Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 lipca 2017 r.
8:58

Ruszył festiwal "Dwa Brzegi". Wśród gości Jerzy Stuhr, Agnieszka Holland i Borys Szyc

W Kazimierzu Dolnym rozpoczęła się 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Program obfituje nie tylko w projekcje filmowe, ale również w koncerty i spotkania z gwiazdami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na konferencji otwarcia, która odbyła się w sobotnie południe, dyrektorzy poszczególnych instytucji współpracujących przy organizacji festiwalu przedstawili zarys programu „Dwóch brzegów”.

- Zapraszamy do galerii wystaw czasowych w gmachu głównym na wystawę Tadeusza Chyły. Artysty, którego wszyscy państwo znają jako satyryka, pieśniarza, aktora, a my pokazujemy go jako malarza.  Tadeusz Chyła odszedł 3 lata temu i pierwszy raz będzie możliwość zobaczenia ponad 70 jego prac – tłumaczyła Agnieszka Zadura, Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego - Zapraszamy również na drugi brzeg, do zamku w Janowcu, gdzie można podziwiać wystawę fotografii pani Kamili Mazurkiewicz - Osiak. Jest to fotografka astronomiczna, czyli przenosząca nas w inne światy – podsumowała Zadura.

 Wydarzenia na „Dwóch Brzegach” odbywają się nie tylko w Kazimierzu i Janowcu, ale również w Mięćmierzu – malowniczej wsi położonej tuż za Kazimierzem.

- Łącznie będziemy mieli siedem koncertów i dwie wystawy – tłumaczył Bartłomiej Pniewski, właściciel „Galerii Klimaty” - W związku z tym, że ten rok jest rokiem Wisły postanowiliśmy zaproponować taki właśnie cykl filmowy w „Galerii Klimaty”. Będzie do obejrzenia „Rejs”, „Awans” oraz dwa historyczne filmy przedwojenne. Przy okazji zapraszam od wtorku do piątku na prelekcje Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego. Będziemy mówić o związkach Kazimierza i ludzi Kazimierza z Wisłą – dodał Pniewski.

"Dwa Brzegi” to połączenie różnych dziedzin sztuki. W miasteczku, gdzie nie ma nawet sali kinowej główną rolę odgrywa jednak film, o czym opowiadała dyrektor artystyczna festiwalu, Grażyna Torbicka.

- Program filmowy jest jak zawsze bardzo bogaty. Wielkie Kino ma 850 miejsc, dwa małe kina po 250. W każdym z kin w miasteczku festiwalowym jest po 6 projekcji. Na Małym Rynku codziennie o 21 odbywa się projekcja – tłumaczyła - ponieważ bohaterem sekcji „I Bóg stworzył aktora…” jest w tym roku Andrzej Seweryn to filmy z jego udziałem będziemy oglądać na festiwalu. Proponujemy państwu takie filmy, które on zrealizował za granicą z udziałem gwiazd światowego kina. Będą to m.in. „Genealogia zbrodni” i „Indochiny”. Dodatkową atrakcją jest to, że w czwartek o 23 Andrzej Seweryn wystąpi w  monodramie „Wokół Szekspira”. Oprócz Andrzeja Seweryna na Dwa Brzegi przyjadą Agnieszka Holland, Jan Peszek, Jerzy Stuhr, Dawid Ogrodnik, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Robert Gliński, Magdalena Boczarska, Arkadiusz Jakubik – podsumowała Torbicka.

Oprócz projekcji filmowych i wystaw odbędą się również koncerty. Codziennie na Dużym Rynku o godz. 20 występują artyści, którzy czerpią inspiracje z muzyki tradycyjnej albo z folku miejskiego. Innym punktem festiwalowego programu jest cykl „Niesfilmowani”, czyli spotkania z autorami książek, które mają potencjał na stanie się motywem dzieła filmowego.

 Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” to wydarzenie nie tylko dla twórców i widzów, ale również dla mieszkańców Kazimierza Dolnego. Znaczenie imprezy dla Kazimierzaków wyjaśnił Burmistrz Miasteczka, Andrzej Pisula.

- Wielu naszych mieszkańców, wiele osób które prowadzą działalność gospodarczą ale są również fanami filmów, będzie miało możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu.  Szczególnie cieszymy się z tego, że przyjeżdża do nas tak wielu znakomitych gości, a my mamy możliwość pokazania na nowo naszego miasteczka – mówił Pisula -  Wiemy, że państwo przyjeżdżacie do Kazimierza Dolnego po pierwsze dlatego, że tutaj jest umiejscowiony festiwal z wielkimi tradycjami, ale również dlatego, że jest to miejsce magiczne i chcecie do niego wracać – podsumował.

Program filmowy i opis wydarzeń „Dwóch Brzegów”

Pozostałe informacje

​Kompleks zabiegów FullFace – przywróć młodość swojej twarzy

​Kompleks zabiegów FullFace – przywróć młodość swojej twarzy

Piękna, młodzieńcza skóra to marzenie wielu kobiet. Z upływem lat skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, a kontur twarzy ulega zmianie. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom estetycznym, można skutecznie zatrzymać czas i przywrócić twarzy jej naturalne piękno. Klinika FullFace stworzyła unikalny kompleks zabiegów FullFace, który zapewnia kompleksowe odmłodzenie i harmonizację rysów twarzy.

