Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

15 lipca 2022 r.
11:08

Program TV 15-17 lipca 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
15 lipca 2022 20:00
(fot. kadr z filmu Niepamięć)

Widowiskowa "Niepamięć", katastroficzne "Niemożliwe" i kultowy "Okręt" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 15 lipca:

Niepamięć, reż. Joseph Kosinski, TVN, godz. 20

Rok 2077, z powodu napromieniowania Ziemi ludzie przenieśli się na księżyc Saturna, Tytana. Jack Harper wpada na trop zagadki, która całkowicie zmienia jego światopogląd i przyszłość ludzkości. W filmie Josepha Kosinskiego główną rolę zagrał Tom Cruise. Panowie powrócili do współpracy przy okazji nowej odsłony Top Gun, która właśnie bije rekordy popularności w światowych kinach.

Sully, reż. Clint Eastwood, TVN Siedem, godz. 22.20

Film Clinta Eastwooda odtwarzający wydarzenia z 15 stycznia 2009, kiedy to kapitan Chesley "Sully" Sullenberger wylądował uszkodzonym samolotem na rzece Hudson, ratując życie wielu osób. W rolę tytułową wcielił się Tom Hanks, a u jego boku wystąpili m.in. Laura Linney i Aaron Eckhart.

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, reż. Peter R. Hunt, TVP 1, godz. 22.20

Kolejna odsłona przygód Agenta 007. Tym razem rolę przejął George Lazenby i jest to jedyna produkcja o Jamesie Bondzie z jego udziałem. Film wyróżnia także fakt, że jedyny raz w historii Bond się w nim żeni. Jego wybranką zostaje Tracy Di Vicenzo grana przez zmarłą niedawno Dianę Rigg.

Sobota, 16 lipca:

Grawitacja, reż. Alfonso Cuarón, TVN Siedem, godz. 20

Nakręcona w 2013 roku "Grawitacja" to widowiskowy thriller przedstawiający losy dwójki astronautów, którzy próbują przetrwać w przestrzeni kosmicznej po tym, jak ich prom zostaje uszkodzony. Prosta fabuła podporządkowana jest kolejnym następującym po sobie katastrofom. "Grawitacja" to przede wszystkim popis aktorskich umiejętności Sandry Bullock oraz przykład genialnego wykorzystania efektów specjalnych. Film został nagrodzony siedmioma Oscarami.

Niemożliwe, reż. J.A. Bayona, TVP 1, godz. 21.30

Historia rodziny – Marii, Henry'ego i ich trzech synów – która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku. Dramatyczne widowisko katastroficzne z udziałem Naomi Watts, Ewana McGregora i Toma Hollanda.

Obcy kontra Predator 2, reż. Greg Strause / Colin Strause, Polsat, godz. 22.40

Druga część filmowego starcia dwóch najsłynniejszych kosmitów w historii kina. Po kosmicznej katastrofie statku obcych niewielkie miasteczko w stanie Kolorado staje w obliczu zagrożenia - bestii będącej skrzyżowaniem gatunków. Na Ziemię przybywa Predator. Niezbyt przychylnie przyjęty przez krytykę, ale cieszący się popularnością wśród fanów film jest adaptacją gry komputerowej.

Niedziela, 17 lipca:

Artur i Minimki, reż. Luc Besson, TVP 2, godz. 12

Twórca "Nikity" i "Leona Zawodowa", tym razem w wersji dla dzieci. To historia dziesięcioletniego Artura, który chcąc odnaleźć zaginionego dziadka, czyta pozostawioną przez niego księgę. Artur zauważa, że zostawił on wskazówki, jak odnaleźć ukryty skarb. Bohater musi wyruszyć do tajemniczej krainy Minimków.

Okręt, reż. Wolfgang Peteresen, TV4, godz. 14.30

Kultowy dramat wojenny ukazujący loisy załogi jednego z U-Bootów, niemieckich okrętów podwodnych okresu II wojny światowej, w obliczu niebezpiecznej misji. Przy budżecie ok. 15 milionów dolarów, film zarobił ponad 80 mln dolarów w kinach na całym świecie.

Żywioł. Deepwater Horizon, reż. Peter Berg, TVN Siedem, godz. 20

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Katastroficzny, oparty na faktach dramat z Markiem Wahlbergiem i Johnem Malkovichem w rolach głównych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik znowu odrobiła straty po przerwie

Stal Kraśnik odwróciła losy meczu z Hetmanem Zamość po przerwie

W Kraśniku znowu długo zanosiło się na niespodziankę. W trzecim meczu rundy wiosennej Stal po raz trzeci przegrywała do przerwy. Tym razem 0:1 u siebie z Hetmanem Zamość. Gospodarze długo nie mogli wyrównać, ale w ostatnim kwadransie jednak ta sztuka im się udała. A później poszło już z górki i niebiesko-żółci pokonali rywali 3:1.

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Przyjęcia pacjentów nie odbiegały od normy, a leczenie na kardiologii nie było ograniczone – Lubelski NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości szpitala w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii w lutym tego roku. Do Funduszu nie wpłynęły też skargi pacjentów.

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Grupa ze Śląska rozprowadzającej narkotyki całym kraju. Lubelscy policjanci zatrzymali 4 osoby: u jednej znaleziono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium