Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

W "Optimie” trenują zawodniczki w wieku od 9 do 29 lat (Wojciech Nieśpiałowski)

Dziewczyny na medal

Mają na koncie po kilka medali, setki godzin spędzonych na treningu i mnóstwo wyrzeczeń. Ale nie odpuszczają. Ich cel to powrót do Ekstraklasy.

Kamil Pytlak, członek Stowarzyszenia "Dzielny Tata” z Puław
 (Maciej Kaczanowski)

Jesteśmy ojcami, a nie bankomatami

Chcą zmiany polskiego prawa rodzinnego, które - jak twierdzą - dyskryminuje ojców. Walcząc o prawo do wychowywania swoich dzieci, chcą pokazać, że ojciec \"nie jest tylko od zarabiania pieniędzy”

Większość zdjęć
 - ok. 70 procent - powstanie w Muzeum Wsi Lubelskiej. Na terenie skansenu powstało siedem wybudowanych od podstaw obiektów: drewniane chałupy, gliniana chata, urząd, jest też fasada budynku. Ekipa rozpocznie tu prace na początku października. Ze względu na konieczności uchwycenia wszystkich pór roku ich realizacja potrwa do lata 2015 roku. Na koniec część scenografii zostanie spalona. Na Lubelszczyźnie zostanie też nakręcona część plenerów (Wojciech Nieśpiałowski)
galeria

Miłość w nieludzkich czasach. Smarzowski nagra "Wołyń" w lubelskim skansenie

Wojciech Smarzowski, reżyser takich filmów jak \"Wesele”, \"Róża” i \"Drogówka”, zaczyna prace przy kolejnym filmie. Tym razem zajmie się tematyką rzezi wołyńskiej. Większość zdjęć do \"Wołynia” powstanie na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej

 (Jacek Szydłowski)
galeria

Walka o kontrakt dla armii trwa. Rekord wystawców na Salonie Przemysłu Obronnego

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazał się wyjątkowy. Na kieleckiej imprezie pojawiła się rekordowa liczba wystawców. Jedną z dominujących grup byli producenci śmigłowców, w tym PZL-Świdnik i Agusta Westland.

 (Maciej Kaczanowski)

Prezes kopalni Bogdanka: Węgiel to nasza przyszłość

Rozmowa ze Zbigniewem Stopą, prezesem zarządu LW Bogdanka

Wołyń Redivivus: Wchodzimy do lasu, wychodzimy z cmentarza

Wołyń Redivivus: Wchodzimy do lasu, wychodzimy z cmentarza

Przez dwa tygodnie karczowali, kopali, skrobali, szorowali i malowali. Krok po kroku wyrywali polskie cmentarze ukraińskim lasom. Zapalali zebrane w zbiórkach na lubelskich cmentarzach znicze. Spali w internatach, na parafiach, w namiotach. Nikt się nie skarżył, nikt nie narzekał. Wrócą za rok.

I Ty możesz być kandydatem. Wybory samorządowe w pigułce
galeria

I Ty możesz być kandydatem. Wybory samorządowe w pigułce

Trwa kampania. Do urn pójdziemy 16 listopada. Czy wiesz, że możesz założyć komitet wyborczy i wystartować w samorządowych wyborach jako kandydat?

 (Maciej Kaczanowski)

Jan Rydzak: Nie przeszkodziło nam nawet tornado

Rozmowa z Janem Rydzakiem, reprezentantem Polski w lacrosse

Zawody siłaczy nad Zalewem Zemborzyckim obejrzała tylko garstka widzów (Krzysztof Skoczylas)

Życie po Pudzianie. Strongmani przegrali z MMA

Zawody strongmanów w ostatnich latach straciły na popularności, ale w dalszym ciągu są efektowną dyscypliną, w której duże sukcesy osiągają Polacy.

Przez dwa w Lublinie można było sprzedawać do Muzeum Powszechnego niepotrzebne graty (Maciej Kaczanowski)

Muzeum z zakurzonego pudełka. Jakie wspomnienia sprzedali mieszkańcy Kaliny?

Przez dwa w Lublinie można było sprzedawać do Muzeum Powszechnego niepotrzebne graty. Zbędne wspomnienia. Dobre wspomnienia. A nawet pamięć o bliskich. W ramach projektu artystycznego Muzeum Powszechne kupiło w ten sposób ludzkie historie. I historię Kalinowszczyny.

 (Archiwum)

Emerytura w Polsce: Ile dostaniesz na stare lata?

Większość Polaków nie wie, ile ze swojej pensji odkłada co miesiąc na starość. W badaniu Gfk Polonia z 2010 roku tylko jedna na osiem osób trafnie wskazała wysokość składki emerytalnej odprowadzanej z wynagrodzenia. A niedawno musieliśmy decydować o części naszych pieniędzy na emeryturę. Tak właściwie, nie wiedząc o czym

 (www.krolowamleka.pl)

Królowa Mleka 2014: To nie konkurs miss, tu liczy się "mleczna” wiedza

Rozmowa z Katarzyną Gajownik z Józefowa (pow. łukowski), pierwszą Królową Mleka w Polsce

Jak się okazuje, dobrym miejscem na łowy jest także województwo lubelskie (Maciej Kaczanowski)

Polscy Łowcy Burz piorunom nie odpuszczają. Lubelskie dobrym miejscem na łowy

Jest ich ponad 40. Mieszkają w całej Polsce. Zajmują się głównie ostrzeganiem przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. By zrobić zdjęcie trwającej burzy potrafią przejechać nawet kilkaset kilometrów.

