Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O referendum ludowym z 1946 roku opowiada Robert Och, historyk.
Rozmowa z ks. Janem Burasem, założycielem Centrum Integracji Zamłynia na Wołyniu.
Mój syn mówi: Mamo ciesz się, przecież młode się poniewierają, zanim dostaną się na wybieg – śmieje się pani Krystyna, która w niedzielę wystąpi jako jedna z modelek na pokazie mody dla seniorów. – Żeby tylko się nie przewrócić. Chociaż może i to byłoby atrakcją, bo by się największe brawa dostało – mówi pani Zofia. Widzom doradzać będą eksperci od mody, urody, zdrowia i fryzur.
Artur Dziurman, aktor, reżyser, a także założyciel Teatru Aktora Niewidomego opowiada o swojej pasji.
173 kandydatów będzie rywalizować o fotele prezydentów i burmistrzów 43 miast województwa lubelskiego
O żołnierzu podziemia z Baranowa opowiada Robert Och, historyk.
72 godziny, w trakcie których pokonaliśmy Niemców i zremisowaliśmy ze Szkotami wystarczyły, żeby Polacy zmienili zdanie na temat piłkarzy i zakochali się w jedenastu facetach ubranych w biało-czerwone stroje, ganiających za piłką.
O tym, jak władza walczyła z Kościołem opowiada Robert Och, historyk.
Policja co pewien czas sprzedaje używane auta: ostatnio zarówno samochody oznakowane jak też nie. Jeździli nimi policjanci z prewencji i wydziału kryminalnego. Wszystkie auta są wyrejestrowane. Mają uszkodzenia np. po kolizji albo są niesprawne technicznie.
Niecały miesiąc pozostał do głosowania, w którym mieszkańcy Lublina będą wybierać prezydenta. Przyjrzeliśmy się temu, co do tej pory kandydaci mówili na temat swojego programu, zamierzeń i wizji rozwoju miasta.
Rozmowa z kapitanem Piotrem Mazurkiem, dowódcą okrętu ORP \"Lublin”.
Rozmowa z Katarzyną Długosz, nowojorską psychoterapeutką.
Rozmowa z dr. nauk wet., magistrem prawa Piotrem Listosem, pracownikiem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, biegłym w Sądzie Okręgowym w Lublinie.
We wtorek o północy minął termin zgłaszania kandydatów na radnych. Do 17 października komitety mają czas na zgłoszenie osób, które będą walczyły o fotele prezydentów, burmistrzów i wójtów. Część ugrupowań karty odsłoniła już wcześniej, inne z podaniem nazwisk czekają do ostatniej chwili. Większość z nich jednak kampanię wyborczą już rozpoczęła.
Miały być swego rodzaju wizytówką i witać podróżnych lądujących na lubelskim lotnisku. Zdjęcia landartów Jarosława Koziary obiegły cały świat. Dzieła artysty musiały jednak zniknąć z powodu programu ochrony susła perełkowanego, który występuje na tym terenie
Gdyby dziś na ulicach Lublina przeprowadzić sondę i spytać, jak wygląda herb województwa lubelskiego, lub kiedy województwo zostało utworzone – mało kto by wiedział. A właśnie obchodzimy rocznicę – województwo liczy sobie już 540 lat i co oczywiste zmieniało się – także terytorialnie. A herb?
Rozmowa z Krzysztofem Cugowskim, wokalistą Budki Suflera.
Naród naszych żołnierzy ubiera, naród żywi, naród zbroi. To gdzie jest państwo? - pytają w Maniewiczach na Wołyniu. Z całego obwodu maniewickiego zmobilizowano 285 ludzi. 26 z nich zginęło.
Rok 1945: XVI-wieczny obraz Matki Bożej Latyczowskiej zakonnice wiozą pociągiem towarowym z Łucka do Lublina. Obraz jest owinięty w koce i ukryty w kuchennym kredensie. Rok 1984: kolejne przewiezienie obrazu na terenie Lublina też odbywa się w tajemnicy. Rok 2014: jutro nikt dzieła ukrywać nie będzie. Obraz zostanie przeniesiony do kościoła na ul. Bursztynowej w uroczystej procesji
Słodko-kwaśny, delikatnie nasycony dwutlenkiem węgla, o lekkim, żółtym zabarwieniu. Na naszych oczach rodzi się polski cydr, a raczej jabłecznik
Rozmowa z Bogdanem Szabatem, hodowcą psów z Tomaszowa Lubelskiego.
Hanna Szymanderska, autorka kilkudziesięciu książek kucharskich i Grzegorz Komendarek, kucharz z serialu "Złotopolscy, zginęli tragicznie w wypadku samochodowym.
Korki na mieście, tłok w komunikacji miejskiej i głośne imprezy - wyraźnie widać i słychać, że studenci wracają do Lublina. Ale dzięki nim zapełniają się nie tylko ulice, ale też budżet miasta i jego mieszkańców
O tym, jak upamiętniano imię Józefa Piłsudskiego opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.
Rozmowa z Hanna Luburgh, koszykarką AZS UMCS