Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
62 obrazy, 88 rysunków, 56 fotografii – prace Zdzisława Beksińskiego z Muzeum Historycznego w Sanoku wczoraj przyjechały do Muzeum Lubelskiego. Wystawę „Bezpośrednie mówienie snu” można oglądać od piątku.
We wtorek zaczyna się rekrutacja do przedszkoli. Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat przygotowano ponad 5 tys. miejsc. Około 25 z nich zarezerwowano dla maluchów, które w przedszkolu będą także nocowały.
Dziewięć osób przeniesiono na niższe stanowiska, a cztery pożegnały się z pracą. To bilans zmian na kierowniczych stołkach w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Rozmowa z prof. Jerzym Bartmińskim, emerytowanym pracownikiem UMCS, laureatem nagrody „Zasłużony dla Polszczyzny".
Rozmowa z Kacprem Domżałem z Bike Cafe – pierwszej, mobilnej, rowerowej kawiarni w mieście.
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na monodram poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej w wykonaniu Mirelli Rogozy-Biel. Przedstawienie „Ja, Maria”, prezentowane w ramach cyklu „Teatr Jednego Aktora” zobaczymy w niedzielę, 28 lutego, o godz. 17.
Ustalone są już reguły podziału tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Ratusz przyspiesza nabór projektów, który ma potrwać od 14 marca do 14 kwietnia. Głosować będzie można na więcej projektów, niż teraz. Zmienione będą też zasady głosowania internetowego.
Zaczął się nabór pomysłów na wydarzenia tegorocznej, dziesiątej już Nocy Kultury. Zgłosić się może każdy, kto ma coś do zaproponowania: od firm, przez organizacje po osoby prywatne. Nabór potrwa do 15 marca.
13 wieczorów z filmami. Dzień w dzień. A nawet dwa razy na dzień. Studenckie Konfrontacje Filmowe zaczynają się 26 lutego i potrwają do 6 marca.
Oliwia, Julia i Kamila oraz 42 ich rówieśników spędzają drugi tydzień ferii w DK Kalinowszczyzna w planie mają m.in. wycieczkę do kina, centrum zabaw, czy teatru.
Jesteśmy w stanie położyć się w śpiworach w Ratuszu – mówią aktorzy Teatru Andersena, którzy we wtorek zażądali od miasta konkretnej daty przeprowadzki. O swej siedzibie mówią, że dla nich jest udręką, a dla widzów zagrożeniem. I w teatrze, i w Ratuszu padło wczoraj wiele słów, ale zamiast tego, gdzie i kiedy trafi Andersen pewne jest tylko to, że temperatura sporu rośnie.
Już w przyszłym roku zadzwonić może dzwonek w nowym segmencie szkoły przy ul. Nałkowskich. Stanie się tak, jeśli jeszcze w marcu radni zarezerwują pieniądze na rozpoczęcie budowy. Za to już w środę dowiemy się, kto za ile chce zaprojektować nową szkołę na Czubach.
Rysunki, obrazy, grafiki, kolaże z archiwum Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie od 24 lutego będzie można oglądać w Galerii pod Czwórką.
Trwa proces Daniela B., oskarżonego o wyłudzenia przy organizowaniu wakacji dla studentów. W sprawie poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób. Mężczyzna miał zdefraudować ponad 85 tys. zł.
Rozmowa z Tomaszem Barszczem, prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Lublinie.
Dom Kultury LSM zaprasza na spotkanie z wybitnym polskim reżyserem Krzysztofem Zanussim, twórcą „Życia jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową”. Spotkanie będzie połączone z promocją książki Zanussiego „Strategia życia…” oraz projekcją wspomnianego filmu.
Już ponad 500 wizyt zarezerwowali interesanci w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w ciągu nieco ponad miesiąca ich działalności – poinformował Urząd Miasta, który zobowiązany był do zorganizowania sieci takich punktów.
Listę 25 najpilniejszych inwestycji na Czechowie Północnym otrzymały wczoraj władze miasta.
W piątek, 26 lutego o godz. 20 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach muzycznego cyklu Jazz.Lub. Wydarzenie będzie miało miejsce w Piwnicach Centrum Kultury.
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kolejną projekcję w ramach cyklu Kino za Rogiem. W piątek, 26 lutego o godz. 18 zobaczymy film w reżyserii Waldemara Krzystka – „Fotograf”.
Psychoterapeuci z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej czekają na wszystkich, którzy chcą skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Akcja trwa do 28 lutego
Do połowy października odnowiona ma być al. Kompozytorów Polskich od ronda przy Orfeuszu do al. Solidarności. Naprawione będą też wiadukty. Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na te prace. Najczarniejszy dla kierowców scenariusz zakłada, że oba wiadukty będą zamknięte jednocześnie
Andrzej Odyniec został dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
– 1 marca spotykamy się o godz. 17 na placu Litewskim, aby wziąć udział w największym Marszu Żołnierzy Wyklętych w Polsce – zachęcają organizatorzy z ONR Brygada Lubelska i Fundacji im. Kazimierza Wielkiego.
Dziennikarze i fotoreporterzy z 39 redakcji, w tym zagranicznych, skorzystali z możliwości wglądu do dokumentów agenta SB „Bolka”. Zaprezentowano je wczoraj w czytelni Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.