Z uwagi na zmianę warunków atmosferycznych miasto zdecydowało, że na ulicach lublina pozostanie mniej rowerów miejskich.
Od połowy listopada (czyli piątku 15 listopada) na ulicach Lublina, do dyspozycji użytkowników pozostanie 100 rowerów miejskich. Jednoślady będą rozlokowane po różnych stacjach na terenie miasta.
– Czas funkcjonowania miejskiej wypożyczalni w takiej formie będzie uzależniony od pogody oraz zainteresowania – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.
W tym sezonie (od pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca do 14 listopada) rowery miejskie wypożyczono ponad 157 tys. razy, liczba nowych użytkowników wynosi blisko 11,3 tys., a pokonany dystans to prawie 545 tys. km. W ubiegłym roku, w analogicznie podobnym okresie mieliśmy 152 tys. wypożyczeń, 485 tys. przejechanych km oraz 21,3 tys. aktywnych użytkowników.
– Tegoroczną nowością były rowery elektryczne, które wypożyczono 2995 razy, a użytkownicy przejechali na nich 18 485 kilometrów – dodaje Góźdź.
Użytkownicy najchętniej wybierali stacje na:
- Osmolicka / Słoneczny Wrotków (liczba zwrotów: 5208);
- Piłsudskiego / MPWiK (liczba zwrotów: 4759);
- Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska (liczba zwrotów: 3614);
- Stacja Vivo Lublin (liczba zwrotów: 3174);
- Tysiąclecia / Plac Zamkowy (liczba zwrotów: 3101)
W szczycie sezonu Lubelski Rower Miejski dysponuje 625 rowerami, w tym znajdziemy 15 dziecięcych i 10 elektrycznych rozlokowanych na 131 stacjach, w tym 46 pasywnych.
System Lubelskiego Roweru Miejskiego połączony jest z komunikacją miejską poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA. Dzięki temu posiadacze biletu okresowego mają możliwość bezpłatnego korzystania z LRM przez 30 min dziennie. Natomiast użytkownicy Lubelskiej Karty Miejskiej mają specjalny cennik wypożyczeń oraz abonamentów.