Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

Baner przeciw nowej biogazowni zawisł na jednym z budynków tuż przy Urzędzie Gminy w Kurowie

Boją się odoru i biogazowni. Nie chcą zmian w planie

Mieszkańcy gminy złożyli liczne uwagi do proponowanych zmian planistycznych, które pozwoliłby na rozbudowę gospodarstw rolnych i lokalizację dużych biogazowni. Przeciwnicy inwestycji zawiesili nawet skierowany w stronę radnych baner "mówimy nie biogazowni!"

Będzie lepsza droga nad zalew. Prace już ruszyły
Zamość
galeria

Będzie lepsza droga nad zalew. Prace już ruszyły

Chaszcze zostały wykarczowane, stara siatka zdemontowana, szpecące budy wyburzone, teren jest równany. Trwa przebudowa tzw. drogi do strzelnicy, czyli m.in. fragmentu prowadzącego do zalewu miejskiego w Zamościu.

Dawny klub "No Mercy" zostanie przekształcony w oddział chełmskiego muzeum. Dodatkowo powstanie tam przestrzeń spotkań dla mieszkańców, gdzie będą mogli spędzać czas w klimatycznej kawiarni lub na kolejowym skwerze.

Nowa wizytówka miasta? Jest pomysł na „No Mercy”

Od lat budynek stoi pusty, ale wreszcie wiadomo, jaką funkcję pełnić będzie dawny klub „No Mercy”. Do kształtu przyszłego projektu przyczynili się także mieszkańcy.

Czy głos mieszkańców ma znaczenie?
film

Czy głos mieszkańców ma znaczenie?

W poniedziałek 23 września ruszyło głosowanie w XI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Jaki wpływ ma ta inicjatywa na życie w mieście? Jak podchodzą do niej miejscy radni? Czy uważnie analizują pomysły proponowane przez mieszkańców? Na te pytania odpowiada nam miejska radna z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka - Anna Glijer.

Świdnik nieustannie działa na rzecz "zielonej" przyszłości. Wymiana dachów w placówkach oświatowych na terenie powiatu to kolejny krok w tę stronę.

Świdnik kontynuuje zielone inwestycje – czas na wymianę dachów

Starostwo Powiatowe w Świdniku właśnie podpisało umowę na termomodernizację dachów w trzech szkołach, aby również te budynki mogły w przyszłości korzystać z zielonej energii, dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych

Sypnęli kasą, aby rolnicy mieli lepszy dojazd do pól
galeria

Sypnęli kasą, aby rolnicy mieli lepszy dojazd do pól

Zarząd województwa wydaje blisko 1,8 mln złotych, aby rolnicy mieli lepszy dojazd do pól. Dotację na budowę lub modernizację dróg dojazdowych otrzymało 11 gmin.

141 pomysłów na miasto. Rusza głosowanie w budżecie obywatelskim
Lublin

141 pomysłów na miasto. Rusza głosowanie w budżecie obywatelskim

Jak co roku mieszkańcy Lublina zagłosują w budżecie obywatelskim. System przyjmuje już pierwsze głosy. Do wyboru dziesiątki projektów, a do wydania niemal 15 mln zł. Co mieszkańcy mogą zmienić w stolicy Lubelszczyzny?

Ulica Główna w Lublinie rzeczywiście wymaga remontu
Lublin

Ulice i chodniki do remontu. Miasto szuka wykonawców

Wygląda to źle i trzeba sytuację poprawić. Miasto szuka wykonawców remontów dwóch ulic i chodników. Termin na składanie ofert to początek października.

Będą przystanki na Kampusie Zachodnim UMCS. Kiedy dojedzie tam autobus? Nie wiadomo

Będą przystanki na Kampusie Zachodnim UMCS. Kiedy dojedzie tam autobus? Nie wiadomo

Studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej mogą być zadowoleni. W pobliżu Kampusu Zachodniego mają powstać nowe przystanki, które miasto sfinansuje ze środków zewnętrznych. Kiedy już to się stanie, wydziały uczelni zlokalizowane przy ulicy Głębokiej zostaną obsłużone przez sieć komunikacji miejskiej

Niezwykły autobus. Blisko 25 metrów długości i dwa przeguby. W niedzielę na testach w Lublinie

Niezwykły autobus. Blisko 25 metrów długości i dwa przeguby. W niedzielę na testach w Lublinie

Długi na 25 metrów, elektryczny i podwójnie przegubowy. To autobus marki Solaris, który od czwartku 19 września mieszkańcy Lublina mogą spotkać na ulicach miasta. W mieście pojawił się za sprawą trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Mają już dość psujących się szlabanów. Gmina prosi o wiadukt

Mają już dość psujących się szlabanów. Gmina prosi o wiadukt

W czwartek doszło do awarii na przejeździe kolejowym w gminie Końskowola. Według naszych Czytelników, wiadukt nie podnosił się przez ponad pół godziny, co całkowicie zablokowało ruch na drodze powiatowej. Władze gminy przyznają, że takie problemy zdarzają się tutaj regularnie. I proponują rozwiązanie

Instalacja paneli fotowoltaicznych to istotny krok w kierunku uczynienia powiatu bardziej przyjaznym środowisku. Beneficjentami tej inwestycji są dwie okoliczne placówki.