Trzy córki od świętego Jana

Trzy córki od świętego Jana

O przydrożnych krzyżach i kapliczkach opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.

Józef Piłsudski z dowódcą 4. Armii gen. Leonardem Skierskim podczas przeglądu Grupy Uderzeniowej, Dęblin 13-15 VIII 1920 r. ( Z: J. L. ENGLERT, G. NOWIK, MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSU)

Józef Piłsudski w Puławach. Stąd wyszedł rozkaz do zwycięstwa

O pobycie Józefa Piłsudskiego w Puławach opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.

Premiera programu "W poszukiwaniu rekina giganta” we wtorek, 26 sierpnia o godz. 18 na Discovery Channel (Discovery Channel)

Nurkowanie z rekinami nie należy do najbezpieczniejszych zajęć na świecie

Andy Casagrande to jeden z najsłynniejszych twórców programów dokumentalnych poświęconych dzikim zwierzętom. Specjalizuje się w filmowaniu rekinów.

Katarzyna Dąbrowska z zespołem (Mike Azria, Clint Hanaway)

Z Lublina do Los Angeles. Jak się robi karierę muzyczną w USA?

Rozmowa z Katarzyną \"Kapri” Dąbrowską, pochodzącą z Lublina wokalistką i założycielką zespołu Side Effect z Los Angeles.

Bianka Zalewska (Konrad Falęcki)

Jeśli ja nie pokażę tej wojny, to kto? Rozmowa z Bianką Zalewską

Rozmowa z pochodzącą z Białej Podlaskiej Bianką Zalewską, reporterką ukraińskiej stacji Espreso TV.

Janowiec, ostatni prywatny zamek w PRL-u

Janowiec, ostatni prywatny zamek w PRL-u

Ruiny ogromnego zamku w Janowcu nad Wisłą (Lubelskie) jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku należały do prywatnej osoby, inżyniera Leona Kozłowskiego. Oprowadzał gości i przekazywał legendę o Czarnej Damie, córce dawnych właścicieli, która zabiła się, z miłości do biednego rybaka, odrzuconego przez jej rodziców.

Poczet sztandarowy 13 Batalionu Saperów podczas obchodów 20-lecia bitwy kaniowskiej i święta pułkowego 2 Pułku Saperów Kaniowskich - w okresie, gdy pułk był batalionem - 11 maja 1938 r. Sztandarowy z francuskim sztandarem chor. Piotr Rosowski–Reński (Z archiwum S. Konopki)

Nie chciał walczyć przeciw rodakom. O bohaterze I wojny światowej

O I wojnie światowej i jednym z jej bohaterów opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.

Działanie biogazowni jest w dużej mierze sterowane komputerowo (Ewelina Burda)

W woj. lubelskim powstało pięć biogazowni. W czym są lepsze od wiatraków?

Energię elektryczną i ciepło można z powodzeniem produkować nawet z kiszonej kukurydzy. Czy skorzystają z tego indywidualne gospodarstwa rolne?

Henryk Antoni Cioczek
dr n. med., pisarz, specjalista chorób nowotworowych i internista. Urodzony w Lublinie, mieszka w Nowym Jorku, autor licznych prac naukowych i artykułów społeczno-kulturalnych. Od 1997 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską, właściciel prywatnych przychodni medycznych w NY, lekarz konsultant Maimonides Medical Center w NY.
 (Wojciech Nieśpiałowski)

Sprowadził do Lublina noblistę i odkrywcę podwójnej helisy DNA

Rozmowa z dr. Henrykiem Cioczkiem, internistą-onkologiem i pisarzem.

 (Archiwum)

Cebularz z oscypkiem kontra hamburgery

Cebularz lubelski jest 37 produktem, którego wyrób jest chroniony prawem unijnym. Czy dorówna sławą góralskim oscypkom? – Może być remis. A wasz cebularz z naszym oscypkiem może wykończyć hamburgery – śmieje się Wojtek Komperda. Baca, który od kilku lat promuje oscypki na międzynarodowych targach żywności Salone Del Gusto w Turynie.

Buraki, chmiel, agrest - to my. Taką mapę dostanie każdy chętny

Buraki, chmiel, agrest - to my. Taką mapę dostanie każdy chętny

Buraki cukrowe, owies, chmiel, miód pitny, pasieki, porzeczki, maliny i agrest – to my. Jesteśmy chyba najsmakowitszym zakątkiem Polski. Tak przynajmniej wynika z mapy, jaką narysowali na zamówienie rządu jedni z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci. Każdy pierwszak ją dostanie. Każdy ją dostanie!

 (Archiwum)

Zyta Gilowska - lubelski Ratusz czy Belweder?

Ledwo poinformowaliśmy, że działacze Prawa i Sprawiedliwości rozważają kandydaturę Zyty Gilowskiej na prezydenta Lublina, a już media obiegła wieść, że była wicepremier i minister finansów jest szykowana na prezydenta… Polski.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium