Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdziło wniosek wojewody lubelskiego na realizację Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. W związku z tym w naszym regionie powstaną trzy tego typu ośrodki za łączną kwotę 10,5 mln złotych.
Niedaleko ronda łączącego ul. Lubelską z drogą krajową nr 19, obwodnicą Lubartowa, rośnie nowy park handlowy. To będzie największy obiekt tego rodzaju w regionie. Pomieści nie tylko liczne sklepy, ale także gabinety medyczne i restauracje. Otwarcie jeszcze w tym roku.
Przez wiele lat służyła jako bezpieczne przejście między dwoma osiedlami. Prowadziła nad ruchliwą al. Tysiąclecia. Od 2012 roku pozostawała jednak niedostępna dla mieszkańców. Teraz zapadła decyzja o jej wyburzeniu. Kładka w dzielnicy Tatary, bo o niej mowa, niedługo przestanie istnieć.
Lublin wkrótce może zyskać nowy kompleks mieszkalno-usługowy w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego. Do Ratusza wpłynął wniosek o zezwolenie na inwestycję, która obejmuje budowę dwóch 14-kondygnacyjnych wież mieszkalnych połączonych częścią usługową.
W poniedziałek ruszyła 12. edycja Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina zdecydują, na co wydać 17 000 000 złotych. A pomysły na to, jak zagospodarować te pieniądze, można składać do 28 marca.
Nowa nawierzchnia, naprawa ogrodzenia – to tylko część prac, które rozpoczną się wkrótce na terenie kompleksu boisk "Orlik" w Dominowie.
Choć remont ulicy Popiełuszki zakończył się w listopadzie 2023 roku, na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Głowackiego już pojawiły się dziury. Jedna z mieszkanek zgłosiła nam, że przewróciła się tam wieczorem. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapewnia, że usterka zostanie naprawiona w ramach gwarancji.
Miasto Nałęczów kolej posiada tylko w teorii. W rzeczywistości najbliższa stacja znajduje się w zupełnie innej miejscowości, ok. czterech kilometrów do centrum uzdrowiska. Pojawiła się petycja o podjęcie kroków w stronę budowy nowych torów. Radni ją odrzucili.
Pod koniec stycznia rondo zostało otwarte dla ruchu. Ale przebudowa ulicy, przy której powstało, nie dobiegła końca. Od poniedziałku trzeba się więc szykować na kolejne utrudnienia na Lwowskiej w Zamościu.
Na 15 radnych 13 było za przeprowadzeniem referendum. Mieszkańcy gminy Obsza wypowiedzą się, czy chcą na swoim terenie farm wiatrowych, biogazowni i dużych instalacji fotowoltaicznych.
W ostatnich latach energia wiatrowa zyskuje na popularności w Polsce, choć wciąż budzi wiele emocji i kontrowersji. W województwie lubelskim, w gminie Trzydnik Duży, firma Res Global Investments planuje budowę farmy wiatrowej. Projekt ten, choć na wczesnym etapie, już teraz wywołuje dyskusje wśród mieszkańców i lokalnych władz. Czy inwestycja w energię wiatrową to szansa na rozwój regionu, czy źródło potencjalnych problemów? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej, rozmawiając z Kamilem Kwaśniakiem, Project Managerem firmy Res Global Investments.
To na co czekaliśmy, stało się faktem. Niezwykle pokaźna kwota trafia na konto Centrum Wsparcia Badań Klinicznych poprzez Agencję Badań Medycznych, a pochodząca z Krajowego Planu Odbudowy – tymi słowami rozpoczęto konferencję prasową, podczas której ogłoszono, że Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK) działające przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie otrzymało dotację w wysokości ponad 7,1 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój ośrodka, zatrudnienie nowych specjalistów oraz szkolenia dla pracowników.
Wygląda na to, że z rocznym poślizgiem, ale w końcu Zamość doczeka się pierwszej w mieście tężni solankowej. Wybrano już wykonawcę, który zrealizuje to zadanie z zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.
Dobre wieści dla handlujących na markuszowskim targu. Druga część placu także zostanie pokryta kostką brukową. Wykonawca jest już wybrany. Prace mają rozpocząć się wiosną. To wszystko w ramach tzw. rewitalizacji Markuszowa.
Spacerując po zmroku ulicą Wrońską można poczuć niepokój. Radny proponuje dodatkowe oświetlenie tej ulicy. Ratusz to przeanalizuje.
Ryk pił, zapach spalin i widok ściętych drzew towarzyszy od kilku dni dzielnicy Wrotków w Lublinie. Wszystko za sprawą, prac które zbulwersowały lokalnych mieszkańców, odbywających się na działce tuż obok zakładów Lubella.
Miasto Lublin rozpoczęło procedurę odstąpienia od umowy z wykonawcą projektu wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego.
Zamiast kolizyjnego przejazdu, tunel pod torami – te plany bialskich urzędników wywołują ostry sprzeciw mieszkańców osiedla Za Torami. Ratusz nie zamierza przedłużać konsultacji społecznych, ale obiecuje coś innego.
Nowy skwer integracyjny powstanie w Lublinie. W rejonie ul. Herbowej miasto utworzy kolejne „Miejsce dla Ciebie”, przeznaczone głównie dla seniorów i dzieci. Wśród atrakcji znajdzie się siłownia plenerowa oraz drewniany domek w kształcie liścia.
Dzielnica za Cukrownią to emblematyczna miejscówka dla przemysłowego Lublina końca XIX wieku. Małe domki obecnie ustępują miejsca inwestycjom infrastrukturalnym.