Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Coraz mniej osób zajmuje się hodowlą koni. Unijne dotacje do rasowych klaczy pokrywają tylko część kosztów utrzymania zwierzęcia. W naszym regionie korzysta z nich tylko około dwustu hodowców.
W gminie Kraśnik kończy się montaż kolektorów słonecznych na domach i budynkach użyteczności publicznej. Tego typu urządzenia pojawią się na co piątym budynku.
Były konie, kury, kuropatwy, króliki a nawet szczenięta. Poza tym podczas niedzielnego Dnia Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli koło Puław można było zobaczyć najnowszy sprzęt rolniczy, kupić sadzonki krzewów i kwiatów i… zjeść kiełbaskę z grilla.
190 wystawców przyjedzie do Końskowoli na Dzień Drzwi Otwartych. Impreza, którą organizuje Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego obędzie się w niedzielę.
Tylko do piątku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dotacje dla młodych rolników. Chętnych jest o wiele mniej niż pieniędzy.
W Polsce masowo wymierają pszczoły – alarmują pszczelarze. I wskazują winnych: stosowane przez wielu rolników środki ochrony roślin nowej generacji. O sprawie pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Dziś opinia Tadeusza Sabata, prezesa Polskiego Związku Pszczelarskiego.
Wypadkom w rolnictwie ulegają najczęściej osoby w wieku 40-59 lat – wynika z danych KRUS. Najczęstsza przyczyną tych zdarzeń jest upadek, zarówno z wysokości jak też chociażby na śliskiej nawierzchni.
Roboty udojowe zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie koło Zamościa. Imprezę zaplanowano na początek lipca.
Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić las na swoich gruntach mogą otrzymać pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 1 czerwca w biurach ARiMR będą przyjmowane wnioski. W ubiegłym roku w naszym województwie najwięcej chętnych na tego typu pomoc było w powiatach chełmskim i bialskim.
Małżeństwo z Łuszczowa Drugiego, które od 8 lat hoduje trzodę chlewną, znalazło się wśród laureatów konkursu KRUS-u. Doceniono także gospodarstwa z gmin Niemce i Bełżyce.
Czy wyglądająca jak sok jabłkowy mieszanka kilkudziesięciu bakterii i grzybów, rzeczywiście może zrewolucjonizować rolnictwo całego świata? Szukając odpowiedzi \"karmiłam” złocistym płynem kwiaty doniczkowe, koty, a nawet gości.
Jak zostać rolnikiem? Na początek trzeba mieć ziemię, rolnicze wykształcenie i pomysł na prowadzenie gospodarstwa. Potem, by skorzystać z unijnych dopłat, trzeba się jeszcze ubezpieczyć w KRUS.
Jeszcze tylko przez tydzień można starać się o przyznanie dopłat za 2011 rok. Mimo to rolnicy z Lubelszczyzny się nie spieszą. Do lubelskiego oddziału ARiMR nie wpłynęła dotąd nawet połowa wniosków.
Dziś w godz. 10–12 na pytania naszych Czytelników dotyczące uprawy i ochrony roślin, regulaminu działkowego będzie odpowiadać dr Anna Michowska. Wystarczy zadzwonić pod numer tel. 81 532 72 52.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła właśnie konkurs fotograficzny \"Rolnik - człowiek sukcesu”. Agencja czeka na prace, które dokumentują zmiany, które zaszły na polskiej wsi od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej.
75 tysięcy złotych – tyle mogą dostać osoby, które niedawno rozpoczęły lub dopiero planują rolniczą działalność. W zeszłym roku z takiej dotacji skorzystało 1170 mieszkańców naszego województwa.
Po raz pierwszy od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, nasi rolnicy mogą w tym roku składać wnioski o dopłaty bezpośrednie zarówno na formularzach papierowych, jak i przez Internet.
W tym roku, po raz pierwszy od chwili wstąpienia do Unii Europejskiej, polscy rolnicy będą mogli składać wnioski o dopłaty bezpośrednie zarówno na formularzach papierowych jak i przez Internet.
Od poniedziałku trwa przyjmowanie wniosków od rolników na inwestycje w modernizację i restrukturyzację gospodarstw rolnych w zakresie produkcji mlecznej.
Przepisy, według których budżet państwa opłaca składki zdrowotne za wszystkich rolników, są niezgodne z konstytucją - uznał dziś Trybunał Konstytucyjny. Teraz sejm ma 15 miesięcy na zmianę ustawy.
Przez Internet, telefonicznie albo w rozmowie z rachmistrzem – rolnicy sami zdecydują, w jaki sposób się spiszą. Już dziś mogą wypełnić formularz zamieszczony w sieci. Samopis internetowy potrwa do 17 października.
Nawet 75 tysięcy złotych mogą jednorazowo otrzymać młodzi rolnicy. Dziś rusza przyjmowanie wniosków w ramach projektu \"Ułatwianie startu młodym rolnikom\".
Ponad 300 euro dopłaty za bocianią rodzinę. Tyle spodziewają się dostać nasi rolnicy, po tym, jak usłyszeli w Radiu Lublin, że Unia będzie dopłacać do tego gatunku ptaków. Dopłatę można dostać, ale np. do derkacza, błotniaka czy czajki
Skończył się sezon truskawkowy, natomiast w sprzedaży pojawia się coraz więcej malin. Mniej niż przed rokiem jest warzyw, które są droższe - poinformowała w poniedziałek rzecznik rynku hurtowego Bronisze Małgorzata Skoczewska.
Powszechny spis rolny będzie dopiero we wrześniu–październiku, ale według stanu na godz. 24 w środę, 30 czerwca. Warto więc zaopatrzyć się w zeszyt i zapisać w nim najważniejsze dane dotyczące gospodarstwa.