Zabójca z Glinnika uniknie więzienia. Postępowanie umorzone
galeria

Zabójca z Glinnika uniknie więzienia. Postępowanie umorzone

Mirosław B. (50 l.), który brutalnie zabił swoją żonę i teściową, decyzją Sądu Okręgowego w Lublinie, nie zostanie osądzony. Ze względu na jego stan zdrowia, postępowanie karne wobec niego umorzono. Biegli uznali, że w chwili zdarzenia był niepoczytalny.

Czym jest leasing pracowników tymczasowych?

Czym jest leasing pracowników tymczasowych?

Leasing pracowników tymczasowych to model zatrudnienia, w którym agencja pracy tymczasowej rekrutuje i formalnie zatrudnia pracowników, a następnie „wypożycza” ich do innych firm na określony czas. Firma korzystająca z tych usług, zwana pracodawcą użytkownikiem, zleca pracownikom konkretne zadania, ale nie staje się ich formalnym pracodawcą. Wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem – takie jak podpisywanie umów, wypłata wynagrodzeń, odprowadzanie składek ZUS czy organizacja badań lekarskich – pozostają po stronie agencji. Pracownik tymczasowy wykonuje pracę pod kierownictwem pracodawcy użytkownika, ale jego stosunek pracy jest związany z agencją.

Główne zalety diagnostyki RTG w stomatologii

Główne zalety diagnostyki RTG w stomatologii

Współczesna stomatologia korzysta z zaawansowanych technologii obrazowania, które pozwalają na precyzyjną ocenę stanu uzębienia oraz okolicznych struktur anatomicznych. Dzięki narzędziom diagnostycznym lekarze dentyści mogą podejmować lepsze decyzje dotyczące planu leczenia. Jakie możliwości i udogodnienia niosą ze sobą nowoczesne techniki obrazowe? Poznaj różne rodzaje badań i dowiedz się, jak właściwie wygląda ich przebieg.

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać - gdzie warto się udać do pracy w Niemczech?

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać - gdzie warto się udać do pracy w Niemczech?

Od znajomości języka niemieckiego po wiedzę, gdzie znaleźć aktualne oferty pracy - poszukiwanie możliwości zarobkowych u naszych sąsiadów nie jest łatwym zadaniem. Chcąc Ci je ułatwić, zebraliśmy w jednym miejscu garść wskazówek, które przybliżą Ci niemiecki rynek pracy.

Ból kolana – co zrobić?

Ból kolana – co zrobić?

Ból kolana to powszechny problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku i poziomu aktywności fizycznej. Często jest wynikiem urazu, przeciążenia lub zmian zwyrodnieniowych. Ból w kolanie może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby szybko zareagować i podjąć odpowiednie kroki w leczeniu.

Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestycja za ponad 11 milionów złotych w dwie szkoły i przedszkole w Chełmie

Ponad 11 milionów złotych – tyle wynosi dofinansowanie, jakie miasto Chełm otrzymało na modernizację energetyczną trzech placówek oświatowych. Umowę na realizację tego ekologicznego przedsięwzięcia podpisano 2 kwietnia w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W wydarzeniu uczestniczyły m.in. Dorota Cieślik, II zastępca prezydenta Chełma, oraz Dorota Zawadzka-Stępniak, prezes Zarządu NFOŚiGW.

Rzymskie denary i inne skarby trafią do Muzeum Narodowego w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Rzymskie denary i inne skarby trafią do Muzeum Narodowego w Lublinie

Niecodzienne znalezisko archeologiczne w gminie Annopol. Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Annopol „SZANSA” odkryli skarby sprzed wieków – od czasów epoki brązu po nowożytność. Wśród nich są wyjątkowo cenne rzymskie denary, które już wkrótce trafią do Muzeum Narodowego w Lublinie.

Diabelski wieczór na Węglinie
koncert
5 kwietnia 2025, 20:00

Diabelski wieczór na Węglinie

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu PERYFERIA, który odbędzie się w sobotę (5 kwietnia). W programie koncert „Tristis Diabolus” w wykonaniu Pawła Szamburskiego do tekstów Marcina Wichy.

Miażdżyca - cichy zabójca rozwijający się latami. Będą edukować na jej temat
NASZ PATRONAT

Miażdżyca - cichy zabójca rozwijający się latami. Będą edukować na jej temat

Już w sobotę w galerii Vivo odbędzie się finał akcji "Skonsultuj się z farmaceutą". Tematem tegorocznej edycji jest miażdżyca - podstępna choroba rozwijająca się w ciszy.

Wrotka dumnie pozuje już z dwoma jajkami

Wrotka dumnie pozuje już z dwoma jajkami

Jak już się zaczęło, to będzie się rozkręcać. W gnieździe sokołów na kominie lubelskiej elektrociepłowni są już dwa jajka.

Stal Kraśnik znowu odrobiła straty po przerwie

Stal Kraśnik odwróciła losy meczu z Hetmanem Zamość po przerwie

W Kraśniku znowu długo zanosiło się na niespodziankę. W trzecim meczu rundy wiosennej Stal po raz trzeci przegrywała do przerwy. Tym razem 0:1 u siebie z Hetmanem Zamość. Gospodarze długo nie mogli wyrównać, ale w ostatnim kwadransie jednak ta sztuka im się udała. A później poszło już z górki i niebiesko-żółci pokonali rywali 3:1.

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium