Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przez dwa w Lublinie można było sprzedawać do Muzeum Powszechnego niepotrzebne graty. Zbędne wspomnienia. Dobre wspomnienia. A nawet pamięć o bliskich. W ramach projektu artystycznego Muzeum Powszechne kupiło w ten sposób ludzkie historie. I historię Kalinowszczyny.
Większość Polaków nie wie, ile ze swojej pensji odkłada co miesiąc na starość. W badaniu Gfk Polonia z 2010 roku tylko jedna na osiem osób trafnie wskazała wysokość składki emerytalnej odprowadzanej z wynagrodzenia. A niedawno musieliśmy decydować o części naszych pieniędzy na emeryturę. Tak właściwie, nie wiedząc o czym
Rozmowa z Katarzyną Gajownik z Józefowa (pow. łukowski), pierwszą Królową Mleka w Polsce
Jest ich ponad 40. Mieszkają w całej Polsce. Zajmują się głównie ostrzeganiem przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. By zrobić zdjęcie trwającej burzy potrafią przejechać nawet kilkaset kilometrów.
O przydrożnych krzyżach i kapliczkach opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.
O pobycie Józefa Piłsudskiego w Puławach opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
Andy Casagrande to jeden z najsłynniejszych twórców programów dokumentalnych poświęconych dzikim zwierzętom. Specjalizuje się w filmowaniu rekinów.
Rozmowa z Katarzyną \"Kapri” Dąbrowską, pochodzącą z Lublina wokalistką i założycielką zespołu Side Effect z Los Angeles.
Rozmowa z pochodzącą z Białej Podlaskiej Bianką Zalewską, reporterką ukraińskiej stacji Espreso TV.
Ruiny ogromnego zamku w Janowcu nad Wisłą (Lubelskie) jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku należały do prywatnej osoby, inżyniera Leona Kozłowskiego. Oprowadzał gości i przekazywał legendę o Czarnej Damie, córce dawnych właścicieli, która zabiła się, z miłości do biednego rybaka, odrzuconego przez jej rodziców.
O I wojnie światowej i jednym z jej bohaterów opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
Energię elektryczną i ciepło można z powodzeniem produkować nawet z kiszonej kukurydzy. Czy skorzystają z tego indywidualne gospodarstwa rolne?
Rozmowa z dr. Henrykiem Cioczkiem, internistą-onkologiem i pisarzem.
Cebularz lubelski jest 37 produktem, którego wyrób jest chroniony prawem unijnym. Czy dorówna sławą góralskim oscypkom? – Może być remis. A wasz cebularz z naszym oscypkiem może wykończyć hamburgery – śmieje się Wojtek Komperda. Baca, który od kilku lat promuje oscypki na międzynarodowych targach żywności Salone Del Gusto w Turynie.
Buraki cukrowe, owies, chmiel, miód pitny, pasieki, porzeczki, maliny i agrest – to my. Jesteśmy chyba najsmakowitszym zakątkiem Polski. Tak przynajmniej wynika z mapy, jaką narysowali na zamówienie rządu jedni z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci. Każdy pierwszak ją dostanie. Każdy ją dostanie!
Ledwo poinformowaliśmy, że działacze Prawa i Sprawiedliwości rozważają kandydaturę Zyty Gilowskiej na prezydenta Lublina, a już media obiegła wieść, że była wicepremier i minister finansów jest szykowana na prezydenta… Polski.
Ponad 34 tysiące kibiców zobaczyło na Stadionie Miejskim we Wrocławiu towarzyski mecz pomiędzy miejscowym Śląskiem i Borussią Dortmund (0:3). Niemiecki klub, nawet po odejściu Roberta Lewandowskiego, ma w Polsce wielu kibiców, których wciąż przyciągają nazwiska Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka
- W pierwszym momencie nie wiedzieliśmy, co nas czeka, idea przerastała nasze możliwości. Mnóstwo rzeczy było na wariackich papierach, ale był entuzjazm. No i co najważniejsze, widzowie kupili naszą ideę - mówi Piotr Kotowski, rektor Letniej Akademii Filmowej, która właśnie odbywa się w Zwierzyńcu
W USA jest także szlaban na nasze jabłka. Po prostu nie znajdują się na liście owoców dopuszczonych do wwozu z naszego kraju
W Bazylice Narodzenia NMP pod posadzką nawy głównej archeolodzy odnaleźli nietkniętą kryptę. Spoczywa tam prawdopodobnie ksiądz wschodniego obrządku. Mają nadzieję, że natkną się na grób samego Daniela Romanowicza, króla Rusi, który zmarł w Chełmie w 1264 roku
O prawie 12 proc. spadła u nas w ciągu roku liczba zawieranych małżeństw. Drastycznie wzrosła natomiast liczba rozwodów, aż o 33 proc.
Kilkuletni chłopiec najadł się psianki, bo rosła w ogródku i miała ładne jagódki. Nad Zalewem Zemborzyckim barszczem Sosnowskiego poparzyło się dwóch chłopców. Jakie rośliny są trujące? Jak chronić dzieci?
Rozmowa z Piotrem Tomalą, himalaistą z Lublina, zdobywcą Broad Peak
O Puławach swojej młodości opowiada Mikołaj Spóz, regionalista.
O niszczącej potędze rzeki opowiadają Mikołaj Spóz, regionalista i Robert Och, historyk.