Dwie działki w strefie inwestycyjnej o łącznej powierzchni ponad 5 ha wystawił na sprzedaż Urząd Miasta Kraśnik
Konsekwentnie budujemy wizerunek naszego miasta jako miejsca przyjaznego inwestorom – podkreśla burmistrz Wojciech Wilk. – Przedsiębiorcy zawsze mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony władz lokalnych. Miasto oferuje swoją pomoc na każdym etapie prowadzonej inwestycji. Wypracowaliśmy mocne atuty, posiadamy wykwalifikowaną kadrę, bo Kraśnik to miasto z bogatą historią przemysłową, a teraz dochodzi jeszcze coraz lepszy układ komunikacyjny.
Urząd ogłosił przetargi na sprzedaż działek w Strefie Inwestycji Kraśnik. – Są przeznaczone pod zabudowę produkcyjną lub magazynową – dodaje Daniel Niedziałek z kancelarii burmistrza. – Dodatkowym atutem jest fakt, że jeszcze w tym roku obszar ten zostanie skomunikowany z północną obwodnicą Kraśnika, a niedługo potem z drogą ekspresową S19.
Pierwsza działka – przy ul. Długiej, o powierzchni 1,7 ha – znajduje się „w sąsiedztwie pojedynczych zabudowań oraz terenów użytkowanych rolniczo” – czytamy w dokumentach magistratu. „Usytuowana jest w odległości około 200 m od drogi powiatowej trasy Kraśnik – Popkowice oraz około 1,5 km od głównej ulicy miasta – ul. Urzędowskiej.” Ma kształt regularny, zbliżony do prostokąta. Cena wywoławcza wynosi 910 tys. zł.
Druga nieruchomość, którą chce sprzedać urząd miasta składa się z dwóch działek ”tworzących zwarty kompleks gruntów o regularnym kształcie”. Dojazd do niej możliwy jest od strony ul. Długiej. Cena wywoławcza to 1,7 mln zł.
W pobliżu wystawionych na sprzedaż nieruchomości przebiega linia elektroenergetyczna, gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna i teletechniczna.
W kraśnickiej strefie działa już kilka firm. W tym roku doszły kolejne dwie. W marcu br. blisko 2-hektarową działkę kupiła warszawska spółka Heron „zajmująca się robotyzacją i automatyzacją procesów przemysłowych”. Natomiast w kwietniu inwestor z branży meblowej nabył od miasta trzy działki o łącznej powierzchni 4,3 ha. W ciągu 2 lat powstanie na nich nowoczesna szwalnia. Jak dodają urzędnicy „zakład wspólnie wybudują i uruchomią znane w mieście firmy Jokpol i Jobon”.