Świdnik oszczędza energię. Przybyło paneli na budynkach publicznych

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku oraz Dom Pomocy Społecznej w Krzesimowie zyskały nowe instalacje fotowoltaiczne. Panele mają na celu zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana w środę
Krasnystaw

Trzy boiska do remontu. Siłownia też będzie poprawiona

Wydadzą trochę ponad 1,9 mln zł, ale z własnego budżetu wyłożą jedynie 10 procent tej kwoty. Dzięki dużej dotacji z Polskiego Ładu Krasnystaw wyremontuje trzy boiska i odnowi nawierzchnię siłowni zewnętrznej.

Kładka na ul. Filaretów w Lublinie

Remont trwał 9 miesięcy. Od dziś kładka na Filaretów otwarta

Trochę to trwało i komplikowało życie mieszkańcom miasta, ale od dzisiejszego poranka, po trwającym 9 miesięcy remoncie, kładka przy ul. Filaretów jest już otwarta.

Długo na to czekali. Budowa boisk przy SP nr 3 coraz bliżej finiszu
Puławy
galeria

Długo na to czekali. Budowa boisk przy SP nr 3 coraz bliżej finiszu

Pod koniec września zakończyć mają się trwające od jesieni zeszłego roku prace przy budowie kompleksu boisk sportowych dla Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Brzechwy w Puławach.

Farma wiatrakowa w Kraśniku oficjalnie otwarta. Dostarczy prąd do 16 tysięcy gospodarstw
galeria

Farma wiatrakowa w Kraśniku oficjalnie otwarta. Dostarczy prąd do 16 tysięcy gospodarstw

Szczere pola między Kraśnikiem a Dąbrową Bór, a na nich… siedem 200 metrowych wiatraków. To one mają zapewnić niemal 25 MW energii, co pozwoli na obsłużenie 16 tysięcy gospodarstw w regionie. W środę 18 września przedstawiciele firm realizujących inwestycję oraz lokalne władze dokonali wspólnie otwarcia farmy. Na uroczystości pojawił się Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska. To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne powiatu – mówią zgodnie inwestor, samorządowcy i wiceminister.

Na brakujące krzesełka i zdezelowane stoły do gry w szachy i warcaby zwrócił uwagę radny Piotr Gawryszczak.

Zniszczone stoły, krzesełka do gry w szachy i warcaby już nie będą straszyły. Wiemy, kiedy zostaną naprawione

Stoły i krzesełka służące do gry w szachy i warcaby, znajdujące się na placu Litewskim, od lat chętnie używane są przez mieszkańców Lublina. Na ich spore zużycie i kiepski stan zwrócił uwagę miejski radny Piotr Gawryszczak (PiS). – Trochę wstydzę się przed zwracającymi mi uwagę przybyszami z innych miast, że w centrum naszego pięknego grodu znajdują się tak zdewastowane urządzenia – napisał w interpelacji do prezydenta Lublina, prosząc o szybką interwencję.

W 2020 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego w Kraśniku powstały miejsca parkingowe przy ul. Wyszyńskiego.
KRAŚNIK

420 tysięcy złotych do podzielenia na 7 dzielnic

Do 30 września mieszkańcy Kraśnika mogą składać wnioski do nowego Budżetu Obywatelskiego. Po ocenie formalnej i merytorycznej projekty zostaną poddane pod głosowanie, które rozpocznie się 22 października i potrwa dwa tygodnie. Miasto na siedem dzielnic ma do podzielnia 420 tys. złotych, po 60 tys. na każdą dzielnicę.

Mieszkańcy zgłaszają swoje niezadowolenie z powodu licznych kamieni zalegających na niedawno odnowionej nawierzchni. Niedopatrzenie przypisują wykonawcy, a pytania kierują do urzędników odpowiedzialnych za nadzór inwestycji.

Nowa nawierzchnia, a już pierwsze skargi. Ul. Krępiecka do poprawki?

„Czyżby nowe standardy w budowie dróg?”- pyta jeden z mieszkańców, widząc kamienie na ul. Krępieckiej w Świdniku. Jak wygląda sytuacja w rzeczywistości?

Uroczyste symboliczne otwarcie mostu odbyło się 16 września

Można jechać. Most przebudowany, wstęga przecięta

Został otwarty kilka tygodni temu, ale w poniedziałek zorganizowano z tej okazji uroczystość. Na gruntownie przebudowanym moście w Chomęciskach Dużych przecięto wstęgę, a obiekt został poświęcony

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!