).

A poza konkursem, jeszcze w styczniu, na scenie CSK także spektakl warszawskiego Och-teatru „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy. (20 stycznia, bilety od 75 zł), „Chiński Nowy Rok” w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca Youth Dance Company (27 stycznia, bilety od 30 zł) i Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili (30 stycznia, bilety od 140 zł).

– W marcu do CSK wróci też Moscow City Balet, a w czerwcu zobaczymy „Człowieka z La Manczy”, bardzo malowniczą produkcję w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – dodaje Franaszek.

Opera

Premiera „Orfeusza i Eurydyki” Mariusza Trelińskiego w ten weekend we Wrocławiu. Opera, gdzie „rzeczywistość sceniczną czaruje mistrz filmowego prowadzenia akcji” do Lublina przyjedzie we wrześniu.

– Rozmawiamy też o innych pozycjach – przyznaje Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej. – Chcieliśmy w Lublinie pokazać nasz zespół baletowy z muzyką na żywo w „Dziadku do orzechów” lub „Romeo i Julii”. zapraszam też na pierwsze dzieło operowe Leszka Możdżera tak świetnie odebrane przez wrocławską publiczność.

„Immanuel Kant” w CSK 29 czerwca i 1 lipca. Jazz spotyka się z operą, literatura z filozofią, a kostiumy przygotowała Ewa Minge.

Muzyka

Już 9 lutego „Siedem bram Jerozolimy” - koncert pod dyrekcją maestro Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Bilety wkrótce w sprzedaży.

Można już za to kupić bilety na Grzegorza Turnaua (13 stycznia, od 70 zł ), Piotra Nalepę Breakout Tour (21 stycznia, od 55 zł), Trebunie-Tutki & Urmuli Quintet z Gruzji (11 lutego), Kult akustycznie (11 marca, od 120 zł), Perfect (24 marca, od 90 zł).

W ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena 22 marca w Sali Operowej wystąpi amerykańska Buffalo Philharmonic Orchestra (bilety od 40 zł). A dzień później w archikatedrze zagra Szymanowski Quartet.

– Wstęp na koncert w katedrze jest bezpłatny – podkreśla dyrektor Franaszek.

A 5 maja prawdziwa gwiazda: Bobby McFerrin (bilety od 80 zł).

Zakupy

W pierwszej połowie roku nie zabraknie też przeglądu najlepszych dokumentów (15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, 14-20 maja) i zmagań konkursowych (na Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi - 20-26 maja - zgłosiło się 150 uczestników z całego świata).

Do tego showroom z rzeczami najlepszych polskich projektantów (otwarcie dziś) i cykliczne targi. Od dziś do niedzieli w przestrzeniach CSK East Ænd Art.

– Lokalni wytwórcy i najlepszy design. Oryginalne pomysły na prezenty – zachęca Barbara Wybacz z CSK.
Inny powód niż zakupy by w ten weekend wybrać się do CSK to spotkania i rodzinne warsztaty. – Można się jeszcze zapisywać – zachęca Wybacz.

Bilet na prezent

Kto w weekend kupi dwa bilety na jeden z koncertów czy spektakli dostanie prezent: jedno z wydawnictw Centrum Spotkania Kultur (płyta lub książka).

Pozostałe informacje

Diabelski wieczór na Węglinie
koncert
5 kwietnia 2025, 20:00

Diabelski wieczór na Węglinie

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu PERYFERIA, który odbędzie się w sobotę (5 kwietnia). W programie koncert „Tristis Diabolus” w wykonaniu Pawła Szamburskiego do tekstów Marcina Wichy.

Miażdżyca - cichy zabójca rozwijający się latami. Będą edukować na jej temat
NASZ PATRONAT

Miażdżyca - cichy zabójca rozwijający się latami. Będą edukować na jej temat

Już w sobotę w galerii Vivo odbędzie się finał akcji "Skonsultuj się z farmaceutą". Tematem tegorocznej edycji jest miażdżyca - podstępna choroba rozwijająca się w ciszy.

Wrotka dumnie pozuje już z dwoma jajkami

Wrotka dumnie pozuje już z dwoma jajkami

Jak już się zaczęło, to będzie się rozkręcać. W gnieździe sokołów na kominie lubelskiej elektrociepłowni są już dwa jajka.

Stal Kraśnik znowu odrobiła straty po przerwie

Stal Kraśnik odwróciła losy meczu z Hetmanem Zamość po przerwie

W Kraśniku znowu długo zanosiło się na niespodziankę. W trzecim meczu rundy wiosennej Stal po raz trzeci przegrywała do przerwy. Tym razem 0:1 u siebie z Hetmanem Zamość. Gospodarze długo nie mogli wyrównać, ale w ostatnim kwadransie jednak ta sztuka im się udała. A później poszło już z górki i niebiesko-żółci pokonali rywali 3:1.

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia