(fot. Maciej Kaczanowski)
Zespół Chonabibe włączył się do projektu „Szlachetna Paczka”. Muzycy przygotowali świąteczny prezent dla niepełnosprawnej 26-latki. Dzisiaj darczyńcy pakowali paczkę w studio nagraniowym przy ul. Kruczej.
– Pierwszy raz bierzemy udział w tej akcji – przyznaje Albert Pyrgies, menadżer lubelskiego zespołu Chonabibe. – To wyszło bardzo spontanicznie. Nasz fan a jednocześnie wolontariusz „Szlachetnej Paczki” zapytał czy nie chcielibyśmy się zaangażować. A ponieważ uczestniczymy w akcjach charytatywnych to również w tę postanowiliśmy się włączyć.
– Razem wybraliśmy się na zakupy. Zabrałem też swoją córkę – mówi Hubert „Jahdeck” Pyrgies, wokalista Chonabibe. – Sprawiło nam to ogromną frajdę. Cieszymy się, że możemy komuś pomóc i umilić świąteczny czas.
Przygotowane przez zespół rzeczy trafią do 26-letniej niepełnosprawnej mieszkanki Lublina. – Pani Adriana jest absolwentką uczelni medycznej. Śpiewa w chórze, gra na pianinie i flecie poprzecznym – opisuje osobę dla której przygotowywany jest prezent Maja Wieczorek, wolontariuszka „Szlachetnej Paczki”. – Pani Adriana ma problemy z chodzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Nie może znaleźć pracy. Udziela korepetycji.
26-latka prosiła m.in. o kijki trekkingowe. – Ponieważ ułatwiłyby jej chodzenie – wyjaśnia wolontariuszka „Szlachetnej Paczki”. – Chciała również dostać pendrive, aby móc zapisywać pliki muzyczne i materiały do korepetycji. Prosiła także o żywność i ubrania.
Paczka zostanie przekazana w sobotę. Ponieważ finał tegorocznej akcji zaplanowano właśnie na 9 i 10 grudnia.
Zasada akcji, która organizuje Stowarzyszenie Wiosna jest prosta. Uczestnicy przygotowują „Szlachetne paczki” dla konkretnych osób w potrzebie – wielodzietnych rodzin, samotnych rodziców czy też osób starszych.
W naszym województwie na darczyńców czeka wciąż ponad 100 rodzin. – Z ich znalezieniem musimy zdążyć do piątku – mówi Maja Wieczorek.
* Należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Na stronie internetowej znajduje się lista rodzin, które nie znalazły jeszcze swoich darczyńców. Obok krótkiej historii jest lista potrzeb przygotowana przez wolontariusza „Szlachetnej Paczki” podczas spotkań z rodziną.
* „Szlachetną Paczkę” można wesprzeć także na inne sposoby – wpłacając darowiznę lub zostając Inwestorem Społecznym dla konkretnego rejonu.
* Pomóc można również dzieciom, zostając darczyńcą w siostrzanym programie „Szlachetnej Paczki” – Akademii Przyszłości i ufundować konkretnemu dziecku całoroczne zajęcia w Akademii. Do Akademii trafiają dzieci, które pochodzą z niezamożnych rodzin, mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie.