Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mają na koncie po kilka medali, setki godzin spędzonych na treningu i mnóstwo wyrzeczeń. Ale nie odpuszczają. Ich cel to powrót do Ekstraklasy.
Chcą zmiany polskiego prawa rodzinnego, które - jak twierdzą - dyskryminuje ojców. Walcząc o prawo do wychowywania swoich dzieci, chcą pokazać, że ojciec \"nie jest tylko od zarabiania pieniędzy”
Wojciech Smarzowski, reżyser takich filmów jak \"Wesele”, \"Róża” i \"Drogówka”, zaczyna prace przy kolejnym filmie. Tym razem zajmie się tematyką rzezi wołyńskiej. Większość zdjęć do \"Wołynia” powstanie na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej
Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazał się wyjątkowy. Na kieleckiej imprezie pojawiła się rekordowa liczba wystawców. Jedną z dominujących grup byli producenci śmigłowców, w tym PZL-Świdnik i Agusta Westland.
Rozmowa ze Zbigniewem Stopą, prezesem zarządu LW Bogdanka
Przez dwa tygodnie karczowali, kopali, skrobali, szorowali i malowali. Krok po kroku wyrywali polskie cmentarze ukraińskim lasom. Zapalali zebrane w zbiórkach na lubelskich cmentarzach znicze. Spali w internatach, na parafiach, w namiotach. Nikt się nie skarżył, nikt nie narzekał. Wrócą za rok.
Trwa kampania. Do urn pójdziemy 16 listopada. Czy wiesz, że możesz założyć komitet wyborczy i wystartować w samorządowych wyborach jako kandydat?
Rozmowa z Janem Rydzakiem, reprezentantem Polski w lacrosse
Zawody strongmanów w ostatnich latach straciły na popularności, ale w dalszym ciągu są efektowną dyscypliną, w której duże sukcesy osiągają Polacy.
Przez dwa w Lublinie można było sprzedawać do Muzeum Powszechnego niepotrzebne graty. Zbędne wspomnienia. Dobre wspomnienia. A nawet pamięć o bliskich. W ramach projektu artystycznego Muzeum Powszechne kupiło w ten sposób ludzkie historie. I historię Kalinowszczyny.
Większość Polaków nie wie, ile ze swojej pensji odkłada co miesiąc na starość. W badaniu Gfk Polonia z 2010 roku tylko jedna na osiem osób trafnie wskazała wysokość składki emerytalnej odprowadzanej z wynagrodzenia. A niedawno musieliśmy decydować o części naszych pieniędzy na emeryturę. Tak właściwie, nie wiedząc o czym
Rozmowa z Katarzyną Gajownik z Józefowa (pow. łukowski), pierwszą Królową Mleka w Polsce
Jest ich ponad 40. Mieszkają w całej Polsce. Zajmują się głównie ostrzeganiem przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. By zrobić zdjęcie trwającej burzy potrafią przejechać nawet kilkaset kilometrów.
O przydrożnych krzyżach i kapliczkach opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.
O pobycie Józefa Piłsudskiego w Puławach opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
Andy Casagrande to jeden z najsłynniejszych twórców programów dokumentalnych poświęconych dzikim zwierzętom. Specjalizuje się w filmowaniu rekinów.
Rozmowa z Katarzyną \"Kapri” Dąbrowską, pochodzącą z Lublina wokalistką i założycielką zespołu Side Effect z Los Angeles.
Rozmowa z pochodzącą z Białej Podlaskiej Bianką Zalewską, reporterką ukraińskiej stacji Espreso TV.
Ruiny ogromnego zamku w Janowcu nad Wisłą (Lubelskie) jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku należały do prywatnej osoby, inżyniera Leona Kozłowskiego. Oprowadzał gości i przekazywał legendę o Czarnej Damie, córce dawnych właścicieli, która zabiła się, z miłości do biednego rybaka, odrzuconego przez jej rodziców.
O I wojnie światowej i jednym z jej bohaterów opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
Energię elektryczną i ciepło można z powodzeniem produkować nawet z kiszonej kukurydzy. Czy skorzystają z tego indywidualne gospodarstwa rolne?
Rozmowa z dr. Henrykiem Cioczkiem, internistą-onkologiem i pisarzem.
Cebularz lubelski jest 37 produktem, którego wyrób jest chroniony prawem unijnym. Czy dorówna sławą góralskim oscypkom? – Może być remis. A wasz cebularz z naszym oscypkiem może wykończyć hamburgery – śmieje się Wojtek Komperda. Baca, który od kilku lat promuje oscypki na międzynarodowych targach żywności Salone Del Gusto w Turynie.
Buraki cukrowe, owies, chmiel, miód pitny, pasieki, porzeczki, maliny i agrest – to my. Jesteśmy chyba najsmakowitszym zakątkiem Polski. Tak przynajmniej wynika z mapy, jaką narysowali na zamówienie rządu jedni z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci. Każdy pierwszak ją dostanie. Każdy ją dostanie!
Ledwo poinformowaliśmy, że działacze Prawa i Sprawiedliwości rozważają kandydaturę Zyty Gilowskiej na prezydenta Lublina, a już media obiegła wieść, że była wicepremier i minister finansów jest szykowana na prezydenta… Polski.